Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít?

Není obvyklé, aby se pod vodou nacházelo tolik dopravních prostředků a nikdo se o ně roky nezajímal. Jejich minulost ale napovídá místo nálezu pod silnicí, která dříve sloužila pašerákům drog.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít?

20.9.2019 | Mirek Mazal

Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Není obvyklé, aby se pod vodou nacházelo tolik dopravních prostředků a nikdo se o ně roky nezajímal. Jejich minulost ale napovídá místo nálezu pod silnicí, která dříve sloužila pašerákům drog.

Potápěč jménem Jake pravidelně vyráží prozkoumávat vodní hlubiny na zajímavých místech celého světa. Naposledy se s přáteli vydal pod hladinu u členitého souostroví Florida Keys a jako startovní lokaci byla vybrána slaná voda protékající pod frekventovaným silničním mostem. Místo je vyhledávané skokany do vody, proto prvotní myšlenka směřovala k nalezení utopených kamer, mobilních telefonů či brýlí, peněženek, prstýnků a dalších pokladů. Očekávání ale byla realitou mnohokrát překonána.

Jake vybavený kompletní potápěčskou výstrojí zpočátku skutečně nacházel různé zmíněné artefakty, nakonec ale narazil i na deset opuštěných aut a k tomu dva motocykly. Mořská voda je rychle rozkládá, proto v písku zůstávají jen kostry vzdáleně připomínající původní tvary utopených vozů. Kalná voda bohužel neumožnila pečlivou prohlídku všech vozů kdysi naposledy přijíždějících k úzkému mostu, přesto je patrné, že tyhle stroje tu neleží zrovna od včera.

Řeka pohltila osobní vozy i jeden nákladní, který odolává přírodě o něco lépe. Všechny automobily jsou pohřbeny v mnohaletých usazeninách, a tak i kdyby někdo vyprostil veškeré zbytky, hodily by se leda do šrotu. Tím spíše ale vyplouvá na povrch otázka, kde se tu jen mohla vzít? Náhoda to jistě nebyla a nehoda též ne - uvnitř aut nebyla objevena žádná těla a pokud by někdo z auta před potopením unikl, úřady by jej jistě vylovily.

Nejpravděpodobnější odpověď dává historie samotného místa, které bylo dříve oblíbenou stezkou pašeráků drog, proto tyto stroje nejspíše pochází z trestné činnosti. Někdo s nimi provedl cosi nekalého a pak jejich odhozením do moře zametl stopy. Jake nečekal na tomto místě takový nález, ani jeho kolega nikdy nic takového neviděl. V každém případě by se hodilo vyčistit zaneřáděné koryto plné lahví i jiného odpadu po lidech opírajících se o zábradlí přímo nad vodou.


Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 1 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 01Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 2 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 02Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 3 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 03Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 4 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 04Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 5 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 05Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 6 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 06Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 7 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 07Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 8 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 08Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 9 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 09Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 10 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 10Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 11 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 11Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 12 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 12Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 13 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 13Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 14 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 14Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 15 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 15Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 16 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 16Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 17 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 17Potápěč našel pod mostem 10 opuštěných aut a 2 motorky, kde se tam jen mohla vzít? - 18 - Potapec nasel nekolik aut a motorek foto 18
Sedimenty pod kalifornským mostem pohltily auta i motocykly, které podle všeho sloužily pašerákům drog. Takto se jich zbavili, zjevně úspěšně - dnes jsou rozežrané slanou vodou za hranicí možnosti bližší identifikace

Zdroj: DALLMYD@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše