Původní VW Brouk se 120 km je na prodej, stojí milion... Eur

Není to ani starý Brouk, vznikl v roce 2003 v Mexiku v předposlední den výroby. Je to tedy vážně skoro nové auto, jeho cena je přesto šílená.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Původní VW Brouk se 120 km je na prodej, stojí milion... Eur

2.6.2015 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Původní VW Brouk se 120 km je na prodej, stojí milion... Eur

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Není to ani starý Brouk, vznikl v roce 2003 v Mexiku v předposlední den výroby. Je to tedy vážně skoro nové auto, jeho cena je přesto šílená.

Původní Volkswagen Brouk se dnes prodává průměrně za zhruba 13 tisíc Eur, tedy nějakých 350 tisíc korun. Většina z nich jsou vozy slušně staré. Existují nicméně Brouky, které za sebou mají jen 12 let provozu - až do roku 2003 se totiž tyto stroje vyráběly v Mexiku. A některé za sebou nemají ani 12 let provozu, ale jenom 12 let. Jako třeba tento krémový exemplář, který má najeto 120 kilometrů. Ne 120 tisíc, prostě jen sto dvacet.

Není to tedy první vyrobený Brouk a není ani úplně poslední, třebaže je součástí tzv. Última Edición, poslední edice Brouků vyráběných v Mexiku v roce 2003. Konkrétně sjel z výrobní linky 30. července toho roku a byl ten den poslední. Následující den byl úplně poslední, kdy se staré Brouky vyráběly jako nové. Jeho současný majitel si ho tehdy koupil jako nový a dovezl do Německa. Tehdejší nákupní cena byla nějakých 13 tisíc Eur.

Jenže s ním nejezdil, nechal ho schovaný v garáži, a nyní ho chce poslat do světa dalšímu nadšenému sběrateli. Tohle auto je tedy v podstatě nové, je to něco na způsob Delty Integrale s 50 km, která byla na prodej začátkem roku. A tomu odpovídá i jeho současná prodejní cena - rovný milion Eur. Tedy víc než 75násobek jeho původní ceny v roce 2003. Pokud se tedy bavíme o investicích do aut, tenhle člověk je rozhodně králem.

Ovšem, není ještě jisté, že se za tak krásnou kulatou sumu tohle auto prodá. Jistě, je to originální Brouk, žádná napodobenina, ale je starý jen technologií, fakticky zas tolik ne. A milion Eur je vážně ohromná částka, zejména s ohledem na fakt, že to je obyčejný Brouk, jakých vzniklo víc než 20 milionů kusů. Je kompletně sériový, což sice znamená větší hodnotu, ale také výkon 46 koní z 1,6litrového plochého čtyřválce. Karoserie je lakovaná béžovou s názvem Harvestmoonbeige a interiér je černý látkový. A je prostý jakékoliv příplatkové výbavy.

Jestli je milion Eur přiměřená cena za takové auto, je otázkou, protože za takové peníze můžete koupit a dokonale zrenovovat starých, ještě v Evropě vyrobených Brouků hned několik. Ale nějaký velmi majetný sběratel by se najít přeci jen mohl. A i kdyby byl majitel nucen snížit cenu na třetinu, stále by to byl pohádkový výdělek. Jenže podle některých odhadů je cena takového auta na úrovni 30 tisíc eur. Není to totiž jediný Brouk Última Edición v Evropě, dostalo se jich sem prý asi pět stovek. Většina z nich ale zjevně jezdila, jiný s prakticky 0 ujetými km v tuto chvíli na trhu nenajdete.


Původní VW Brouk se 120 km je na prodej, stojí milion... Eur - 1 - 2003 vw brouk za milion dolaru 01Původní VW Brouk se 120 km je na prodej, stojí milion... Eur - 2 - 2003 vw brouk za milion dolaru 02Původní VW Brouk se 120 km je na prodej, stojí milion... Eur - 3 - 2003 vw brouk za milion dolaru 03Původní VW Brouk se 120 km je na prodej, stojí milion... Eur - 4 - 2003 vw brouk za milion dolaru 04Původní VW Brouk se 120 km je na prodej, stojí milion... Eur - 5 - 2003 vw brouk za milion dolaru 05Původní VW Brouk se 120 km je na prodej, stojí milion... Eur - 6 - 2003 vw brouk za milion dolaru 06
Béžový Brouk s majitelem na fotkách z roku 2003, kdy opouštěl výrobní linku

Zdroj: Classic Trader

Marek Bednář

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše