Tomuto muži úřady zakázaly postavit garáž ve vlastním domě, obešel je s grácií

(+ video) Pokud vlastníte dům vedený jako památkově chráněný, nemůžete s ním dělat skoro nic. I tak existují cesty, jak uspokojit potřeby své i úřadů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tomuto muži úřady zakázaly postavit garáž ve vlastním domě, obešel je s grácií

18.3.2016 | Marek Bednář | 11 příspěvků

Tomuto muži úřady zakázaly postavit garáž ve vlastním domě, obešel je s grácií

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Pokud vlastníte dům vedený jako památkově chráněný, nemůžete s ním dělat skoro nic. I tak existují cesty, jak uspokojit potřeby své i úřadů.

Pokud žijete v památkově chráněné oblasti či jen v podobně klasifikovaném domě, může být dost problém uzpůsobit si nemovitost k obrazu svému. Do všeho vám mluví úřad, který nebere příliš ohledy na to, že jde o váš majetek, výše na seznamu jeho priorit je zachování prakticky neměnného vzhledu budovy. O opodstatněnosti takového postupu se můžeme bavit dlouho, nic s ním ale nenaděláme a s nářky majitelů jsme se setkali už mnohokrát. Tento případ by mohl být dalším, ale není, jeho podstatou je něco jiného. Nestal se v České republice, ale v Belgii, konkrétně ve vesnici jménem Zegelsem. Na mapě je to tohle místo.

Nevypadá na to, ale je to památkově chráněné místo. Erik Vekeman si chtěl ze zrušeného obchodu ve svém vlastním domě udělat garáž, ale vrata by podle úřadu kazila ráz ulice. Nedovedeme si představit, jak by i plastová elektricky poháněná vrata mohla být v tomto příliš příliš, když dům, ve kterém by byla, rozhodně nevypadá na to, že by měl nějakou historickou hodnotu. Jenže vysvětlujte to úředníkům.

Úřad je prostě úřad a postavil si hlavu. Vekeman by mohl být tím, kdo nad celou patálií bude hlasitě naříkat v médiích, ale udělal to jinak - dal nažrat vlkovi a zachoval celistvost kozy. Vyrobil si unikátní dvoudílné dveře z výlohy obchodu. Není to moc praktické, ale výsledkem je, že může své auto parkovat v suchu, může tam na něm pracovat, zkrátka - má garáž. A hezky velkou a pokud chce, může (ale nemusí...) ji vystavit kolemjdoucím na odiv.

Jak zařízení funguje, se můžete podívat na fotografiích a videu níže. Jak stojí i výše, nevypadá to moc prakticky, ale údajně se dá zvládnout vyjet s vozem i s otevřením a zavřením vrat během dvou minut. Cvik dělá hodně, očividně, autor řešení navíc říká, že se jej ještě pokusí zdokonalit. Co je podstatné - Vekeman prý takto formálně neporušil žádný zákon, ale garáž má. A o to tu šlo. Pokud řešíte stejný problém třeba v Českém Krumlově nebo na jiném místě České či Slovenské republiky, kde také „nemůžete nic”, tohle by nemusel být špatný nápad...


Tomuto muži úřady zakázaly postavit garáž ve vlastním domě, obešel je s grácií - 1 - erik vekeman garaz belgie 01Tomuto muži úřady zakázaly postavit garáž ve vlastním domě, obešel je s grácií - 2 - erik vekeman garaz belgie 02Tomuto muži úřady zakázaly postavit garáž ve vlastním domě, obešel je s grácií - 3 - erik vekeman garaz belgie 03Tomuto muži úřady zakázaly postavit garáž ve vlastním domě, obešel je s grácií - 4 - erik vekeman garaz belgie 04Tomuto muži úřady zakázaly postavit garáž ve vlastním domě, obešel je s grácií - 5 - erik vekeman garaz belgie 05Tomuto muži úřady zakázaly postavit garáž ve vlastním domě, obešel je s grácií - 6 - erik vekeman garaz belgie 06Tomuto muži úřady zakázaly postavit garáž ve vlastním domě, obešel je s grácií - 7 - erik vekeman garaz belgie 07Tomuto muži úřady zakázaly postavit garáž ve vlastním domě, obešel je s grácií - 8 - erik vekeman garaz belgie 08Tomuto muži úřady zakázaly postavit garáž ve vlastním domě, obešel je s grácií - 9 - erik vekeman garaz belgie 09Tomuto muži úřady zakázaly postavit garáž ve vlastním domě, obešel je s grácií - 10 - erik vekeman garaz belgie 10Tomuto muži úřady zakázaly postavit garáž ve vlastním domě, obešel je s grácií - 11 - erik vekeman garaz belgie 11Tomuto muži úřady zakázaly postavit garáž ve vlastním domě, obešel je s grácií - 12 - erik vekeman garaz belgie 12
Tahle garáž není moc praktická, ale je to garáž

Zdroj: Nieuwsblad

Marek Bednář

Diskuze 11 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše