Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky

„Lidé říkají, že jsem blázen,” stálo v posledním příspěvku, který před pokusem dosáhnout mety 1 000 km/h vystavila na Twitteru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky

28.8.2019 | Petr Prokopec

Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky

/

Foto: thejessicombs@Instagram

„Lidé říkají, že jsem blázen,” stálo v posledním příspěvku, který před pokusem dosáhnout mety 1 000 km/h vystavila na Twitteru.

Američanka Jessi Combs proslula jako nejrychlejší žena světa na čtyřech kolech i v Evropě, za oceánem však patřila mezi ještě mnohem slavnější osobnosti. Krom toho, že šlo o závodnici tělem i duší, působila také v řadě televizních show. Její hlavní záliba se ji ale nakonec stala osudnou - Jessi Combs včera zemřela, když se pokusila překonat svůj předchozí rychlostní rekord. Ve speciálu North American Eagle Supersonic Speed Challenger, který pohání 52 tisíc koní, těžce havarovala a na místě nehody zemřela.

Jessi Combs si rekord poprvé připsala v roce 2013, kdy se v poušti Alvord rozjela na průměrnou rychlost 632 km/h. Během jedné z jízd navíc dosáhla mety 709 km/h, kterou o tři léta později dokonce ještě překonala tempem 768 km/h. V té době za sebou již měla několik vítězství v off-roadových závodech, což korunovala výhra v soutěži King of Hammers. Díky tomu získala přezdívku Queen of Hammers. A skutečnou královnou byla i během závodů Baja 1000.

Svět tak přišel o velký talent a sympatickou, nebojácnou dámu. Jessi přitom pouhé dva dny před svou poslední jízdou zveřejnila na Twitteru snímek s komentářem, ze kterého nyní až mrazí: „Může se zdát bláznivé kráčet přímo do palební linie... Ale jen ti, kteří jsou ochotní něco takového podstoupit, dosáhnou něčeho velkého. Lidé říkají, že jsem blázen. Já říkám: Děkuji vám.“

Jessi přitom svůj rekord překonala již loni, když taktéž na poušti Alvord dosáhla během zahřívacích kol několikrát rychlosti přes 777 km/h. Nicméně poté došlo k rozlomení mechanismu zámku dveří, které tak zůstaly otevřené. Zároveň úlomky poškodily motor, načež byl test ukončen. Letos však závodnice věřila daleko více jak technice, tak i sobě, neboť naznačila, že by chtěla dosáhnout rychlosti 1 000 km/h.

Nic z toho se ale bohužel nestalo a už ani nestane, přičemž příčina nehody zatím nebyla objasněna. Lze tak jen dodat, že kromě motorsportu se Jessi věnovala i další oblasti, která není často spojována s něžnějším pohlavím, a to stavařině. Na základě svých zkušeností pak dokonce navrhla i linii doplňků pro ženy, jenž pracují jako svářečky a které se do té doby musely potýkat s příliš velkými ochrannými helmami, rukavicemi či nevhodnými kombinézami. O to větší ztrátou její náhlý skon je.


Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky - 1 - Jessi Combs 03Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky - 2 - Jessi Combs 04Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky - 3 - Jessi Combs 05Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky - 4 - Jessi Combs 06Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky - 5 - Jessi Combs 07Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky - 6 - Jessi Combs 08Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky - 7 - Jessi Combs 01Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky - 8 - Jessi Combs 09Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky - 9 - Jessi Combs 10Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky - 10 - Jessi Combs 11Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky - 11 - Jessi Combs 12Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky - 12 - Jessi Combs 13Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky - 13 - Jessi Combs 14Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky - 14 - Jessi Combs 15
Jessi Combs byla zkušenou závodnicí, která to mimo jiné uměla i s motorkami. Ve snaze o pokoření svého vlastního rychlostního rekordu ale naneštěstí zemřela

Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky - 15 - Jessi Combs 16Zemřela nejrychlejší žena světa. Chtěla pokořit vlastní rekord, pokus ale skončil tragicky - 16 - Jessi Combs 17
Z jejího posledního vzkazu na Twitteru nyní doslova mrazí

Zdroje: Jalopnik, Jessi Combs@Twitter

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše