Nerozumíte této akci? Pak jednoduše nejste opravdu, ale opravdu bohatí

Normální člověk jí nebude chápat a pokud ano, stěží se jí rozhodne účastnit, neboť by mohl dojet tak nanejvýš na ní. Bohaté zákazníky Rolls-Roycu ale spojení aut a alkoholu stěží odradí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nerozumíte této akci? Pak jednoduše nejste opravdu, ale opravdu bohatí

14.6.2018 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Nerozumíte této akci? Pak jednoduše nejste opravdu, ale opravdu bohatí

/

Normální člověk jí nebude chápat a pokud ano, stěží se jí rozhodne účastnit, neboť by mohl dojet tak nanejvýš na ní. Bohaté zákazníky Rolls-Roycu ale spojení aut a alkoholu stěží odradí.

Akce Cars and Coffee vám nejspíše nebudou neznámé. Ta vůbec první se konala před jedenácti lety v americkém Orange County, kde si dostaveníčko dalo několik majitelů exkluzivních vozů a automobilových nadšenců. Od té doby věhlas akce jen stoupá, ta kalifornská je nyní vůbec největším neoficiálním srazem aut na světě. Z Ameriky se navíc rozšířila do více než sto zemí, k poklábosení u kávy za řevu výfuků tak dochází i v Jižní Africe, Číně nebo pod jménem „Kafe a káry” dokonce také České republice.

I když na sociální postavení se na těchto akcích nehraje, už přítomnost řady exkluzivních aut naznačuje, že o bohaté lidi na nich nebude nouze. Ti nejbohatší ovšem zatím zůstávali stranou, a tak se automobilka Rolls-Royce rozhodla uspořádala něco podobného i pro ně, pochopitelně v tom správném ladění. Akci Cars and Coffee posunula na novou - samozřejmě vyšší - úroveň. Automobily zůstaly její součástí, káva se však zdála být příliš plebejským mokem. A to i za předpokladu, že by se jednalo o cibetkovou kávu Kopi Luwak, která s cenou okolo 2 000 Kč za sto gramů patří mezi nejdražší na světě.

Rolls-Royce tedy uspořádal první ročník akce zvané Cars and Cognac. Konala se v britském Cotswolds, konkrétně v Soho Farmhouse. Tato bývalá zemědělská usedlost leží asi hodinu a půl jízdy od Londýna a dnes je z ní privátní klub. Pozvaní hosté zde mohli ochutnávat ty nejjemnější koňaky, jež someliér servíroval z exkluzivního piknikového koše instalovaného do zavazadlového prostoru nového Phantomu.

Pokud si říkáte, že auta a koňak dohromady moc nejdou, však kdo bude řídit, pak uvažujete opravdu plebejsky. V této společnosti je to ten nejmenší problém, neboť majitelé Rolls-Royců mají své řidiče, kteří je na akci přivezli a pak je také rozvezli. Značka si celou záležitost nadmíru pochvaluje, neboť tak jen upevnila své vztahy se svými patrony, jak nazývá své zákazníky. Potvrzuje tak jen, že vlastnit Rolls-Royce je skutečně něco unikátního.

Zda se Cars and Cognac bude v budoucnu konat znovu, zatím nikdo nepotvrdil, s ohledem na odezvu to ale očekáváme. Nakonec takové „Káry a koňak” by jistě ocenilo i pár Čechů... My už dodáme, že na akci byly přítomny také další vozy značky, nikoliv pouze nový Phantom. Patroni si tak mohli prohlédnout kupříkladu Dawn Black Badge ozdobený paketem Aero Cowling či další Dawn, jenž pro změnu spadá do nedávno odhalené edice Adamas Collection.


Nerozumíte této akci? Pak jednoduše nejste opravdu, ale opravdu bohatí	 - 1 - Rolls-Royce Cars and Cognac 2018 prvni foto 01Nerozumíte této akci? Pak jednoduše nejste opravdu, ale opravdu bohatí	 - 2 - Rolls-Royce Cars and Cognac 2018 prvni foto 02Nerozumíte této akci? Pak jednoduše nejste opravdu, ale opravdu bohatí	 - 3 - Rolls-Royce Cars and Cognac 2018 prvni foto 03Nerozumíte této akci? Pak jednoduše nejste opravdu, ale opravdu bohatí	 - 4 - Rolls-Royce Cars and Cognac 2018 prvni foto 04Nerozumíte této akci? Pak jednoduše nejste opravdu, ale opravdu bohatí	 - 5 - Rolls-Royce Cars and Cognac 2018 prvni foto 05
Akce Cars and Cognac, jíž pořádal Rolls-Royce, se letos konala poprvé. Pokud takovou akci nedokážete pochopit, nejspíše prostě nejste dost bohatí

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše