Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru

Tajná přání se o Vánocích zjevně plní i v Rusku. Díky velkorysosti prezidenta Putina si nyní můžeme prohlédnout útroby jeho leteckého speciálu jako nikdy dříve, i jeho limuzína bledne.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru

30.12.2018 | Mirek Mazal

Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tajná přání se o Vánocích zjevně plní i v Rusku. Díky velkorysosti prezidenta Putina si nyní můžeme prohlédnout útroby jeho leteckého speciálu jako nikdy dříve, i jeho limuzína bledne.

Ruský mladík jménem Arslan Kaipkulov trpí poruchou imunitního systému, která mu pro zdravého člověka obtížně představitelným způsobem komplikuje život. Právě díky tomu si jej ale skrze program Dream With Me všiml Vladimir Putin, který se rozhodl splnit mu jeho velké přání a dal mu šanci nahlédnout do útrob jednoho ze čtyř prezidentských letadel určených pouze hlavě státu a nejbližšímu doprovodu. Nemocný chlapec vzal na návštěvu matku a veškeré dění natočil na kameru, kterou mu daroval sám prezident. Z prohlídky díky tomu vznikl materiál, ze kterého se běžným smrtelníkům tají dech.

O prezidentském letounu Iljušin IL-96-300PU už jsme se zmiňovali dříve, když jsme jej srovnávali s novou Putinovou limuzínou. A vánoční návštěva do všech zákoutí stroje jen potvrdila, jak relativně skromný ještě prezidentův automobil je. Firma Voroněžskoje Akcionernoje Samolotostrojtelnoje Obščestvo (VASO) připravila v případě Iljušinu pro Putina připravila mimořádně okázalý interiér s rozšířeným trupem připraveným na umístění rozličných výstředních prvků.

Neoklasicistní styl kombinuje kůži, dřevo, a také zlato, které se třpytí i na toaletě. Všudypřítomný luxus první kategorie lemuje každý centimetr rozlehlé paluby, kam se vešla místa pro cestující, konferenční sál, tělocvična, pracovna, a samozřejmosti jako soukromá ložnice nebo kuchyně.

Jak jsme již zmínili, hlava ruské federace má k dispozici hned čtveřici takových létajících pevností v luxusním provedení, přičemž za každou z nich úřad prezidenta zaplatil v přepočtu přes 1,1 miliardy Kč. Kvůli matení nepřítele si Putin sám vybírá, do kterého z nich nastoupí. Podobné pocity výjimečnosti nyní dovolil zažít nemocnému chlapci.

Obdarovaný Arslan jen tiše procházel jednotlivé místnosti a poslouchal výklad průvodce. Společnost jim dělala matka, která překvapením ani nemohla mluvit. Výjimečná exkurze na letišti Moskva-Vnukovo zahrnovala ukázku bezpečnostních systémů, seznámení s předletovými kontrolami a poté návštěva zamířila do kokpitu. Tam už ale musela kamera zůstat vypnuta.

Přesto si ještě některé ze zbylých prostor mohl zaznamenat a nyní pracuje na výsledném videu. Na závěr dne plného zážitků se aktéři telefonicky spojili se samotným Putinem, který se pochopitelně tvářil velice srdečně. Nechceme ale celou akci srážet jen jako účelové nahánění politických bodů - díky celé akci má mladý Rus radost ze života, což jsou pro něj pocity výjimečnější než pro většinu ostatních. A my můžeme díky tomu vidět, čím se vedení Ruska obklopuje - možná je to kýč, ale ten k Rusku už asi přirozeně patří...


Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 1 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 01Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 2 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 02Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 3 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 03Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 4 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 04Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 5 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 05Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 6 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 06Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 7 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 07Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 8 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 08Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 9 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 09Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 10 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 10Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 11 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 11Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 12 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 12Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 13 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 13Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 14 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 14Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 15 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 15
Iljušin IL-96-300PU záměrně vypadá nenápadně, ale nic podobného neplatí v interiéru. Na palubě dominuje luxus hraničící s kýčem Rusům vlastním

Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 16 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier dalsi 01Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 17 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier dalsi 02Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 18 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier dalsi 03Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 19 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier dalsi 04Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 20 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier dalsi 05Putin splnil přání nemocnému chlapci, s kamerou ho pustil do svého letadla na míru - 21 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier dalsi 06
Právě tyto prostory mohl nyní poznat a do detailu zaznamenat těžce nemocný ruský mladík, pro něj to byl od prezidenta dárek snů

Zdroj: The Kremlin Stories@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše