Prodejce Porsche vylákal ze zákazníků 70 milionů, utratil je hlavně v nočním klubu

Bizarní případ otce 10 dětí skončil odsuzujícím rozsudkem na 6,5 roku nepodmíněně. Dotyčný musel vědět, že to jednou praskne, ale aspoň na chvíli se zřejmě chtěl cítit jako lidé, kterým prodává auta.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Prodejce Porsche vylákal ze zákazníků 70 milionů, utratil je hlavně v nočním klubu

24.2.2020 | Mirek Mazal

Prodejce Porsche vylákal ze zákazníků 70 milionů, utratil je hlavně v nočním klubu

/

Bizarní případ otce 10 dětí skončil odsuzujícím rozsudkem na 6,5 roku nepodmíněně. Dotyčný musel vědět, že to jednou praskne, ale aspoň na chvíli se zřejmě chtěl cítit jako lidé, kterým prodává auta.

Shiraaz Sookralli pracoval u oficiálního dealera Porsche jako prodejce, jenže místo aby vydělával peníze firmě, pro níž pracoval, prostředky svých klientů raději utrácel za vlastní povyražení. Podle záznamů soudu byl tento muž v roce 2016 zadlužen částkou vyšší než 176 tisíc dolarů (4,1 milionu Kč) a ve snaze zlepšit svou bilanci vymyslel systém, v jehož rámci nechal zákazníky dealerství Champion Porsche posílat zálohy na auta na jím kontrolované bankovní účty.

Účelově založená bankovní konta připomínala skutečné účty prodejce německých aut, proto zákazníky ani nenapadlo, že převáděné částky končí v nesprávných rukou. Vychytralý prodejce tak místo objednávání aut jen okrádal lidi a využíval toho, že na výjimečnější modely Porsche se po zaplacení zálohy čeká klidně i roky. „Sookralli obvykle zákazníkům poskytoval podepsané falešné objednávky, klamné výkazy o výrobě vozidel zobrazující specifikace zákazníků, a také předkládal další nepravdivé dokumenty,“ stojí v soudních dokumentech, jejichž samotná existence naznačuje prodejcův pozdější konec.

I přes značný časový rozestup mezi objednávkou a dodáním vozu bylo ale jasné, že tohle jednou praskne. Sookralli si ovšem chtěl alespoň dočasného finančního zajištění náležitě užít a žil „extravagantním a opulentním stylem“ placeným více než 30 zákazníky, kteří mu nevědomky svěřili více než 3 miliony dolarů (70 milionů Kč). Desítky milionů korun padly hlavně na útratu v jeho oblíbeném nočním klubu, ale také za šperky, drahé restaurace a soukromý Rolls-Royce.

Prodejce jako otec 10 dětí zřejmě nerad trávil noci doma, a tak jediném v nočním podniku promrhal neskutečný 1 milion dolarů (23,2 milionu Kč). Byl tam velmi oblíbený, u soudu dokonce zaznělo, že když Sookralli vstoupil do klubu, veškerá ostatní produkce utichla a provozovatel mu nechal hrát skladbu We Are The Champions od skupiny Queen. Vskutku tragikomické.

Tahle svérázná pohádka ale musela jednou skončit. Zákazníci se logicky postupem času začali shánět po svých Porsche a neustálé odklady vyvolaly vyšetřování, při kterém se vše velmi rychle provalilo. Podezřelý se pokusil skrývat, ale v roce 2019 byl dopaden a zatčen. Před vyšetřovateli se přiznal, kromě výše zmíněného se také ukázalo, že zpronevěřil peníze samotného autosalonu ještě před systematickým okrádáním zákazníků.

Federální soud uznal Sookralliho vinným a odsoudil ho na 6,5 roku vězení, což je dokonce více, než požadovali státní zástupci. Podle soudce tomu přispělo i nevhodné chování obžalovaného už v momentě, kdy byl souzen - na sociálních sítích sdílel například fotku Rolls-Roycu pořízeného ze zpronevěřených prostředků u příležitosti, kdy na něj kupoval drahá kola opět za zpronevěřené peníze. Ani to nebylo moudré.

Samotné dealerství Porsche všechny ukradené peníze vrátilo zákazníkům a nyní je bude vymáhat po bývalém zaměstnanci. Krom onoho Rolls-Roycu s novými koly, pár šperků a zbytkům hotovosti si toho na něm ale moc nevezme.


Prodejce Porsche vylákal ze zákazníků 70 milionů, utratil je hlavně v nočním klubu - 1 - Shiraaz Sookralli okradani zakazniku Porsche 01Prodejce Porsche vylákal ze zákazníků 70 milionů, utratil je hlavně v nočním klubu - 2 - Shiraaz Sookralli okradani zakazniku Porsche 02Prodejce Porsche vylákal ze zákazníků 70 milionů, utratil je hlavně v nočním klubu - 3 - Shiraaz Sookralli okradani zakazniku Porsche 03Prodejce Porsche vylákal ze zákazníků 70 milionů, utratil je hlavně v nočním klubu - 4 - Shiraaz Sookralli okradani zakazniku Porsche 04
Prodejce v Porsche Champion okrádal zákazníky a za odcizené peníze si žil jako král. V nočním klubu utratil tolik peněz, že jen pro něj hráli po vstupu do prostor píseň We Are the Champions od Queenů

Zdroj: Sun Sentinel

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše