Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut

Pokud máte pocit, že jste se stavbou dvougaráže u vlastního domu poněkud rozmazlovali, neříkejte to ve společnosti prvotřídních celebrit. Slavný hudebník si dopřál o dost víc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut

4.4.2020 | Mirek Mazal

Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud máte pocit, že jste se stavbou dvougaráže u vlastního domu poněkud rozmazlovali, neříkejte to ve společnosti prvotřídních celebrit. Slavný hudebník si dopřál o dost víc.

Populární zpěvák a majitel hudebního vydavatelství Star Trak Records jménem Pharrell Williams v nejznámějším songu zpívá o životní radosti. Píseň Happy si pustilo přes 600 milionů lidí jen na Youtube a další stovky milionů ji znají z rádií. Výdělek úspěšné skladby roste každým dnem, proto si šestačtyřicetiletý autor může žít americký sen se všemi náležitostmi.

Vydělané peníze na kontě dávají Williamsovi volnost, nemusí tak řešit starosti obyčejných smrtelníků s hypotékou a prostě si pořídí, co je třeba. A když se koupě omrzí, sáhne po něčem jiném. S majetkem odhadovaným na 150 milionů dolarů (3,9 mld. Kč) zapadne i obchodní transakce za rozmařilé sídlo v kopcích okolo Beverly Hills.

Schopný hudebník kdysi našel zalíbení v moderní vile na ulici Mullholland Drive, kde mají trvalou adresu celebrity první kategorie. Vedle Madonny, Jacka Nicholsona nebo Demi Moore ale rapper nevydržel bydlet dlouho a prosklenou oázu luxusu nabízí ke koupi někomu jinému za 16,95 milionu dolarů (438 milionů Kč).

Hacienda nad Los Angeles je realitním agentem právem popisována jako architektonicky jedinečná stavba s výjimečným umístěním. Pozemek skýtá daleký výhled do všech stran, přesto zajišťuje úplné soukromí všech přítomných členů domácnosti. Designové bydlení bylo navrženo na zakázku a zahrnuje všechny výkřiky moderního světa. Nás pochopitelně nejvíce zaujal prostor pro třicetičlennou sbírku automobilů, které možná kvůli přetrvávající přítomnosti Williamsových vozů snímky nezachycují. Na každý pád dispozice na početnou kolekci aut bohatého myslí opravdu důsledně.

Samotný dům plný jednoduchých tvarů má obytnou plochu rozloženou do několika podlaží o celkovém rozměru 1 579 metrů čtverečných. Rozměr větší stavební parcely v Česku logicky stačí pro velkorysé rozmístění 10 ložnic a 11 koupelen, odpočinkových sekcí, kuchyně a kancelářského oddílu.

Rozlehlý hrad moderního střihu vznikl spojením bohatého prosklení s ocelovými a mramorovými konstrukcemi. Osobitým panstvím protéká umělý potok napojený do efektního jezírka s barevnými rybami. Nepostradatelný bazén připomíná mořské letovisko s kamenným parkem, skluzavkou a jeskyní. Bokem od relaxačních zón stojí osvětlený tenisový kurt a venkovní terasy s výhledem na město lákají k posezení.

Pharrell možná nenašel dost důvodů užít si krásy interiérů a promyšlenost exkluzivního interiéru. Ani třicet aut si nechtěl vystavit, tak zvolil jiný plán a fantastickou vilu vyklízí. Částečně zařízený palác si počká na další populární hvězdu, která na Mulholland Drive zřejmě jediná zapadne.


Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 1 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 01Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 2 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 02Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 3 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 03Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 4 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 04Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 5 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 05Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 6 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 06Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 7 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 07Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 8 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 08Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 9 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 09Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 10 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 10Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 11 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 11Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 12 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 12Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 13 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 13Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 14 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 14Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 15 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 15Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 16 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 16Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 17 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 17Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 18 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 18Pharrell Williams prodává svůj dům za 438 milionů, je v něm místo na 30 aut - 19 - Pharrell Williams prodej dum Los Angeles 19
Bývalý domov Pharrella Williamse za 438 milionů Kč je v těsném sousedství hollywoodských hvězd

Zdroj: The Altman Brothers

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše