Technici německé automobilky rozebrali novou Teslu Model 3. A nestačili se divit

Němci si nenechali ujít šanci, za obrovské peníze koupili jednu z prvních Tesel Model 3 a rozebrali ji na součástky. A americkému konkurentovi museli vyseknout poklonu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Technici německé automobilky rozebrali novou Teslu Model 3. A nestačili se divit

19.2.2018 | Mirek Mazal | 90 příspěvků

Technici německé automobilky rozebrali novou Teslu Model 3. A nestačili se divit

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Němci si nenechali ujít šanci, za obrovské peníze koupili jednu z prvních Tesel Model 3 a rozebrali ji na součástky. A americkému konkurentovi museli vyseknout poklonu.

Před měsícem byly zachyceny dvě Tesly Model 3 v nákladovém prostoru letadla na cestě do Německa. Pragmaticky jsme došli k závěru, že zatím oficiálně nedostupný model elektromobilu v Evropě by ve dvou kusech do Německa přepravoval jedině bláznivý fanoušek, který jej chtěl mít hned za každou cenu. A nebo konkurenční společnost, která touží na vlastní oči elektrický sedan prozkoumat do posledního šroubku a zaplatit miliony za jeden z prvních exemplářů se jí může bohatě vyplatit.

Nebyl by to v případě německých automobilek nový postup, na oltáři německého technologického pokroku už dříve skončily jiné Tesly. Takové Audi rozpitvalo Model X, třebaže mělo problém s jeho nabíjením. A Mercedes provedl testy pronajatého stroje, kolem čehož se bůh ví čí vinou rozhořel docela slušný skandál.

Německý Süddeutsche Zeitung nyní na základě vlastních zjištění konstatuje, že nafocené vozy skutečně mířily k německým automobilkám. Jednu z nich měl uzmout listem konkrétně nejmenovaný prémiový výrobce a za Model 3 zaplatit v přepočtu skoro 4,7 milionu Kč. To je jinak ceníková cena asi pěti těchto aut, ale jeho nedostupnost žene ceny prvních kusů do podobných výšin.

Automobilka nejprve podrobila vůz deset dnů trvajícím jízdním testům a poté auto předala na podrobnou analýzu specializovaným technikům. Ti auto doslova rozebrali na součástky a podle zjištění Süddeutsche Zeitung se nestačili divit, jak zajímavě je tento vůz technicky zpracovaný.

Na adresu Modelu 3 se technici měli vyjádřit takto: „Každá dílčí část vozu byla testována, testeři ale byli obzvláště ohromeni elektronikou pohonu vozu.“ Technické řešení pohonu pak hodnotili jako „kompaktní, rozšiřitelné, plně integrované, modulární, snadno přístupné, dobře chráněné, rozumně drahé a úžasně chytré v mnoha detailech.“ Zní to jako propaganda samotného Elona Muska, ale má jít o slova německých techniků.

Jsou to neověřené informace a tak je třeba je brát, Süddeutsche Zeitung ale není nevěrohodný zdroj hledající senzace za každou cenu. Námi zjištěné informace pak nepřímo potvrzují, že onen nejmenovaný prémiový výrobce, který musel uznat kvalitu Modelu 3, sídlí v Mnichově nedaleko olympijského parku. Minimálně víme, že BMW má nejmenší Teslu k dispozici.

Chvála ale nemusí pramenit odtud - všechny další automobilky z Německa vyvíjí nové elektromobily, proto se mohlo jednat také o Audi, Porsche nebo Mercedes-Benz. Ale to je ve výsledku jedno - zvednutý prst na adresu Tesly ukazuje, že i když viditelná kvalita Modelu 3 je mizerná, v útrobách se skrývají o poznání zajímavější věci...


Technici německé automobilky rozebrali novou Teslu Model 3. A nestačili se divit - 1 - Tesla Model 3 zachycena ojeta v letadle do Nemecka 01Technici německé automobilky rozebrali novou Teslu Model 3. A nestačili se divit - 2 - Tesla Model 3 zachycena ojeta v letadle do Nemecka 02Technici německé automobilky rozebrali novou Teslu Model 3. A nestačili se divit - 3 - Tesla Model 3 zachycena ojeta v letadle do Nemecka 03Technici německé automobilky rozebrali novou Teslu Model 3. A nestačili se divit - 4 - Tesla Model 3 zachycena ojeta v letadle do Nemecka 04
Takto byly dvě Tesly Model 3 zachyceny na cestě do vývojových center německých automobilek. Přinejmenším jedna je teď už rozebraná na součástky

Zdroj: Süddeutsche Zeitung

Mirek Mazal

Diskuze 90 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše