Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum

Z flotily nových vládních strojů už jsme mohli vidět několik aut, přímo prezidentské auto ale dosud nikoli. Tohle je ono, i se svým V12 a 860 koňmi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum

3.5.2018 | Petr Prokopec | 12 příspěvků

Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum

/

Z flotily nových vládních strojů už jsme mohli vidět několik aut, přímo prezidentské auto ale dosud nikoli. Tohle je ono, i se svým V12 a 860 koňmi.

Objeví se nová Putinova limuzína během inaugurace staronového ruského prezidenta? Stále více zdrojů naznačuje, že se tak nestane, premiéra prý byla z dosud neosvětlených důvodů odložena. Místo toho se veřejnost má dočkat slavnostního odhalení projektu Kortež až v srpnu na moskevském autosalonu. Že to tak skutečně bude, ale pořád není jisté, neboť hned několik verzí nových vládních strojů bylo v posledních dnech v Moskvě nafoceno při převozu - a je očividné, že jsou zcela hotové.

Dosud jsme mohli spatřit hlavně záběry menších sedanů, teď se zaměříme na Putinův vůz, který jsme nikdy dříve spatři nemohli. Na délku má dosahovat nemalých 6 840 milimetrů a jak je patrné z přiložených záběrů, rozhodně nejde o přehánění. Svědčí o tom i skutečnost, že limuzína je prakticky stejně dlouhá jako šestikolka Volva, která ji převáží. Jde přitom o model FMX, který v základním provedení počítá s 5,7metrovým rozvorem - toto je ovšem prodloužené provedení.

Putin se dočká hned dvou variant, jedné standardní a druhé pancéřované. O pohon obou vozů se bude starat nový 6,6litrový přeplňovaný dvanáctiválec o výkonu 860 koní a točivém momentu 1 000 Nm, jenž Rusové vyvinuli ve spolupráci s Porsche. Ze stejné líhně pak pochází i pohonné jednotky pro doprovodný sedan a MPV, tedy 4,4litrový osmiválec naladěný na 650 koní a dvoulitrový čtyřválec s 250 koňmi.

I minivan byl zachycen špionážními fotografy, pročež si můžeme pod plachtou prohlédnout jeho siluetu se zvýšenou stavbou karoserie. Spojnicí mezi ní, limuzínou a sedanem jsou přitom litá kola, která očividně byla navržena tak, aby nikdo nepoznal, zda jsou užívána u pancéřovaných či standardních variant. Zvýšenou zátěž lze ale čekat maximálně ještě u sedanu, MPV se bez ocelových plátů obejde.

Na další informace si budeme muset počkat, přičemž otázkou je, jak dlouho - ona inaugurace se koná 7. května, zmiňovaný autosalon pak až ve druhé půli srpna. Zatím přitom spíše tipujeme první variantu. Bylo by totiž opravdu překvapivé, kdyby Rusové převzali všechny varianty projektu Kortež, ovšem ponechali je pod plachtou ještě několik měsíců kvůli politicky méně významné události. Možné je ovšem v tuto chvíli úplně všechno.


Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum - 1 - Projekt Kortez 2018 limuzina a MPV spy foto 01Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum - 2 - Projekt Kortez 2018 limuzina a MPV spy foto 02
V Moskvě byla aktuálně nachytána nejen Putinova limuzína...

Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum - 3 - Projekt Kortez 2018 limuzina a MPV spy foto 03
...ale i MPV, které je rovněž součástí projektu Kortež

Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum - 4 - Projekt Kortez 2018 sedan pod plachtou 01Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum - 5 - Projekt Kortez 2018 sedan pod plachtou 02Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum - 6 - Projekt Kortez 2018 sedan pod plachtou 03Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum - 7 - Projekt Kortez 2018 sedan pod plachtou 04
Už dříve jsme vám ukázali záběry menšího sedanu...

Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum - 8 - Project Kortez 2017 nove detaily 10Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum - 9 - Project Kortez 2017 nove detaily 11Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum - 10 - Project Kortez 2017 nove detaily 12Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum - 11 - Project Kortez 2017 nove detaily 13Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum - 12 - Project Kortez 2017 nove detaily 14Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum - 13 - Project Kortez 2017 nove detaily 15Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum - 14 - Project Kortez 2017 nove detaily 16Nová ruská limuzína přímo pro prezidenta Putina konečně nafocena. Je to monstrum - 15 - Project Kortez 2017 nove detaily 17
...a také techniku vozů. Zejména pak motor V12 Putinovy limuzíny

Zdroj: Izvestija

Petr Prokopec

Diskuze 12 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše