Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč

Teprve před necelými čtyřmi měsíci se světu představila nová „poslední Zonda” s přídomkem Riviera. Teď už je na prodej, jako jediná široko daleko.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč

9.12.2017 | Anna Fišerová | Přidat příspěvek

Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Teprve před necelými čtyřmi měsíci se světu představila nová „poslední Zonda” s přídomkem Riviera. Teď už je na prodej, jako jediná široko daleko.

Horacio Pagani už mnohokrát říkal, že ta či ona Zonda musí být poslední. Zároveň si ale vždy nechával otevřená zadní vrátka a dodával, že pokud se najde někdo ochotný vysázet potřebný obnos na stůl, ještě nějakou postaví. A tak to bylo pořád dokola, až jsme se přes několik „posledních Zond” dostali k verzi Riviera, která se představila letos v srpnu.

I když tedy modelů tohoto jména vzniklo více než mohl kdo před pár léty tušit, pořád je to velevýjimečný stroj, jehož ceny se šplhají do závratných výšin. Tedy pokud je zrovna nějaký na prodej, což obvykle nebývá - v nabídce evropských prodejů v tuto chvíli nenajdete jeden jediný. Pokud se ale neomezíte na hranice Starého kontinentu, na jeden kus narazíte v Saúdské Arábii. A je to kupodivu právě ten, který vznikl na sklonku letošního léta.

Je to s podivem, neboť když si někdo u Paganiho nechá postavit Zondu na přání, dělá to jistě primárně pro to, aby jí měl. V tomto případě ale vůz vznikl transformací starší Zondy F a majitel nemusel být s proměnou spokojen. Také ji mohl nechat modernizovat, aby ji lépe prodal. A nebo za celou operací od začátku stojí největší saúdskoarabského dealerství podobných aut Seven Car Lounge, které teď jen dokonává celý obchod. Proč je vůz na prodej, vážně nevíme, důležité ale je, že k mání skutečně je.

Bohužel nebyla zveřejněna konkrétní cena, vzhledem k jedinečnosti auta ale čekejme částku ve vysokých desítkách milionů Kč, ne-li více. Jediný exemplář na světě do vínku dostal perleťově bílý lak, který je kombinován s přiznaným karbonem a elegantními modrými liniemi. Modrá se promítla také do interiéru, kde se snoubí s alcantarou a jak jinak, také s karbonem.

Kromě této designově dokonalé krásy nový majitel ale dostane také skvělou porci výkonu. Mluvíme o 760 koních, které jsou z atmosféricky plněného dvanáctiválce posílány pouze na zadní kola. Máte-li zájem, víte, na koho se obrátit...


Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 1 - Pagani Zonda Riviera prodej 01Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 2 - Pagani Zonda Riviera prodej 02Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 3 - Pagani Zonda Riviera prodej 03Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 4 - Pagani Zonda Riviera prodej 04Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 5 - Pagani Zonda Riviera prodej 05Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 6 - Pagani Zonda Riviera prodej 06Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 7 - Pagani Zonda Riviera prodej 07Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 8 - Pagani Zonda Riviera prodej 08Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 9 - Pagani Zonda Riviera prodej 09Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 10 - Pagani Zonda Riviera prodej 10Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 11 - Pagani Zonda Riviera prodej 11Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 12 - Pagani Zonda Riviera prodej 12Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 13 - Pagani Zonda Riviera prodej 13Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 14 - Pagani Zonda Riviera prodej 14Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 15 - Pagani Zonda Riviera prodej 15Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 16 - Pagani Zonda Riviera prodej 16Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 17 - Pagani Zonda Riviera prodej 17Zatím poslední Pagani Zonda je na prodej. Jen nikdo neví, proč - 18 - Pagani Zonda Riviera prodej 18
Jediná aktuálně dostupná Zonda k mání alespoň v relativní blízkosti je unikátní Riviera, která se světu představila teprve nedávno

Zdroj: James Edition

Anna Fišerová

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.