Toto je nejlevnější Bentley Continental v Evropě. A snad nejvíc ojetý kus na světě

Auta jako Rolls-Royce nebo Bentley s velmi vysokými nájezdy se z mnoha důvodů nevidí. Tento vůz toho najel spoustu a plechy dá relativně lacino.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Toto je nejlevnější Bentley Continental v Evropě. A snad nejvíc ojetý kus na světě

8.4.2017 | Petr Miler | 11 příspěvků

Toto je nejlevnější Bentley Continental v Evropě. A snad nejvíc ojetý kus na světě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Auta jako Rolls-Royce nebo Bentley s velmi vysokými nájezdy se z mnoha důvodů nevidí. Tento vůz toho najel spoustu a plechy dá relativně lacino.

Výkonné a luxusní koráby jsou vozy jako stvořené pro dlouhé cestování. Jsou velmi rychlé a velmi komfortní a v kombinaci těchto dvou vlastností excelují natolik, že se jim máloco může vyrovnat. Však jsme kdysi testovali model Continental Flying Spur Speed, a tak se nemůžeme divit, že pro některé majitele představují taková auta i vhodnější náhradu letadla. Přesto je v inzerci prakticky nevídáme s vyššími kilometrovými proběhy - pár desítek tisíc, velmi nízké stovky, to je obvykle maximum, co lze spatřit.

Důvody tohoto stavu jsou obvykle dva. Buď je majitel tak bohatý člověk, že si nebude nechávat takový vůz po takovou dobu, aby s ním vůbec mohlo být najeto pořádné množství km, popřípadě má aut tolik, že když se jeho celkový nájezd mezi všechny rozprostře, výsledek je během pár let stejný. Druhý majitel pak obvykle nebude tak bohatý, aby si vůbec mohl dovolit jezdit statisíce kilometrů s autem, které vezme 50 litrů benzinu na 100 kilometrů při rychlé jízdě levou zadní a to obvykle ani nebývá ten největší provozní náklad. Podobný faktor nakonec může být důvodem u zbytku prvních majitelů - že máte miliony na nové auto ještě neznamená, že máte každý měsíc další statisíce na to, abyste jej zvládli uživit při klidně tisících ujetých kilometrů týdně.

Auto, které vám ukážeme dnes, je ale důkazem, že z každého pravidla existuje výjimka. A tato je opravdu velká - je to daleko nejvíce ojeté Bentley s motorem W12 biturbo, které jsme kdy viděli. V aktuální nabídce automobilů v Evropě jen jedno dosáhne dále než za polovinu jeho kilometráže. A ani v aktuální světové inzerci nevidíme nic srovnatelného, bez ohledu na stáří a typ vozu stejného výrobce.

Kilometrů přitom zase není tolik - 440 tisíc. I ty ale stačí k výše zmíněným primátům a také k tomu, aby se tento sedan Continental Flying Spur stal jasně nejlevnějším Bentley tohoto typu, které lze v Evropě koupit. Přijde na 28 500 Eur, tedy něco málo přes 750 tisíc Kč, což o pořád není nízká cifra. Ale jsme ve světě Bentley a tady zkrátka za desítky tisíc mnoho štěstí neuděláte.

Je to „obyčejná” verze tohoto modelu s motorem 6,0 W12 biturbo s výkonem 560 koní, který vás v naprostém luxusu 2,5tunového tanku odpálí ke stovce za 5,2 sekundy a dovolí vám jet rychlostí až 295 km/h. Na spotřebu se neptejte, je ale jasné, že nádrží tohoto vozu bylo během 10 let prolito mnoho hektolitrů benzinu - každý měsíc jezdilo asi 4 000 km, což by při spotřebě byť jen 25 litrů benzinu na 100 km znamenalo měsíční provozní náklady přes 30 tisíc Kč jen na palivo.

Jestli je to zajímavá koupě, posuďte sami. Auto vypadá dobře a z fotek je zjevné, že jej povětšinou řídil jen řidič, zřejmě sám majitel. Cena zmíněných 28 500 Eur u holandského prodejce se ale nezdá být zase o tolik nižší, aby vyloženě lákala k podstoupení dobrodružství jménem „Bentley s 440 tisíci najetými km”. Na každý pád je to něco, co se nevidí - první a jediný majitel si tady zjevně užil 10 let se svými Continentalem až dosyta...

Díky za tip, Robe!


Toto je nejlevnější Bentley Continental v Evropě. A snad nejvíc ojetý kus na světě - 1 - Bentley Continental Flying Spur hodne ojete prodej 01Toto je nejlevnější Bentley Continental v Evropě. A snad nejvíc ojetý kus na světě - 2 - Bentley Continental Flying Spur hodne ojete prodej 02Toto je nejlevnější Bentley Continental v Evropě. A snad nejvíc ojetý kus na světě - 3 - Bentley Continental Flying Spur hodne ojete prodej 03Toto je nejlevnější Bentley Continental v Evropě. A snad nejvíc ojetý kus na světě - 4 - Bentley Continental Flying Spur hodne ojete prodej 04Toto je nejlevnější Bentley Continental v Evropě. A snad nejvíc ojetý kus na světě - 5 - Bentley Continental Flying Spur hodne ojete prodej 05Toto je nejlevnější Bentley Continental v Evropě. A snad nejvíc ojetý kus na světě - 6 - Bentley Continental Flying Spur hodne ojete prodej 06Toto je nejlevnější Bentley Continental v Evropě. A snad nejvíc ojetý kus na světě - 7 - Bentley Continental Flying Spur hodne ojete prodej 07Toto je nejlevnější Bentley Continental v Evropě. A snad nejvíc ojetý kus na světě - 8 - Bentley Continental Flying Spur hodne ojete prodej 08Toto je nejlevnější Bentley Continental v Evropě. A snad nejvíc ojetý kus na světě - 9 - Bentley Continental Flying Spur hodne ojete prodej 09Toto je nejlevnější Bentley Continental v Evropě. A snad nejvíc ojetý kus na světě - 10 - Bentley Continental Flying Spur hodne ojete prodej 10Toto je nejlevnější Bentley Continental v Evropě. A snad nejvíc ojetý kus na světě - 11 - Bentley Continental Flying Spur hodne ojete prodej 11
Tak ojetý Continental jsme ještě neviděli. Soudě podle jeho stavu ale minimálně samotné Bentley takový nájezd nepřekvapí

Zdroj: Advertentiemanager.nl

Petr Miler

Diskuze 11 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.