Rusové ukázali nejhorší silnice v celé zemi, v ČR bychom se mohli inspirovat

České silnice jsou mnohdy v tristním stavu, v Rusku jsou na tom ale přece jen o něco hůře. Právě tam vybrali největší silniční zvěrstva s cílem věci napravit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rusové ukázali nejhorší silnice v celé zemi, v ČR bychom se mohli inspirovat

7.10.2019 | Mirek Mazal

Rusové ukázali nejhorší silnice v celé zemi, v ČR bychom se mohli inspirovat

/

České silnice jsou mnohdy v tristním stavu, v Rusku jsou na tom ale přece jen o něco hůře. Právě tam vybrali největší silniční zvěrstva s cílem věci napravit.

Ruští aktivisté v uplynulých týdnech zkoumali stav silnic ve městech po celé zemi a hledali ty největší pasti na řidiče a další účastníky provozu. Výsledkem jejich práce je seznam zahrnující největší prohlubeň v jízdním pruhu, nejhorší výmol, nejnebezpečnější zastávku veřejné dopravy a další „atrakce“ východní infrastruktury. Autoři soupisu chtějí „čestnými“ tituly povzbuzovat místní činitele, aby se pokusili o nápravu alespoň tam, kde už opravdu hoří.

Titul největší díry získala jáma objevená na silnici ve starobylé obci Rjazaň. Ukázku velikosti asfaltového kráteru zajistil samotný inspektor, který se uvelebil přímo uvnitř rozježděné komunikace. Dospělý muž se pohodlně svalil na šířku rozbité části místní spojnice. Celá ulice je plná záplat, proto je prý zařazena do blíže nespecifikovaného plánu budoucích oprav - zatím se ale nestalo nic.

Socialisté ukázali i nejhlubší díru v Rusku, kterou pravidelně zaplavuje voda. Přírodní vodní plocha vznikla pod koly aut v Omsku. Úroveň silnice po opravě v loňském roce klesla pětinásobně. Špatný stavební postup způsobil propad a vytvoření jezera s hloubkou až 20 centimetrů. Konfrontovaní úředníci opět slíbili zajistit nápravu, neřekli ale kdy.

Kromě existujících nerovností aktivisté našli i několik objektů, které by naopak měly být funkční, ale buď jsou skryté před očima veřejnosti, nebo vůbec neexistují. V Nižném Novgorodu bylo nalezeno neviditelné dopravní značení skryté listím okolních stromů. Chybějící noční osvětlení některých dalších přechodů bylo shledáno jako jedna z hlavních příčin dopravních nehod.

Dvě anticeny za nejprašnější město a nejnebezpečnější zastávku veřejné dopravy patří Kursku. Lidé zde vystupují z tramvaje na špatně zajištěnou zastávku bez namalované zebry na silnici. Občané přecházejí a poté čekají na spoj mezi projíždějícími automobily. Když už mluvíme o prachu, aktivisté vtipkovali: „Během letní inspekce jsme shromáždili 20 kilogramů písku z jednoho metru cesty. Takže z 50 metrů můžeme vyzvednout jednu tunu.“

Zcela nepoužitelná ulice byla zdokumentována v Rostově na Donu. Místní obyvatelé se dokonce bojí okolo zatopené části s kameny, nečistotami a sutí chodit pěšky, natož se ji snažit projet autem. Nejhorší úsek v Rusku jednoduše nedovoluje pohyb ani po svých, natož na kole, motocyklu nebo autem.

Centrální část Ruska v čele s městem Kaluga je pak prý místo ovládané největšími ignoranty správy silnic. Úředníci odmítli reagovat na zjištění špatného stavu veřejných prostorů, proto jsou označení za ty nejhorší v letošním hodnocení. Škoda geografického omezení na Ruskou federaci, i v Česku by podobná reflexe problematického hospodaření na cestách prospěla. Aktivitou Rusů se ale jistě můžeme inspirovat.


Rusové ukázali nejhorší silnice v celé zemi, v ČR bychom se mohli inspirovat - 1 - Rozbite silnice v Rusku foto 01Rusové ukázali nejhorší silnice v celé zemi, v ČR bychom se mohli inspirovat - 2 - Rozbite silnice v Rusku foto 02Rusové ukázali nejhorší silnice v celé zemi, v ČR bychom se mohli inspirovat - 3 - Rozbite silnice v Rusku foto 03Rusové ukázali nejhorší silnice v celé zemi, v ČR bychom se mohli inspirovat - 4 - Rozbite silnice v Rusku foto 04Rusové ukázali nejhorší silnice v celé zemi, v ČR bychom se mohli inspirovat - 5 - Rozbite silnice v Rusku foto 05Rusové ukázali nejhorší silnice v celé zemi, v ČR bychom se mohli inspirovat - 6 - Rozbite silnice v Rusku foto 06
České silnice nemají daleko k těm ruským, aktivisté tam nyní ve snaze o nápravu ukázali ty úplně nejhorší. Vážně stojí za to

Zdroj: Auto.Mail.ru

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše