Putin otevřel novou dálnici na anektovaný Krym, rovnou ji sám projel svou limuzínou

Ruský prezident se osobně neúčastní otevření každé dopravní stavby, v případě dálnice na Krym ale nemohl chybět. Chtěl ukázat, jak moc Rusko investuje do infrastruktury i že se tu cítí jako doma.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Putin otevřel novou dálnici na anektovaný Krym, rovnou ji sám projel svou limuzínou

28.8.2020 | Petr Prokopec

Putin otevřel novou dálnici na anektovaný Krym, rovnou ji sám projel svou limuzínou

/

Foto: Kremlin.ru

Ruský prezident se osobně neúčastní otevření každé dopravní stavby, v případě dálnice na Krym ale nemohl chybět. Chtěl ukázat, jak moc Rusko investuje do infrastruktury i že se tu cítí jako doma.

Na ruského prezidenta Vladimíra Putina můžete nahlížet z mnoha úhlů pohledu, těžko mezi nimi ale převládnou ty pozitivní. Svým jednáním má blíže k hlavě totalitního, nikoli demokratického státu, na druhou stranu je třeba uznat, že na rozdíl od České republiky vládne zemi, v které se skutečně staví nové dálnice, místo toho aby docházelo na přebudování těch starých, ze kterých následně marketingové oddělení udělá zcela nový úsek.

I proto, aby si připsal zásluhy, tak včera odpoledne slavnostně otevřel první sekce nové dálnice P260, které se také říká Tavrida. Ta je součástí modernizace Rusy anektovaného Krymu, přičemž se potáhne napříč tímto ostrovem a protne i metropoli Sevastopol. Dálnice přitom bude měřit 250,7 kilometru a její základní kámen byl položen v roce 2017. Kompletně dokončena má být až za tři roky, ovšem již nyní může veřejnost využívat první úseky čtyřproudé dopravní tepny.

Jako první si novou dálnici vyzkoušel právě Putin, který dokonce usedl za volant své limuzíny Aurus Senat a povozil mimo jiné ministra dopravy Jevgenije Dietricha. Nepohyboval se zrovna rychle, a tak si mohl s posádkou dobře prohlédnout některé z 95 mostů a sjezdů, 18 dopravních křížení a 30 zvýšených přechodů pro chodce, které budou součástí Tavridy. Mnohé tyto stavby ještě čekají na dokončení, právě proto bude vše hotové až v roce 2023. Na mnoha místech tedy nejspíše Rusové budou muset ještě využívat objízdné trasy. Putin přitom během inspekční jízdy naznačil, že je třeba více sjezdů kvůli pohodlí turistů.

Ocenit lze rovněž to, že Putin se za volantem limuzíny připoutal a totéž přikázal učinit i zbytku posádky. „Jinak dostaneme pokutu,“ uvedl v žertovném duchu. Tím ovšem poukázal i na fakt, že dálnici je skutečně již možné používat, a je tak už oficiálně schválenou veřejnou komunikací. Když totiž v roce 2018 řídil kamion Kamaz přes jeden z nových krymských mostů, připoután nebyl. Most ale v té době ještě oficiálně otevřený nebyl.

Lze už jen dodat, že na dálnici bude povolena maximální rychlost 120 km/h, alespoň v nejbližších třech letech. Jak tomu bude po dokončení, není jisté, Rusové ale výhledově (nejen zde) počítají s navýšením povoleného tempa na 150 km/h. To je sympatické, stejně jako to, že dálnice není a nemá být nikdy zpoplatněna, neboť byla vystavěna ze státních peněz.


Putin otevřel novou dálnici na anektovaný Krym, rovnou ji sám projel svou limuzínou - 1 - Putin a nova dalnice 2020 prvni foto 01Putin otevřel novou dálnici na anektovaný Krym, rovnou ji sám projel svou limuzínou - 2 - Putin a nova dalnice 2020 prvni foto 02Putin otevřel novou dálnici na anektovaný Krym, rovnou ji sám projel svou limuzínou - 3 - Putin a nova dalnice 2020 prvni foto 03Putin otevřel novou dálnici na anektovaný Krym, rovnou ji sám projel svou limuzínou - 4 - Putin a nova dalnice 2020 prvni foto 04Putin otevřel novou dálnici na anektovaný Krym, rovnou ji sám projel svou limuzínou - 5 - Putin a nova dalnice 2020 prvni foto 05Putin otevřel novou dálnici na anektovaný Krym, rovnou ji sám projel svou limuzínou - 6 - Putin a nova dalnice 2020 prvni foto 06Putin otevřel novou dálnici na anektovaný Krym, rovnou ji sám projel svou limuzínou - 7 - Putin a nova dalnice 2020 prvni foto 07
Ruský prezident Vladimír Putin otevřel novou dálnici na Krymu, dokonce i usedl za volant. Foto: Kremlin.ru

Zdroj: Kremlin.ru

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše