Takhle ruská tajná služba přepravuje kolonu aut prezidenta Putina po světě

Vladimir Putin dostal nové auto a s ním i celou smečku obslužných vozidel. Jak se dostanou na místa ležící daleko od kremelských garáží v Moskvě? Podívejte se.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle ruská tajná služba přepravuje kolonu aut prezidenta Putina po světě

16.7.2018 | Mirek Mazal | Přidat příspěvek

Takhle ruská tajná služba přepravuje kolonu aut prezidenta Putina po světě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vladimir Putin dostal nové auto a s ním i celou smečku obslužných vozidel. Jak se dostanou na místa ležící daleko od kremelských garáží v Moskvě? Podívejte se.

Hlavní město Finska v těchto dnech hostí oficiální summit dvou vrcholných představitelů největších světových velmocí. V Helsinkách se schází Donald Trump a Vladimir Putin, měli by probrat nejhorší vztahy dvou velmocí od studené války. Oba sebevědomí rivalové bojují o sféry vlivu na všech frontách a jejich setkání vyvolává nevoli místních a aktivistů z celého světa.

Proti hluku od demonstrantů se obě hlavy státu uzavřou v prezidentském paláci nedaleko helsinského přístavu. Nějak se tam ale musí dostat, a Putin si tak do Finska nechal pod dozorem ruské tajné služby přepravit svoji vládní kolonu nedávno odhalených automobilů projektu Kortež.

Přemístit takovou smečku vozidel není legrace, a tak přesun zaměstnal dnes dva obří sovětské resp. ruské čtyřmotorové transportní letouny Iljušin Il-76. Ty v předstihu na místo dopravily krom nové limuzíny pro prezidenta také další vozy, jako o něco menší sedan a minivany nové značky pojmenované Aurus. Kolona se svým složením o něco liší od použití na území Ruska - do Finska doletěly dva velké sedany Aurus Senat, dvojice velkých dodávek Aurus Arsenal a dvě menší doprovodné limuzíny. Okolí střeží ještě Mercedes-Benz třídy V a Sprinter, pro případ nouze je připraven také Ford Transit.

Filmaři zachytili přílet nákladu a odjezd kolony s Putinem, který se zdržel na oslavách konce mistrovství světa ve fotbale. Při pohledu na svižnou dopravní akci přizpůsobenou klidnému průjezdu se ukazuje, že se žádný z prezidentů nemusí obávat setkání s nespokojeným davem. Trump na neutrální půdě plánuje rozhovor mezi čtyřma očima, později oba státníky doplní zbytek delegace. Krátký summit vyvrcholí společným obědem.


Takhle ruská tajná služba přepravuje kolonu aut prezidenta Putina po světě - 1 - Ruska prezidentska kolona Finsko dalsi 01Takhle ruská tajná služba přepravuje kolonu aut prezidenta Putina po světě - 2 - Ruska prezidentska kolona Finsko dalsi 02Takhle ruská tajná služba přepravuje kolonu aut prezidenta Putina po světě - 3 - Ruska prezidentska kolona Finsko dalsi 03Takhle ruská tajná služba přepravuje kolonu aut prezidenta Putina po světě - 4 - Ruska prezidentska kolona Finsko 01Takhle ruská tajná služba přepravuje kolonu aut prezidenta Putina po světě - 5 - Ruska prezidentska kolona Finsko 02Takhle ruská tajná služba přepravuje kolonu aut prezidenta Putina po světě - 6 - Ruska prezidentska kolona Finsko 03Takhle ruská tajná služba přepravuje kolonu aut prezidenta Putina po světě - 7 - Ruska prezidentska kolona Finsko 04Takhle ruská tajná služba přepravuje kolonu aut prezidenta Putina po světě - 8 - Ruska prezidentska kolona Finsko 05Takhle ruská tajná služba přepravuje kolonu aut prezidenta Putina po světě - 9 - Ruska prezidentska kolona Finsko 06Takhle ruská tajná služba přepravuje kolonu aut prezidenta Putina po světě - 10 - Ruska prezidentska kolona Finsko 07Takhle ruská tajná služba přepravuje kolonu aut prezidenta Putina po světě - 11 - Ruska prezidentska kolona Finsko 08Takhle ruská tajná služba přepravuje kolonu aut prezidenta Putina po světě - 12 - Ruska prezidentska kolona Finsko 09Takhle ruská tajná služba přepravuje kolonu aut prezidenta Putina po světě - 13 - Ruska prezidentska kolona Finsko 10
Záběry na prezidentskou kolonu Vladimira Putina. Uvědomil si nebezpečí, proto povolal do služby slušný zástup bezpečnostních vozidel a dokonce dvě obrněné limuzíny

Zdroj: Auto Media@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše