Současná F1 je taková nuda, že ji kritizuje i vítěz závodu a vedoucí muž šampionátu

Formule 1 čas od času nudná bývá, v takovém případě ale baví aspoň ty, kteří vítězí v závodech a vedou šampionát. Teď už ani to ne.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Současná F1 je taková nuda, že ji kritizuje i vítěz závodu a vedoucí muž šampionátu

25.6.2019 | Petr Prokopec

Současná F1 je taková nuda, že ji kritizuje i vítěz závodu a vedoucí muž šampionátu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Formule 1 čas od času nudná bývá, v takovém případě ale baví aspoň ty, kteří vítězí v závodech a vedou šampionát. Teď už ani to ne.

Letos za sebou máme již osm závodů Formule 1. Nedělní Velkou cenu Francie lze přitom bez nadsázky prohlásit za jeden z nejnudnějších závodů, které se kdy odehrály. Lewis Hamilton nenašel po 53 kol žádného konkurenta a i celý zbytek špičky závodního pole dojel do cíle přesně v tom pořadí, v jakém odstartoval. Snad jen Hamiltonův parťák Valtteri Bottas se musel obávat Charlese Leclerca, jehož Ferrari se na konci závodu přiblížilo na dostřel. Na předjetí ale již nedošlo, Mercedes tak dosáhl na již šestý double v sezóně. Hamilton pak získal své šesté letošní vítězství, z toho čtvrté v řadě, přičemž náskok na Sebastiana Vettela navýšil na 76 bodů.

Formule 1 tak začíná připomínat éru dominance Ferrari a Michaela Schumachera. Jeho rekordům se přitom Hamilton rychle přibližuje, a pokud se mu povede vyhrát 13 letošních zbývajících závodů, bude stát na první příčce v počtu všech výher. Že se většina fanoušků takovým vývojem nebaví, je nabíledni, s podivem ale je, že i sám britský závodník doufá, že ani jedna výhra již nebude podobná té francouzské.

„Pokud říkáte, že to byla nuda, naprosto to chápu. Neobviňujte ale jezdce. My nesepisujeme pravidla. Je třeba vyvinout tlak na lidi ve vedení, ti by měli odvádět svou práci. Po dlouhou dobu ale dělali jen chyby,“ uvedl Hamilton po závodě. To jsou vskutku neobvyklá slova od někoho, kdo zrovna vyhrál závod a upevnil si vedení šampionátu. Závod na okruhu Paul Ricard si dnes již pětinásobný mistr světa podle svých slov vůbec neužil a daleko více jej bavila naháněčka Vettela v Montrealu před dvěma týdny.

Britský jezdec se přitom nedávno zúčastnil schůzky s veškerými orgány F1, stejně jako se šéfy týmů, aby probrali pravidla pro rok 2021. Stalo se tak přitom vůbec poprvé, co na takové jednání byli pozváni jezdci. Pětinásobný šampión by byl nyní rád, kdyby se tak dělo častěji.

„Dlouho jsme zkoušeli proklouznout skrze dveře, ale... oni nechtěli, abychom s nimi byli v jedné místnosti. Nyní musí úvahy nad tím, jak mají závody vypadat v roce 2021, zásadně změnit,“ dodal dále úřadující mistr světa. Z jeho slov je přitom zjevné, že způsob, jakým se vedení snaží oživit závodní víkendy, není z jezdeckého úhlu pohledu zrovna ten správný.

Hamiltonova slova příliš povzbudivá nejsou. Zatímco fanoušci touží spíše po větší akci na trati, která bude spojena s mnohem četnějšími předjížděcími manévry, organizátoři z Liberty Media mluví o doprovodných koncertech a podobně. A pak je tu FIA, která má ještě jiné preference. Pokud se tedy nic nezmění, závody budou stále častěji vypadat jako ten francouzský. Aby ovšem lidé neodcházeli domů nespokojeni, zahraje jim k tomu nějaký místní hudební idol...


Současná F1 je taková nuda, že ji kritizuje i vítěz závodu a vedoucí muž šampionátu - 1 - Lewis Hamilton 2019 GP Francie 01Současná F1 je taková nuda, že ji kritizuje i vítěz závodu a vedoucí muž šampionátu - 2 - Lewis Hamilton 2019 GP Francie 02Současná F1 je taková nuda, že ji kritizuje i vítěz závodu a vedoucí muž šampionátu - 3 - Lewis Hamilton 2019 GP Francie 03
Lewis Hamilton sice ve Francii zvítězil, nicméně i jeho závod nudil, jako snad každého

Zdroj: AP

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše