Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Tisíce Chevroletů Corvette jsou z výroby vadné, GM zcela zastavilo prodeje
15.9.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Problémy se týkají řidičova čelního airbagu a jednoho z lanek parkovací brzdy. Velká většina vadných Corvette ale dosud nebyla prodána zákazníkům.
Chevrolet Corvette C7 se prodává jako příslovečné housky na krámě, vozy však nejsou bezproblémové, jak se ukazuje. Automobilka zastavila prodeje nových kusů kvůli dvěma možným problémům, dvěma nesprávně připevněným součástkám. A ani jednu byste nechtěli mít vadnou - jsou to airbag řidiče a jedno z lanek parkovací brzdy.
Problém se údajně týká celkem 2 800 automobilů, z čehož 2 000 mohou - ale také nemusí - mít problém s airbagem a u zbylých osmi stovek jde o zmíněné lanko ruční brzdy. Špatné připevnění airbagu se může projevit tím, že se při nehodě a nafouknutí pytel oddělí od volantu a může řidiče zranit. Ruční brzda zase kvůli uvolněnému lanku nemusí být patřičně účinná.
Mluvčí GM svět uklidňuje slovy, že většina z aut, kterých se problémy týkají, nebyla prodána zákazníkům - v případě problému s ruční brzdou je prý 700 aut ještě stále u dealerů a většina vozů s potenciálně vadným airbagem prý dokonce stále stojí u továrny Bowling Green v Kentucky a čeká na prodej.
Všech 2 800 automobilů samozřejmě čeká oprava - lanko parkovací brzdy bude řádně připevněno a modul airbagu bude nahrazen novým, bezchybným. Chevrolet zatím prodané vozy nesvolal, dost možná by to ale měl udělat, i když je jich jen pár - zejména, je-li poučen z problémů se spínacími skříňkami, kvůli kterým se stalo několik nehod.
Toto však nejsou jediné problémy, které mohou vaši novou Corvette C7 potkat. Americký web Car and Driver si jednu pořídil na dlouhodobé testování a po pouhých šesti tisících najetých mílích (9 600 km) se odporoučel celý motor. Podle dostupných informací za tím stál vadný olejový filtr - pustil do systému kovové hobliny, které zničily ložiska ojnic. Údajně to není ani zdaleka ojedinělý případ; Chevy prý již pracuje na hledání příčiny. Výměnu motoru pochopitelně kryje záruka.
Že nová auta mívají „dětské nemoci”, je známá věc, standardní Corvette C7 Stingray už ale zas tak nová není. Každopádně doufejme, že vše bude bezvadně vyřešeno a majitelé si budou moci svých strojů užívat beze strachu z hrozícího problému.





























Chevy Corvette není bezproblémové auto, jak ukazují poslední zprávy
Zdroje: Auto News, Car and Driver
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
28.1.2026
Majitel vzácného extrémního Lamborghini, které se nikdy nemělo dostat na silnice, popsal, jak se s ním jezdí po silnicích
26.1.2026
Dosud tajná soukromá sbírka nejlepších Bugatti se poprvé ukázala světu, hodnota aut jde do miliard
25.1.2026
Nejnovější články
K maní je zapomenutá dělová koule silnic z Francie. Nenápadná střela svého času stíhala i M5, teď je na prodej jediná
před 11 hodinami
Kvůli tomuhle vás Volkswagen musí dostat do svých elektrických modelů do dvou let, i kdyby na chleba nebylo
včera
Ferrari přiznalo, že jeho zákazníci své hybridy téměř nikdy nedobíjí, hybridní režim nepoužívají. To mělo velký smysl je začít nabízet, že?
včera
Hned dva modely Tesly končí bez jakékoli náhrady, firmě zůstane v ruce vlastně jen jeden dekádu starý vůz ve dvou verzích
včera
U Mansory se asi lekli toho, že pro jednou udělali něco normálního, a tak si hned spravili chuť novým „humáčem”
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
