Youtuber svezl 80letou babičku až 300 km/h po okruhu, její reakce jsou úžasné

Odvážná žena, která celý život hrála v sovětském symfonickém orchestru, poznala těsně před Vánoci trochu jinou symfonii. Tu pro 10 válců, 620 koní a nejnáročnější okruh světa.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Youtuber svezl 80letou babičku až 300 km/h po okruhu, její reakce jsou úžasné

30.12.2019 | Mirek Mazal

Youtuber svezl 80letou babičku až 300 km/h po okruhu, její reakce jsou úžasné

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Odvážná žena, která celý život hrála v sovětském symfonickém orchestru, poznala těsně před Vánoci trochu jinou symfonii. Tu pro 10 válců, 620 koní a nejnáročnější okruh světa.

Posledních několik let života tráví Misha Charoudin téměř každodenním řízením či instruktáží na slavné Severní smyčce Nürburgringu. Ruský emigrant vystřídal několik zemí trvalého pobytu, než zakotvil na dohled od legendárního okruhu Nordschleife, kam za ním dojela na návštěvu jedna z nejmilejších osob z rodinného kruhu. Vděčný vnuk přivítal v Zeleném pekle svoji babičku a dáma v letech, která celý život hrála v sovětském symfonickém orchestru, měla tu čest zažít kouzlo kultovního okruhu se vším všudy.

Charoudin měl pro zvláštní příležitost vypůjčené Audi R8 V10 s 5,2litrovým desetiválcem. Výkon 456 kW (620 koní) a točivý moment 580 Nm umožňují jízdu rychlostí až 331 km/h, což téměř poznala i osmdesátiletá babička vybavená prakticky trvalým úsměvem. Nordschleife není zrovna ideální cesta pro německé kupé citlivé na nerovné silnice, přesto se Misha nebál sešlápnout pedál až na podlahu a babiččiny reakce stojí za to. Spousta i mnohem mladších lidí by sotva stačila zírat, ona velmi pohotově reaguje na všechny vzniklé situace.

V úvodním rozhovoru před jízdou dáma ze srandy odpověděla, že prozatím nejrychleji jela 60 km/h. Smysl pro humor ji nepřešel ani za několik okamžiků, kdy se čím Charoudin vrhl sportovním stylem do překonání 73 zatáček trasy dlouhé 20,832 kilometru. Opravdu se nebál držet rychlé tempo, přestože si vezl vedle sebe rodinný poklad a uklidňoval tím, že zatáčky bude brát jemněji.

Tvrdý podvozek kopírující nerovnosti Ringu házel s celým autem, ale vysmátá paní zůstala nad věcí po celou dobu kroužení okolo hradu Nürburg. Nejtěžší zkouška odvahy nastala za poslední zatáčkou, finální sekci Döttinger Höhe auto proletělo rychlostí 300 km/h a babička se jen spokojeně kochala rozmazaným okolím nejnáročnějšího okruhu světa. Podívejte se na to sami, podobného prarodiče by si přál snad každý automobilový fanda.


Youtuber svezl 80letou babičku až 300 km/h po okruhu, její reakce jsou úžasné - 1 - Misha Charoudin svezl babicku po Nordschleife 01Youtuber svezl 80letou babičku až 300 km/h po okruhu, její reakce jsou úžasné - 2 - Misha Charoudin svezl babicku po Nordschleife 02Youtuber svezl 80letou babičku až 300 km/h po okruhu, její reakce jsou úžasné - 3 - Misha Charoudin svezl babicku po Nordschleife 03Youtuber svezl 80letou babičku až 300 km/h po okruhu, její reakce jsou úžasné - 4 - Misha Charoudin svezl babicku po Nordschleife 04Youtuber svezl 80letou babičku až 300 km/h po okruhu, její reakce jsou úžasné - 5 - Misha Charoudin svezl babicku po Nordschleife 05Youtuber svezl 80letou babičku až 300 km/h po okruhu, její reakce jsou úžasné - 6 - Misha Charoudin svezl babicku po Nordschleife 06Youtuber svezl 80letou babičku až 300 km/h po okruhu, její reakce jsou úžasné - 7 - Misha Charoudin svezl babicku po Nordschleife 07Youtuber svezl 80letou babičku až 300 km/h po okruhu, její reakce jsou úžasné - 8 - Misha Charoudin svezl babicku po Nordschleife 08Youtuber svezl 80letou babičku až 300 km/h po okruhu, její reakce jsou úžasné - 9 - Misha Charoudin svezl babicku po Nordschleife 09Youtuber svezl 80letou babičku až 300 km/h po okruhu, její reakce jsou úžasné - 10 - Misha Charoudin svezl babicku po Nordschleife 10
Rychlá jízda po Nordschleife není pro každého, 80 let stará babička Youtubera Mishy Charoudina ji ale zvládala s nadhledem

Zdroj: Misha Charoudin@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.