Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví

Není 1. duben a neděláme si legraci ani při jiné příležitosti. Svolávací akce skutečně zasáhla i tuto dětskou hračku, důvod bude povědomý hlavně Toyotě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví

7.2.2019 | Mirek Mazal

Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví

/

Není 1. duben a neděláme si legraci ani při jiné příležitosti. Svolávací akce skutečně zasáhla i tuto dětskou hračku, důvod bude povědomý hlavně Toyotě.

Výrobci osobních automobilů do svých nákladů pravidelně započítávají i účty za větší či menší svolávací akce. Masové servisní operace mající za cíl odstranění nově objevených se obvykle velkého množství aut, jejichž majitelé by se měli ve svém vlastním zájmu dostavit do autorizovaného zastoupení značky, kde bude zdarma auto zkontrolováno a případně opraveno.

Dodatečné zásahy do konstrukce dávno prodaného automobilu jsou dnes už běžným postupem a jak jsme si ukázali včera, přeborníky ve svolávacích programech můžeme hledat na západ od našich hranic. Přesto se i v jejich záplavě objevují takové, které způsobují minimálně pozdvižení obočí. A o jedné takové dnes bude řeč.

Americká společnost Fisher-Price musí zařídit dosud prodaných elektromobilů z řady Power Wheels. To nezní mimořádně, vtip je v tom, že nejde o běžné silniční auto, ale růžovou napodobeninou skutečného vozu, kterou firma dodává do prodejen po celém světě. Dětská hračka z plastu má čtyři kola, integrovaný elektrický pohon a dvě místa pro malé cestující.

Dozorčí komise pro bezpečnost spotřebitelských výrobků v USA přijala několik upozornění na nekvalitní provedení pohonného mechanismu. Autíčko pro panenky prý pokračuje v jízdě, i když děti sundají nohu z plynu, dělá tedy něco podobného tomu, co kdysi musela neslavně řešit Toyota. Nezastavitelná hračka byla ihned stažena z trhu, revizí ale musí projít 44 tisíc už prodaných kusů.

Na adresu servisního střediska by se měli hlásit rodiče, kteří zakoupili pestrobarevný Barbie Dream Camper od července 2018 do ledna 2019. Legrace za 400 dolarů (9 tisíc Kč) bude bezplatně opravena. Technici mají za úkol provést celkovou kontrolu a nainstalovat nový pedál plynu. Zní to poněkud tragikomicky, ale na všem lze najít něco pozitivního. Potomci takto alespoň poznají, že automobil není bezúdržbová věc, ta na elektřinu nevyjímaje...


Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví - 1 - Svolavaci akce na auto pro panenky 01Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví - 2 - Svolavaci akce na auto pro panenky 02Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví - 3 - Svolavaci akce na auto pro panenky 03Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví - 4 - Svolavaci akce na auto pro panenky 04Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví - 5 - Svolavaci akce na auto pro panenky 05Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví - 6 - Svolavaci akce na auto pro panenky 06Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví - 7 - Svolavaci akce na auto pro panenky 07Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví - 8 - Svolavaci akce na auto pro panenky 08Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví - 9 - Svolavaci akce na auto pro panenky 09Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví - 10 - Svolavaci akce na auto pro panenky 10Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví - 11 - Svolavaci akce na auto pro panenky 11Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví - 12 - Svolavaci akce na auto pro panenky 12Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví - 13 - Svolavaci akce na auto pro panenky 13Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví - 14 - Svolavaci akce na auto pro panenky 14Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví - 15 - Svolavaci akce na auto pro panenky 15Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví - 16 - Svolavaci akce na auto pro panenky 16Neplánovaně do servisů musí rozličná moderní auta, poslední „oběť” pobaví - 17 - Svolavaci akce na auto pro panenky 17
Růžový elektromobil pro nejmenší řidičky musí na svolávací akci kvůli špatnému pedálu plynu, auto zrychluje, i když si to řidič nepřeje

Zdroj: CPSC

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše