Tento Maybach 62S najezdil přes milion km a stále slouží

A pak že špičková auta nemohou sloužit jako denní pracanti. Maybach 62S Josefa Weikingera najezdil od roku 2004 hodně přes milion km.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tento Maybach 62S najezdil přes milion km a stále slouží

10.3.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Tento Maybach 62S najezdil přes milion km a stále slouží

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

A pak že špičková auta nemohou sloužit jako denní pracanti. Maybach 62S Josefa Weikingera najezdil od roku 2004 hodně přes milion km.

Přestože značka Maybach jako taková před nějakou dobou ukončila činnost, její výrobky po světě ještě jezdí. Některé z nich téměř doslova „po světě”, jako například tento kousek, tedy model 62S z roku 2004. Jeho první majitel, Josef Weikinger, je lichtenštejnský byznysmen a vůz si koupil jako nový právě před deseti lety za 450 tisíc Eur, tehdejším kurzem za téměř 14,7 milionu korun. Používal jej na cestách po celé Evropě. Mohl by samozřejmě létat, ale nechtěl využívat linek a kvůli zdravotnímu stavu měl problémy s vlastní pilotní licencí.

V září 2009 ukazoval tachometr jeho stroje 999 999 najetých kilometrů. Vzhledem k tomu, že víc míst displej nenabízí, čísla naskakovat přestala, i když Weikinger jezdil dále. V současnosti je tedy skutečné číslo ještě o pár set tisíc vyšší. Velkou část z najetých kilometrů také podle vlastních slov Weikinger odřídil sám, i když někdy usedl dozadu, natáhl si nohy a odpočíval. Nebylo prý výjimkou, že ujel dva tisíce kilometrů najednou. Nevyměnil jej, protože neviděl žádnou lepší alternativu - vyhovoval mu prostor, pocit z jízdy i kvalita materiálů.

Vůz samozřejmě vyžadoval údržbu a zhruba okolo šesti set tisíc najetých kilometrů bylo nutné vyměnit šestilitrový dvanáctiválec se dvěma turbodmychadly, který na zadní kola posílal 620 koní a 1 005 Nm. Nedlouho poté dostal vůz novou převodovku a přední tlumiče. Přesnou servisní historii samozřejmě neznáme, ale troufáme si tvrdit, že se na údržbu dbalo.

Tento lichtenštejnský Maybach v srpnu roku 2013 změnil majitele, ten nový s ním jezdí dál. Josef Weikinger jej nahradil novým BMW 760Li. Zda bude i to mít tak dlouhý život, je zatím ve hvězdách.


Tento Maybach 62S najezdil přes milion km a stále slouží - 1 - weikinger maybach milion km 01Tento Maybach 62S najezdil přes milion km a stále slouží - 2 - weikinger maybach milion km 01aTento Maybach 62S najezdil přes milion km a stále slouží - 3 - weikinger maybach milion km 02Tento Maybach 62S najezdil přes milion km a stále slouží - 4 - weikinger maybach milion km 03Tento Maybach 62S najezdil přes milion km a stále slouží - 5 - weikinger maybach milion km 03aTento Maybach 62S najezdil přes milion km a stále slouží - 6 - weikinger maybach milion km 04Tento Maybach 62S najezdil přes milion km a stále slouží - 7 - weikinger maybach milion km 05Tento Maybach 62S najezdil přes milion km a stále slouží - 8 - weikinger maybach milion km 06Tento Maybach 62S najezdil přes milion km a stále slouží - 9 - weikinger maybach milion km 07Tento Maybach 62S najezdil přes milion km a stále slouží - 10 - weikinger maybach milion km 08Tento Maybach 62S najezdil přes milion km a stále slouží - 11 - weikinger maybach milion km 09Tento Maybach 62S najezdil přes milion km a stále slouží - 12 - weikinger maybach milion km 10Tento Maybach 62S najezdil přes milion km a stále slouží - 13 - weikinger maybach milion km 11
Josef Weikinger se svým Maybachem 62S najezdil hodně přes milion kilometrů, vůz slouží dál novému majiteli

Zdroj: Auto Motor und Sport

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.