Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu

Rusové si již převzali první sedany s motory V8 a výkonem 650 koní. Zatím je skrývají pod plachtou, jejího stržení se ale možná dočkáme již za za 6 dnů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu

1.5.2018 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu

/

Rusové si již převzali první sedany s motory V8 a výkonem 650 koní. Zatím je skrývají pod plachtou, jejího stržení se ale možná dočkáme již za za 6 dnů.

Za necelý týden se koná inaugurace staronového ruského prezidenta Vladimíra Putina. Na první pohled by nás na tato akce nemusela zajímat, koneckonců nejsme politický web, třebaže politika nemíjí snad žádnou oblast lidského života. Jenže poté je tu ještě pohled druhý, a sice ten automobilový. Je totiž možné, že Putin v rámci jmenování poprvé použije zcela novou prezidentskou limuzínu, jenž je součástí rozsáhlého projektu Kortež.

Zatím chybí jakékoliv oficiální potvrzení, že se tak opravdu stane, navíc před několika málo dny se začalo mluvit o jistém zdržení, kvůli němuž by Putin měl vůz převzít až krátce po inauguraci. Jak vše dopadne, zjistíme s určitostí za pouhých šest dní, aktuálně však veškeré indicie naznačují, že minimálně jedné novinky bychom se opravdu dočkat mohli. Ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov totiž uvedl, že vláda již převzala první várku 16 vozů.

Pokud příběh projektu Kortež nesledujete od počátku, měli bychom asi ono množství vysvětlit. Prezidentské limuzíny totiž vznikne několik exemplářů, přičemž konvenční provedení ponese interní označení 412311, pancéřované pak ozdobí kód 41231SB. Vůz by přitom měl na délku měřit neskutečných 6 840 milimetrů, což z něj dělá nejdelší vládní speciál na světě. O pohon se pak postará 6,6litrový dvanáctiválec twin-turbo naladěný na 860 koní a 1 000 Nm.

Limuzína bude postavena na platformě EMP (Unified Modular Platform), s jejímž vývojem se začalo již na sklonku roku 2012. Stejné základy budou ovšem sdílet také sedan (4123), SUV (4124) a minibus (4125). Vůči Putinovu vozu se ale budou lišit hlavně zkrácenou střední částí, stejně jako pohonnými jednotkami. Vrcholem totiž bude vidlicový osmiválec s 650 koňmi, který zamíří pod kapotu sedanu, zbývající dvojku čeká dvoulitr s 250 koňmi.

O vývoj pohonných jednotek se stará divize Porsche Engineering ve spolupráci s automobilovým institutem NAMI. Ten ostatně převzal záštitu nad celým projektem, jenž nedávno prošel nárazovými zkouškami, prý s „velmi pozitivními“ výsledky. I proto bylo možné dodat vládě již onu várku 16 vozů. Manturov přitom dodal, že do konce roku bude převzato ještě dalších 70 exemplářů, všechny samozřejmě budou sloužit pouze politikům.

Ve všech případech by se mělo jednat o doprovodné sedany z Putinovy flotily, z nichž některé kusy byly během převozu aktuálně nafoceny. Před zraky veřejnosti je sice skrývala krycí plachta, nicméně jeden ze snímků, na kterém si můžeme povšimnout i Mercedesu třídy E, alespoň prozrazuje mnohé o rozměrech. Je tak evidentní, že osmiválcový model bude měřit lehce přes pět metrů, přičemž s ohledem na siluetu střechy nabídne dostatek místa i pro hlavu.

Právě skutečnost, že byl opětovně - stejně jako během testů - nafocen pouze menší sedan, naznačuje, že limuzína to na další Putinovu inauguraci nestihne a veřejnost se bude moci pokochat pouze tímto doprovodným speciálem. Je ale také možné, že Rusové vrcholné provedení maximálně tají, aby bylo ohromení publika maximální. Vše bude jasné 7. května.

My aktuálně již jen můžeme dodat, že projekt Kortež bude k dispozici i veřejnosti, ta ovšem bude moci v prvé fázi (tedy v letech 2019-2020) sáhnout pouze po osmiválcovém sedanu. I proto se aktuálně již vyrojily neoficiální ilustrace tuningových kreací, z nichž jedna se snaží vůz poslat na závodní okruh, a sice pod názvem Raketoplan.

Berme to s nadsázkou, je nepravděpodobné, že takový speciál vznikne. To nám ovšem nebrání, abychom na ilustraci Andreje Tkačenka nespočinuli se zalíbením v oku. Máme tu totiž vůz ozdobený mohutným zadním křídlem a celou řadou spoilerů, které z něj dělají ideálního bojovníka pro DTM. Tam sice vůz nikdy nezamíří, potenciál ale rozhodně má.


Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 1 - Projekt Kortez 2018 sedan pod plachtou 01Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 2 - Projekt Kortez 2018 sedan pod plachtou 02Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 3 - Projekt Kortez 2018 sedan pod plachtou 03Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 4 - Projekt Kortez 2018 sedan pod plachtou 04
Nový sedan, který je součástí projektu Kortež, byl aktuálně nafocen již hotový, během převozu do vládních služeb. Před zraky veřejnosti jej zatím skrývá maskáčová plachta

Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 5 - Projekt Kortez 2018 sedan pod plachtou 05
Prohlédnout si můžeme i neoficiální, jistě s nadsázkou namalovanou vizi závodního speciálu...

Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 6 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 01Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 7 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 02Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 8 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 03Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 9 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 04Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 10 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 05Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 11 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 06Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 12 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 07Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 13 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 08Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 14 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 09Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 15 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 10Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 16 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 11Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 17 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 12Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 18 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 13Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 19 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 14Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 20 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 15
...připomenout pak lze oficiální ilustrace kompletně celé rodiny vládních speciálů

Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 21 - Project Kortez 2017 nove detaily 10Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 22 - Project Kortez 2017 nove detaily 11Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 23 - Project Kortez 2017 nove detaily 12Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 24 - Project Kortez 2017 nove detaily 13Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 25 - Project Kortez 2017 nove detaily 14Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 26 - Project Kortez 2017 nove detaily 15Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 27 - Project Kortez 2017 nove detaily 16Nová Putinova limuzína poprvé nafocena v provozu, hned vedle Mercedesu - 28 - Project Kortez 2017 nove detaily 17
Techniku určenou pro největší model i doprovodná vozidla prezidentské flotily jsme mohli vidět také na záběrech z vývoje v institutu NAMI

Zdroj: Drom News

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše