Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně

Nejen falešná Ferrari, ale i Lamborghini vyráběli ve španělské dílně. Bylo tu 14 aut, z toho čtyři dokončená, a ke všem existovaly falešné dokumenty.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně

14.2.2017 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně

/

Nejen falešná Ferrari, ale i Lamborghini vyráběli ve španělské dílně. Bylo tu 14 aut, z toho čtyři dokončená, a ke všem existovaly falešné dokumenty.

Když kolem vás projede Ferrari nebo Lamborghini, první myšlenka obvykle není ve smyslu, že by onen vůz byl falešný. Až když si ho prohlédnete, může vás napadnout něco ve smyslu, že tenhle nebo tamten kousek karoserie nesedí a že zvuk je trochu jiný, než by být měl. Pokud tomu tak skutečně je, obvykle se jedná o repliku, kterou si postavil nějaký fanda, ne vždy tomu tak ale musí být. Občas se najde firma, která chce na falešných supersportech vydělat a podvrhy prodává ve velkém.

Jednu takovou firmu zavřela policie ve Španělsku, zatkla přitom tři lidi. V dílně našla celkem 14 aut, z toho čtyři hotová a připravená k odeslání zákazníkům. Ferrari to nebyla, byly to repliky postavené na Toyotách nebo Peugeotech, leckdy s motorem vpředu napříč. Loga Ferrari ale byla všechna na svých místech.

Asi by nebyl problém, kdyby nějaká firma stavěla někomu jednu repliku Ferrari na zakázku ve výše zmíněném smyslu. Italové by asi ani z toho nadšení nebyli, ale toto je jiný případ - v téhle dílně auta vznikala po desítkách s cílem normálního prodeje, nikoliv zakázkového. Nevíme, jak vypadaly inzeráty nabízející tato auta, ale víme, že ceny se pohybovaly okolo 41 tisíc Eur, tedy asi 1,1 milionu korun. Pochopitelně, na Toyotu nebo Peugeot je to dost, ale na Ferrari nikoli - levněji si sen o supersportu této značky nesplníte, nemá-li jít o něco jako nepříliš žádaný (i když také stále dražší) Mondial.

Plagiátoři prý také vyráběli falešné dokumenty k nabízeným vozům, více detailů ale o papírech nemáme. Úplně každý člověk při smyslech totiž musí být schopný odhalit, že se jedná o repliku, když tahle auta začne blíže zkoumat, ať inzerát nebo prodávající tvrdí cokoliv. Nevěříme tedy, že by si někdo koupil Ferrari F430 s motorem z Peugeotu pod přední kapotou a nedošlo mu, že to je replika, to tady asi nebyl ten problém.

Firma, ve které španělská policie provedla zátah, si ovšem dala extra záležet na tom, aby všechny insignie dotčených aut - kromě vozů Ferrari tu bylo také jedno Lamborghini - byly co nejvěrnější předloze. Karoserie byly údajně modelovány z laminátu podle forem vzatých ze skutečných Ferrari, a i přístrojové štíty byly kopiemi těch ve skutečných Ferrari.

Policie na firmu přišla přes jeden z inzerátů, ve kterém firma svá auta nabízela. Vzbudil-li jeden inzerát z milionů zájem úřadů, je pravděpodobné, že v něm stálo cosi o prodeji skutečného auta, nikoliv repliky. Nicméně, dotčený inzerát jsme neviděli, berte to jako naši spekulaci. Tři zatčení se pravděpodobně nevyhnou trestu a pozoruhodné je, že to ve Španělsku není první případ. Video níže dokumentuje velmi podobný, který se odehrál před asi čtyřmi léty...


Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 1 - Ferrari falesna tovarna Spanelsko dalsi 01Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 2 - Ferrari falesna tovarna Spanelsko dalsi 02Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 3 - Ferrari falesna tovarna Spanelsko dalsi 03Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 4 - Ferrari falesna tovarna Spanelsko dalsi 04Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 5 - Ferrari falesna tovarna Spanelsko dalsi 05Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 6 - Ferrari falesna tovarna Spanelsko dalsi 06Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 7 - Ferrari falesna tovarna Spanelsko dalsi 07Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 8 - Ferrari falesna tovarna Spanelsko dalsi 08Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 9 - Ferrari falesna tovarna Spanelsko dalsi 09Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 10 - Ferrari falesna tovarna Spanelsko dalsi 10Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 11 - ferrari falesna spanelsko 01Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 12 - ferrari falesna spanelsko 02Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 13 - ferrari falesna spanelsko 03Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 14 - ferrari falesna spanelsko 04Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 15 - ferrari falesna spanelsko 05Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 16 - ferrari falesna spanelsko 06Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 17 - ferrari falesna spanelsko 07Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 18 - ferrari falesna spanelsko 08Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 19 - ferrari falesna spanelsko 09Policie zajistila továrnu na falešná Ferrari, sny o superautech plnila levně - 20 - ferrari falesna spanelsko 10
Na insigniích si plagiátoři dali opravdu záležet, že nejde o pravá Ferrari, by ale přišel snad každý člověk při smyslech

Zdroje: Jalopnik, španělský tisk

Marek Bednář

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše