V prodeji se objevily díly na skutečné Bugatti, už pár komponentů stojí majlant

Hypersport z Molsheimu patří mezi nejdražší auta světa a i ojeté kusy se s cenou pohybují nad hranicí 1 milionu Eur. Není tedy divu, že i jakýkoli díl na tento stroj stojí spoustu peněz.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

V prodeji se objevily díly na skutečné Bugatti, už pár komponentů stojí majlant

26.4.2020 | Petr Prokopec

V prodeji se objevily díly na skutečné Bugatti, už pár komponentů stojí majlant

/

Hypersport z Molsheimu patří mezi nejdražší auta světa a i ojeté kusy se s cenou pohybují nad hranicí 1 milionu Eur. Není tedy divu, že i jakýkoli díl na tento stroj stojí spoustu peněz.

Přiznejme si na rovinu, že Bugatti Veyron je poněkud obézně vypadajícím vozem, který nemá mnoho šancí na vítězství v soutěži krásy. Přesto ale nejspíše neexistuje jediný člověk, jenž by netoužil po jeho vlastnictví. Dáno je to skutečností, že jen málokteré auto lze považovat za výkladní skříň technologií jednadvacátého století. Veyron se ale díky zarputilosti někdejšího šéfa koncernu VW Group Ferdinanda Piëcha vyšplhal na vrchol potravinového řetězce tak moc, že vedle něj neexceluje ani novější Chiron. Ten je už jeho pouhou evolucí.

Ve světle těchto skutečností asi nepřekvapí fakt, že za poslední dekádu a půl vznikla celá řada replik, z nichž mnohé jsou skutečně povedené. S originálem si však nezadají jak v rámci karoserie, tak i v případě techniky. Nyní se vám však rýsuje unikátní příležitost, jak si pořídit kus skutečného Veyronu, ovšem ani ten není za pakatel. Na prodej je totiž skutečná karoserie hypersportu z Molsheimu, a francouzsko-německé kupé si tak můžete pomalu poskládat ve vlastní garáži.

Je třeba dodat, že do provozuschopného stavu budete mít v tu chvíli opravdu daleko. Zvláště když karoserie není kompletní, obejít se musíte kupříkladu bez dveří či bez střechy. A zcela zapomenout lze na jakoukoliv mechaniku, tedy alespoň v rámci této nabídky. Nicméně pokud budete kontaktovat prodávající společnost Roaylty Exotic Cars a sáhnete poněkud hlouběji do kapsy, možná nakonec nezůstanete jen u karosářských dílů.

Firma z Las Vegas se totiž loni stala majitelem Bugatti Veyron upraveného firmou Mansory. Kromě vozu přitom získala i hromadu krabic, ve kterých se nacházely originální komponenty, jenž byly následně úpravcem vyměněny. Kromě karoserie šlo třeba i o světlomety, nápravy, brzdové třmeny, originální kola nebo dokonce zadní pomocný rám. De facto tedy stačí dodat kabinu a motor, a rázem je tu nový vůz.

Oficiálně je nicméně k mání zatím pouze karoserie, a to za 149 tisíc dolarů (cca 3,8 milionu Kč). Není to samozřejmě málo, ale možná je pořád lepší mít v obýváku poskládané díly z Veyronu než žádný Veyron...


V prodeji se objevily díly na skutečné Bugatti, už pár komponentů stojí majlant - 1 - Bugatti Veyron 2020 karoserie na prodej 01V prodeji se objevily díly na skutečné Bugatti, už pár komponentů stojí majlant - 2 - Bugatti Veyron 2020 karoserie na prodej 02V prodeji se objevily díly na skutečné Bugatti, už pár komponentů stojí majlant - 3 - Bugatti Veyron 2020 karoserie na prodej 03V prodeji se objevily díly na skutečné Bugatti, už pár komponentů stojí majlant - 4 - Bugatti Veyron 2020 karoserie na prodej 04V prodeji se objevily díly na skutečné Bugatti, už pár komponentů stojí majlant - 5 - Bugatti Veyron 2020 karoserie na prodej 05V prodeji se objevily díly na skutečné Bugatti, už pár komponentů stojí majlant - 6 - Bugatti Veyron 2020 karoserie na prodej 06V prodeji se objevily díly na skutečné Bugatti, už pár komponentů stojí majlant - 7 - Bugatti Veyron 2020 karoserie na prodej 07V prodeji se objevily díly na skutečné Bugatti, už pár komponentů stojí majlant - 8 - Bugatti Veyron 2020 karoserie na prodej 08V prodeji se objevily díly na skutečné Bugatti, už pár komponentů stojí majlant - 9 - Bugatti Veyron 2020 karoserie na prodej 09V prodeji se objevily díly na skutečné Bugatti, už pár komponentů stojí majlant - 10 - Bugatti Veyron 2020 karoserie na prodej 10V prodeji se objevily díly na skutečné Bugatti, už pár komponentů stojí majlant - 11 - Bugatti Veyron 2020 karoserie na prodej 11
Na prodej je neúplná, ale jinak zcela originální karoserie Bugatti Veyron, i tak stojí majlant

Zdroj: eBay

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše