Policie musela nasadit 20 aut, aby zastavila řidiče prchajícího v rodinné Dacii

Řidič po ujetí z místa nehody odmítl zastavit na policejní výzvu a záhy měl v patách 20 blikajících aut. Ani před těmi neubral do chvíle, než se seznámil se svodidly.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Policie musela nasadit 20 aut, aby zastavila řidiče prchajícího v rodinné Dacii

12.6.2019 | Petr Prokopec

Policie musela nasadit 20 aut, aby zastavila řidiče prchajícího v rodinné Dacii

/

Řidič po ujetí z místa nehody odmítl zastavit na policejní výzvu a záhy měl v patách 20 blikajících aut. Ani před těmi neubral do chvíle, než se seznámil se svodidly.

Pokud jakkoliv pochybíte, povětšinou následky svého jednání přijímáte v závislosti na svém věku. Tedy čím jste starší, tím reagujete zodpovědněji - či byste alespoň měli. Od omladiny se místo toho očekává zkratkovitost, která však často může vést k mnohem větším problémům. Blíže neidentifikovaný, 34letý muž z Německa by již měl mít rozum, ovšem před dvěma dny jej rozhodně nepoužíval. Místo toho odstartoval jednu z nejkurióznějších policejních honiček posledních let.

S ohledem na probíhající vyšetřování jsou dostupné informace střídmé, nicméně i tak se podařilo poskládat obrázek toho, co se 10. června v Německu stalo. V Karlsruhe mělo dojít k dopravní nehodě, do níž měla být zapojena i Dacia Logan MCV. Policie proto zkoušela kontrolovat auta tohoto typu a mezi nimi chtěla zastavit také modrý exemplář, který mířil po dálnici A6 směrem na Hockenheim. Šlo přitom jen o kontrolu, po zcela konkrétním voze policie nešla.

Nicméně vzápětí se ukázalo, že muži zákona trefili hřebíček na hlavičku. Vůz totiž na znamení policie nikterak nereagoval, místo toho jeho řidič šlápl na plyn a popohnal Dacii v podstatě do maximálního tempa, jakého je rumunské rodinné kombi schopné. Do honičky se postupně zapojilo 20 policejních aut, neboť Logan MCV nejprve opustil dálnici A6 a zamířil na Autobahn A5, aby poté zkusil uniknout na dálnici A8, než se opětovně vrátil na A6. Tam ale jeho „spanilá jízda“ skončila.

Vůz se na dálničním křížení dostal do kontaktu se svodidly a následně skončil na střeše. Řidič se při nehodě lehce zranil, povedlo se mu z vozu vyprostit a pokusil se o útěk. Zpacifikovat jej následně muselo několik policistů, neboť se bránil zatčení. Jak se poté ukázalo, důvodů bylo hned několik, kromě zavinění původní nehody totiž 34letý muž ani neměl řidičský průkaz. Kvůli svému „zářezu“ jej pak nejspíše již ani nikdy nezíská.

Během úprku došlo k poškození cizích aut i veřejného majetku, přičemž škoda dle policie stoprocentně přesahuje částku 10 tisíc Eur (cca 256 tisíc korun). Zároveň má na krku obecné ohrožení, kladení odporu při zatčení, a tak bychom mohli ještě chvíli pokračovat. Je tedy prakticky jisté, že tohle již jen na pokutu nebude, spíše vzduchem létá pobyt za mřížemi.


Policie musela nasadit 20 aut, aby zastavila řidiče prchajícího v rodinné Dacii - 1 - Dacia Logan MCV Autobahn nehoda 2019 prvni foto 01Policie musela nasadit 20 aut, aby zastavila řidiče prchajícího v rodinné Dacii - 2 - Dacia Logan MCV Autobahn nehoda 2019 prvni foto 02Policie musela nasadit 20 aut, aby zastavila řidiče prchajícího v rodinné Dacii - 3 - Dacia Logan MCV Autobahn nehoda 2019 prvni foto 03Policie musela nasadit 20 aut, aby zastavila řidiče prchajícího v rodinné Dacii - 4 - Dacia Logan MCV Autobahn nehoda 2019 prvni foto 04Policie musela nasadit 20 aut, aby zastavila řidiče prchajícího v rodinné Dacii - 5 - Dacia Logan MCV Autobahn nehoda 2019 prvni foto 05
Úprk řidiče Dacie Logan MCV před dvaceti policejními vozy skončil nárazem do svodidel a převrácením rumunského kombíku na střechu

Zdroj: Bundespolizei

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše