Ukrajinec nechal stát zánovní Aston Martin na silnici a zmizel. Tohle nechal za sklem

Řidiči byli překvapeni, když nad ránem na dálnici mezi Charkovem a Dniprem narazili na opuštěný Aston Martin. Proč tam stojí, vysvětloval nejlépe papír za sklem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ukrajinec nechal stát zánovní Aston Martin na silnici a zmizel. Tohle nechal za sklem

14.6.2018 | Mirek Mazal | 17 příspěvků

Ukrajinec nechal stát zánovní Aston Martin na silnici a zmizel. Tohle nechal za sklem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Řidiči byli překvapeni, když nad ránem na dálnici mezi Charkovem a Dniprem narazili na opuštěný Aston Martin. Proč tam stojí, vysvětloval nejlépe papír za sklem.

Začátkem letošního roku se ulicemi třetího největšího města Ukrajiny jménem Dnipro začl objevovat zajímavě zbarvený Aston Martin DB11. Hnědo-oranžový grand tourer vrcholné specifikace s motorem 5,2 V12 se dvěma turbodmychadly umožňuje jezdit rychlostí až 322 km/h s mimořádnou elegancí. Dlouhé cestování tímto pohodlným korábem není nic složitého, protože nabízí přepychové vybavení usnadňující život za volantem.

Cena nového vozu na Ukrajině začíná na částce 8,5 milionu hřiven (7,1 milionu českých korun), proto je DB11 v těchto končinách zázrak. Však také tento automobilový exot budil pozornost, kdekoliv se objevil. Největší ohlas ovšem vzbudila jeho poslední jízda na dálnici mezi Charkovem a Dniprem.

Na dálničním úseku byl zmíněný Aston Martin nalezen nad ránem překvapenými řidiči zcela opuštěný. Auto bylo nabourané, nikdo se ale nenacházel uvnitř vozu ani v jeho bezprostřední blízkosti, nehodu nikdo nenahlásil policii. Následky karambolu nevypadaly tragicky, ale opravy anglického vrcholného modelu se nedají srovnat s opravou běžným autoservisem.

Všem se zdálo nemyslitelné, že by pachatel nechal na místě vzácný automobil a utekl. Poté si svědci všimli papíru s ručně napsaným vzkazem a bylo hned jasno. Na listu bylo propiskou napsáno: „Všichni živi. Spěchám na letiště, odtahový vůz je na cestě a všechny problémy vyřeším později.“ Ukrajinec načmáral rychlou zprávu, přidal telefonní číslo a neznámo jak pokračoval stíhat své letadlo.

Nechat po sobě takovou spoušť a drahé auto je odvážné, ale nejspíš na východě mezi bohatými panují jiné zvyky. A nebo se majitel za volantem Astonu začal až moc cítit jako James Bond - ten by asi podobnou situaci neřešil jinak...


Ukrajinec nechal stát zánovní Aston Martin na silnici a zmizel. Tohle nechal za sklem - 1 - Aston Martin DB11 opusteny po nehode Ukrajina 01Ukrajinec nechal stát zánovní Aston Martin na silnici a zmizel. Tohle nechal za sklem - 2 - Aston Martin DB11 opusteny po nehode Ukrajina 02Ukrajinec nechal stát zánovní Aston Martin na silnici a zmizel. Tohle nechal za sklem - 3 - Aston Martin DB11 opusteny po nehode Ukrajina 03Ukrajinec nechal stát zánovní Aston Martin na silnici a zmizel. Tohle nechal za sklem - 4 - Aston Martin DB11 opusteny po nehode Ukrajina 04Ukrajinec nechal stát zánovní Aston Martin na silnici a zmizel. Tohle nechal za sklem - 5 - Aston Martin DB11 opusteny po nehode Ukrajina 05Ukrajinec nechal stát zánovní Aston Martin na silnici a zmizel. Tohle nechal za sklem - 6 - Aston Martin DB11 opusteny po nehode Ukrajina 06Ukrajinec nechal stát zánovní Aston Martin na silnici a zmizel. Tohle nechal za sklem - 7 - Aston Martin DB11 opusteny po nehode Ukrajina 07
Aston Martin DB11 se potkal se svodidly. Řidič ve spěchu možná zkoušel maximální rychlost, ale havaroval. Z místa činu i tak pokračoval dál na letiště, o auto se postarali jiní

Zdroj: Top Gir

Mirek Mazal

Diskuze 17 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše