Rusové vyrobili z „plecháčů” falešná litá kola AMG a zkusili s nimi jezdit

Napodobovat tento postup zvláště s úmyslem používat taková kola v provozu jistě nikomu nedoporučujeme. Přesto je zajímavé vidět, co také jde, když se chce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rusové vyrobili z „plecháčů” falešná litá kola AMG a zkusili s nimi jezdit

10.1.2020 | Mirek Mazal

Rusové vyrobili z „plecháčů” falešná litá kola AMG a zkusili s nimi jezdit

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Napodobovat tento postup zvláště s úmyslem používat taková kola v provozu jistě nikomu nedoporučujeme. Přesto je zajímavé vidět, co také jde, když se chce.

Ruská domácí výroba úhledných litých disků z levných plecháčů evidentně zaujala, video s návodem ze začátku prosince zhlédlo přes milion lidí snad toužících se spíše pobavit než načerpat inspiraci. Pro takové je tu pokračování, které ukazuje, že podobným způsobem lze vyrobit ne jen nějaké, ale i rovnou značkové rádoby lité disky.

Parta amatérských konstruktérů totiž zkusila levně vytvořit repliku litého ráfku od německého AMG. Aktualizovaný postup nápadně připomíná prosincovou metodu pokus-omyl. Novější kouzlení s řeznými kotouči, svářecí technikou i nutným kladivem vedlo k vytvoření kola z ocelového rámu vyztuženého deseti čtvercovými profily tvaru pěti paprsků.

Lidé z Garage54 si dali záležet, aby hotová napodobenina nebyla z dálky rozeznatelná od továrního disku za tisíce korun. Letmým pohledem minimálně z deseti metrů není věrohodnost nejhorší, dílo se vážně trochu podobá předloze po vybroušení znaku a písmen AMG. Nastříkané kolo s novým pláštěm zbývalo ještě prověřit na hnané nápravě zkušebního Mercedesu.

Zátěžový test už dopadl hůře, odhalil vibrace vytvářené během nízké rychlosti, ale na domácí výrobu to nemůže být překvapení. Pozoruhodnější je výdrž celého kola v průběhu zimního driftování či hrabání na místě, klukovské dovádění svařené napodobenině překvapivě nijak neuškodilo. Přesto vám celý pokus ukazujeme skutečné jen pro zasmání, dávat na auto něco podobného není rozumné a tolerovat to lze skutečně jen při snaze pobavit na prostranstvích vzdálených běžnému provozu.


Rusové vyrobili z „plecháčů” falešná litá kola AMG a zkusili s nimi jezdit - 1 - Vyroba replik disku AMG Rusko 01Rusové vyrobili z „plecháčů” falešná litá kola AMG a zkusili s nimi jezdit - 2 - Vyroba replik disku AMG Rusko 02Rusové vyrobili z „plecháčů” falešná litá kola AMG a zkusili s nimi jezdit - 3 - Vyroba replik disku AMG Rusko 03Rusové vyrobili z „plecháčů” falešná litá kola AMG a zkusili s nimi jezdit - 4 - Vyroba replik disku AMG Rusko 04Rusové vyrobili z „plecháčů” falešná litá kola AMG a zkusili s nimi jezdit - 5 - Vyroba replik disku AMG Rusko 05Rusové vyrobili z „plecháčů” falešná litá kola AMG a zkusili s nimi jezdit - 6 - Vyroba replik disku AMG Rusko 06Rusové vyrobili z „plecháčů” falešná litá kola AMG a zkusili s nimi jezdit - 7 - Vyroba replik disku AMG Rusko 07Rusové vyrobili z „plecháčů” falešná litá kola AMG a zkusili s nimi jezdit - 8 - Vyroba replik disku AMG Rusko 08Rusové vyrobili z „plecháčů” falešná litá kola AMG a zkusili s nimi jezdit - 9 - Vyroba replik disku AMG Rusko 09Rusové vyrobili z „plecháčů” falešná litá kola AMG a zkusili s nimi jezdit - 10 - Vyroba replik disku AMG Rusko 10Rusové vyrobili z „plecháčů” falešná litá kola AMG a zkusili s nimi jezdit - 11 - Vyroba replik disku AMG Rusko 11Rusové vyrobili z „plecháčů” falešná litá kola AMG a zkusili s nimi jezdit - 12 - Vyroba replik disku AMG Rusko 12Rusové vyrobili z „plecháčů” falešná litá kola AMG a zkusili s nimi jezdit - 13 - Vyroba replik disku AMG Rusko 13Rusové vyrobili z „plecháčů” falešná litá kola AMG a zkusili s nimi jezdit - 14 - Vyroba replik disku AMG Rusko 14
Rusové umí napodobit vše, například ze škaredého plecháče vyřežou a svaří repliku disku od AMG. Jako vtípek dobré, jezdit na něčem takovém ale může snad jen blázen

Zdroj: Garage 54@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše