Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný

Vladimir Putin má zbrusu novou limuzínu postavenou na míru. Rozhodně nejde o nic skromného, vedle jeho letadla s toaletami ze zlata je to ale trochu nuda.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný

19.7.2018 | Petr Miler

Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vladimir Putin má zbrusu novou limuzínu postavenou na míru. Rozhodně nejde o nic skromného, vedle jeho letadla s toaletami ze zlata je to ale trochu nuda.

Před pár dny jsme vám ukázali, jak ruská tajná služba přepravuje kolonu aut prezidenta Putina. Dvě obří letadla umí celou skvadru nových prezidentských strojů dostat během chvíle skoro na jakékoli místo světa, aby se hlava největšího státu světa ani v zahraničí necítila nesvá. O auta je tedy postaráno ukázkově, jak ale cestuje sám Putin? V jeho případě jistě nelze očekávat, že bude trávit čas kdesi ve strohém nákladním letadle plném aut a také jej tam netráví.

K dispozici má celkem čtyři speciálně upravené Iljušiny IL-96-300PU, které jsou na první pohled skoro k nerozeznání od běžných dopravní letadel tohoto typu. Ve svém nitru ale skrývají vybavení, které zastíní snad jedině Boeing z letky Air Force One amerického prezidenta. Putinovy stroje dokáží jednak fungovat jako létající velitelství ozbrojených sil, pokud by si to situace vyžádala, především ale nabízí přemíru luxusu.

Postavila je firma, kterou svět zná jako Voronezh Aircraft Production Association, jako Slované ji ale můžeme říkat hezky rusky Voroněžskoje Akcionernoje Samolotostrojtelnoje Obščestvo neboli VASO. Ta rozšířila trup letadla, aby pojalo vskutku velkoryse pojaté, neoklasicistně laděně interiéry. Jsou plny kůže, dřeva, zlatých akcentů a výrazných tapisérií, a to skutečně kamkoli se podíváte. Ať už zaměříme zrak na běžný cestovní prostor, prezidentovu pracovnu, konferenční místnost nebo dokonce toaletu, všude se opakuje to samé téma. Někdo to označí za velmi luxusní, jiný za poněkud kýčovitě ruské, záleží na vás.

Nejde tu ale jen o styl, na palubě je také vše, co by prezident mohl potřebovat z praktického hlediska. Ložnice je samozřejmost, kuchyně nepřekvapí, vlastní posilovna by ale mohla. I když v případě Vladimira Putina možná ani ta ne - v 65 letech asi nebudete vypadat jako on, pokud budete trávit volný čas u výčepu.

Podívejte se sami na fotografiích níže, co Putinovo letadlo skrývá. Všechno tohle nabízí v rychlosti až 900 km/h a každé mělo přijít na více než 1,1 miliardy Kč. Putin má k dispozici čtyři, jednak z praktických a jednak z bezpečnostních důvodů. Pokud se někam letecky přesouvá, vždy jsou mu k dispozici všechna čtyři letadla a nikdo krom okruhu jeho nejbližších spolupracovníků neví, kterým konkrétně poletí.

Minimálně další jedno, při cestách po Rusku ale i všechna čtyři, letí spolu s tím zvoleným - jednak jako záloha, jednak jako klamný cíl pro zmatení případného útočníka. Pokud by na útok opravdu došlo, prezidentovu letky jsou dále připraveny kdykoli podpořit některé ze 68 stíhaček, které jsou v průběhu přesunu vždy dedikovány jen pro tento účel napříč celým Ruskem a nesmí být v daný moment využity k jiným účelům.

Fotky řeknou nejvíce, ve srovnání s jeho novým Aurusem Senat je to vážně ještě trochu jiný svět. Třebaže bychom jistě nepohrdli ani svezením v onom autě...


Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný - 1 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 01Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný - 2 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 02Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný - 3 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 03Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný - 4 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 04Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný - 5 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 05Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný - 6 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 06Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný - 7 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 07Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný - 8 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 08Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný - 9 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 09Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný - 10 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 10Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný - 11 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 11Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný - 12 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 12Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný - 13 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 13Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný - 14 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 14Podívejte se do letadla Vladimira Putina. Jeho auto je vedle toho chudý příbuzný - 15 - Vladimir Putin letadlo IL-96 interier 15
Kýč nebo extrémní přepych? Posuďte sami, letadlo Vladimira Putina je na každý pád velmi neobyčejným strojem

Zdroj: News.com.au

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.