V prodeji se objevila kola z Bugatti Veyron, už ta běžného člověka zruinují

Při pohledu na tuto nabídku si teprve uvědomíme, jak jsme chudí. Že si nemůžeme dovolit koupit Bugatti, už jsme se asi smířili, nedostupná jsou ale pro běžného člověka i kola na něj.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

V prodeji se objevila kola z Bugatti Veyron, už ta běžného člověka zruinují

27.1.2019 | Petr Prokopec

V prodeji se objevila kola z Bugatti Veyron, už ta běžného člověka zruinují

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Při pohledu na tuto nabídku si teprve uvědomíme, jak jsme chudí. Že si nemůžeme dovolit koupit Bugatti, už jsme se asi smířili, nedostupná jsou ale pro běžného člověka i kola na něj.

Výroba Bugatti Veyron odstartovala před necelými patnácti lety, za novinku tedy hypersport z Molsheimu můžeme považovat jen stěží. Na cenách to ale rozhodně není zdát, místo snižování naopak spíše začínají lézt na ještě vyšší úroveň, než tomu bylo v roce 2004. Pod milion Eur (cca 25,73 milionu korun) se totiž v Evropě dostanete jen velmi zřídka a aktuálně není k dispozici jediné auto, které by s cenou zamířilo „tak nízko”. A i kdyby vám dosavadní majitel nabídl velkorysou slevu, stále ještě nemáte úplně vyhráno - připravit se totiž musíte na opravu nemalé provozní náklady.

Jen výměna oleje stojí půl milionu a náhradní díly jsou samostatnou kapitolou. Jeden z nejčastějších a tedy ve výsledku nejvyšších výdajů je spojen s pneumatikami a litými koly. Bugatti si totiž za každou sadu michelinek účtuje zhruba půl milionu korun, přičemž doporučuje, aby je majitelé vyměnili po čtyřech tisících najetých kilometrech. Učinit tak ovšem mohou pouze čtyřikrát, poté je čeká ještě drastičtější zásah do rozpočtu - po 10 tisících km je totiž třeba zároveň s obutím vyměnil i kola, pod kterými je podepsána společnost OZ Racing. Pneumatiky se na ně totiž lepí a čtyři výměny kola zničí. Ta přitom vychází na více než milion.

Pokud by vás zajímalo, proč jsou pneumatiky i ráfky tak drahé, stačí jen dodat, že ustát musí neskutečnou zátěž danou tempo, kterého je Veyron schopen dosáhnout. Obutí musel Michelin dlouze vyvíjet a nakonec jej prodá jen pár lidem za rok, nikoliv milionům, jako je tomu u běžných pneumatik. Složitá je i jejich výroba a s koly je to podobné. Těm je vyhrazena speciální metoda kování.

Suma sumárum, jen tato položka vás tedy po najetí 10 tisíc kilometrů vyjde na přibližně tři miliony, a to vlastně mluvíme pouze o „materiálu“. Další finance si vyžádá i samotné přezutí, které s ohledem na ono lepení nemůže obstarat každý servis, ale jen ten řádně proškolený, vybavený a hlavně schválený.

Majitele by tak mohla ve výsledku mohla zaujmout nabídka, která se aktuálně objevila na eBay. Na prodej je totiž sada pneumatik i kol, jenž nesou punc originality. Stojí za nimi tedy Bugatti, potažmo Michelin a OZ Racing, které pro automobilky dané komponenty vyrobily ve Francii a Itálii.

Prodávající nezmiňuje, kterak k sadě přišel, nicméně dodává, že pneumatiky jsou již z 15 procent sjeté. Znamená to tedy, že k najetí zbývá již jen asi 3 400 kilometrů. Mají-li ale obuté první pneu, pak se i cena 100 tisíc dolarů (cca 2,28 milionu Kč) nezdá být přemrštěná, přestože je vlastně nehorázně vysoká.

Pokud jste si tedy plánovali, že byste si na svou Octavii TDI koupili alespoň kola z Veyronu, musíme vás zklamat, nejspíše ani na ně nedosáhnete. Pokud tedy nejste smířeni, že budete jezdit autem, které má několikanásobně nižší hodnotu než jeho obutí...


V prodeji se objevila kola z Bugatti Veyron, už ta běžného člověka zruinují - 1 - Bugatti Veyron 2019 kola a pneu na prodej 01V prodeji se objevila kola z Bugatti Veyron, už ta běžného člověka zruinují - 2 - Bugatti Veyron 2019 kola a pneu na prodej 02V prodeji se objevila kola z Bugatti Veyron, už ta běžného člověka zruinují - 3 - Bugatti Veyron 2019 kola a pneu na prodej 03V prodeji se objevila kola z Bugatti Veyron, už ta běžného člověka zruinují - 4 - Bugatti Veyron 2019 kola a pneu na prodej 04V prodeji se objevila kola z Bugatti Veyron, už ta běžného člověka zruinují - 5 - Bugatti Veyron 2019 kola a pneu na prodej 05V prodeji se objevila kola z Bugatti Veyron, už ta běžného člověka zruinují - 6 - Bugatti Veyron 2019 kola a pneu na prodej 06V prodeji se objevila kola z Bugatti Veyron, už ta běžného člověka zruinují - 7 - Bugatti Veyron 2019 kola a pneu na prodej 07V prodeji se objevila kola z Bugatti Veyron, už ta běžného člověka zruinují - 8 - Bugatti Veyron 2019 kola a pneu na prodej 08V prodeji se objevila kola z Bugatti Veyron, už ta běžného člověka zruinují - 9 - Bugatti Veyron 2019 kola a pneu na prodej 09V prodeji se objevila kola z Bugatti Veyron, už ta běžného člověka zruinují - 10 - Bugatti Veyron 2019 kola a pneu na prodej 10V prodeji se objevila kola z Bugatti Veyron, už ta běžného člověka zruinují - 11 - Bugatti Veyron 2019 kola a pneu na prodej 11V prodeji se objevila kola z Bugatti Veyron, už ta běžného člověka zruinují - 12 - Bugatti Veyron 2019 kola a pneu na prodej 12
Pokud toužíte po kolech a pneumatikách na Bugatti Veyron, můžete je nyní mít i se slevou. Ovšem i tak vás vyjdou na 2,28 milionu korun

Zdroj: eBay

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše