Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli

Doufejme, že u nás nikdy nebudeme muset takové problémy řešit, ale kdyby přece jen, inspirace z Japonska se může hodit. Majitelé aut tam k úkrytu využili nákupní centra.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli

14.10.2019 | Mirek Mazal

Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Doufejme, že u nás nikdy nebudeme muset takové problémy řešit, ale kdyby přece jen, inspirace z Japonska se může hodit. Majitelé aut tam k úkrytu využili nákupní centra.

Neobyčejně ničivý tajfun Hagibis zpustošil část Japonska a připravil o život nejméně 35 lidí. Byla to nejhorší tropická cyklóna za posledních 60 let, a tak není divu, že se před strašnou katastrofou snažily ukrýt všechny živé duše. Přesto Japonci hlásí krom obětí další stovky zraněných.

Asijské ostrovy bičoval vítr rychlosti až 180 kilometrů za hodinu, část území současně zasáhlo zemětřesení o síle 5,7 stupně Richterovy škály. Doprovodné výpadky elektřiny postihly asi půl milionu domácností. Navzdory dramatickému stavu někteří nezapomněli věnovat čas záchraně svého nejcennějšího majetku, mezi který se zajímavější auta často řadí.

Zejména z USA známe snahy o parkování aut doma, to tady ale nemuselo stačit. V Japonsku začali lidé hromadně přednost podzemním parkovištím či parkovacím domům zejména u obchodních center, kde rázem vznikly jindy nevídané scenérie, protože... třeba s Ferrari Testarossa lidé po nákupech obvykle nejezdí.

Nákupní střediska s volnými plochami se tak změnila na místa neplánovaného srazu opečovávaných aut ukrytých před přírodním běsněním. Chytří majitelé přeparkovali vozy z dosahu bouře pod zem či do stabilních budov. Vylidněná nákupní střediska tak posloužila v roli velkých garáží, jako například obchod AEON Shin-Urayasu Store severně od Tokijského zálivu. Promyšlená záchrana se v konečném důsledku vyplatila. Auta ponechaná venku většinou zaplavila voda, bláto, nebo nepřežila zásah poletujících trosek, jak můžete vidět na dalších záběrech.

Zhruba šest milionů lidí o víkendu obdrželo evakuační výzvu, tajfun zdržel i víkendový program Formule 1 v Suzuce. Závod se nakonec celý uskutečnil v čele s vítězným Valtteri Bottasem, ale místní mají mnohem více starostí s vyčíslením škod a návratem do zničených domovů. Aspoň milovaná auta některým zůstala...


Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli - 1 - Tajfun Hagibis Japonsko 2019 nasledky 01Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli - 2 - Tajfun Hagibis Japonsko 2019 nasledky 02Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli - 3 - Tajfun Hagibis Japonsko 2019 nasledky 03Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli - 4 - Tajfun Hagibis Japonsko 2019 nasledky 04Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli - 5 - Tajfun Hagibis Japonsko 2019 nasledky 05
Japonci ukryli zejména lepší auta před tajfunem do nákupních center

Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli - 6 - Tajfun Hagibis Japonsko 2019 nasledky 06Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli - 7 - Tajfun Hagibis Japonsko 2019 nasledky 07Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli - 8 - Tajfun Hagibis Japonsko 2019 nasledky 08Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli - 9 - Tajfun Hagibis Japonsko 2019 nasledky 09Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli - 10 - Tajfun Hagibis Japonsko 2019 nasledky 10Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli - 11 - Tajfun Hagibis Japonsko 2019 nasledky 11Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli - 12 - Tajfun Hagibis Japonsko 2019 nasledky 12Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli - 13 - Tajfun Hagibis Japonsko 2019 nasledky 13Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli - 14 - Tajfun Hagibis Japonsko 2019 nasledky 14Tajfun Hagibis pustošil Japonsko i tamní auta, někteří majitelé na něj ale vyzráli - 15 - Tajfun Hagibis Japonsko 2019 nasledky 15
Řada jiných ale neměla to štěstí

Zdroje: Japanese car spotter, Jalopnik, Drom

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše