Žena nachytala servisáka, jak s jejím autem jezdí po nákupech, „ukradla” si ho zpět

Neobvyklý případ zneužívání auta servisem kombinovaný s neobvyklým řešením majitelky se postaraly o vskutku pozoruhodný příběh.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Žena nachytala servisáka, jak s jejím autem jezdí po nákupech, „ukradla” si ho zpět

23.4.2019 | Petr Miler

Žena nachytala servisáka, jak s jejím autem jezdí po nákupech, „ukradla” si ho zpět

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Neobvyklý případ zneužívání auta servisem kombinovaný s neobvyklým řešením majitelky se postaraly o vskutku pozoruhodný příběh.

Děje se to nejspíš odjakživa, až rozmach palubních kamer a dalších zabezpečovacích systémů se ale postaral o to, že čas od času vídáme, co se může dít s vaším autem v servisu, když mu zrovna nejste nablízku. Za normálních okolností by opravna měla váš vůz přijmout do své péče, postarat se o jeho prohlídku či opravu, někdy provést nezbytnou zkušební jízdu a nechat auto čekat na váš návrat. Standardní procedura se ale v některých případech dočká nevítaných modifikací.

Snad snaha ulehčit si pracovní den, někdy jistě i neschopnost odolat touze okusit výjimečný vůz zákazníka se postará o to, že zaměstnanci servisu vytáhnout auto na z hlediska opravy neospravedlnitelnou a nikým neposvěcenou jízdu. Viděli jsme takových případů už několik a nikdy nebylo těžké pochopit, proč majitele vozu po takovém zjištění vztek rozžhavil až doběla. Nikdy jsme ale nezažili, aby na něj někdo zareagoval tak, jako dáma jménem Penny Ivy Thompson z amerického Mississippi.

Ta o minulé středě svěřila svůj pick-up místnímu servisu Mac Haik Flowood a jiným vozem se vydala zařizovat nezbytné. Jaké ale bylo její překvapení, když v průběhu dne, kdy pick-up měl být stále v servisu, potkala svůj vůz na silnici, jak se lepí na zadek jinému autu. To samo o sobě bylo znepokojující, pořád ale mohlo jít o vysvětlitelnou zkušební jízdu. Přesto se za vozem vydala, aby se - podle svých slov - „ujistila, že do cíle dorazí vcelku”. Jak ale po chvíli zjistila, cílovou destinací nebyl servis, ale místní prodejna s potřebami pro kutily.

Jinými slovy, zatímco se servisní technik měl starat o její vůz v prostorách firmy, ve skutečnosti s ním jezdil po nákupech. Čekala prý 20 minut, než se technik vrátí z nákupu, pak ale zavolala do servisu s dotazem, kde se její Dodge nachází. Po několika váhavých odpovědích to servisu řekla sama a přidala i snímky na svůj facebookový profil, jak je můžete sami vidět níže.

To samo o sobě by bylo zajímavé, příběh tím ale zdaleka nekončí. Penny Ivy Thompson je rázná dáma, jak ostatně nasvědčuje už charakter jejího auta. Když tedy zjistila, že s sebou má druhé klíče od vozu, rozhodla se jednat - prostě do něj sedla, nastartovala a rozhodla se s ním odjet. Nejprve si ale počkala na toho, kdo s jejím autem dělal to, co v žádném případě neměl, a vychutnala si jej: „Zastavil se a zůstal stát na parkovišti. Nechala jsem ho tam samotného,” uvedla žena na svém profilu.

To je skoro nejlepší trest, jaký si člověk dokáže představit, pro servisáka zneužívajícího vůz klienta ale nebyl tím posledním. Často jsme v těchto případech svědky liknavého přístupu samotných servisů, tentokrát tomu tak ale nebylo. Šéf servisu Will LaGrange zareagoval hned na příspěvek na Facebooku s omluvou konstatující, že je znechucen tím, že se něco takového mohlo stát, servisního technika okamžitě vyhodil a přijal plnou odpovědnost za to, co se stalo. Dodal, že přijme opatření, aby se taková věc nemohla opakovat a majitelce auta nabídl odškodné.

To je také důvod, proč původní příspěvek už na Facebooku nevisí - vzhledem k zjevnému osobnímu selhání jednomu ze zaměstnanců a správné reakci servisu nebylo nutné jej dále se vzniklou situací takto konfrontovat. Kéž by se každý servis dokázal takto chovat, ale ještě více - kéž by servisáci jako tento byli ochotni bez okolků přijmout, že používat cizí auta pro vlastní potřebu bez vědomí majitelů prostě nelze...


Žena nachytala servisáka, jak s jejím autem jezdí po nákupech, „ukradla” si ho zpět - 1 - Zena nachytala zamestnance servisu pri projizdce 01Žena nachytala servisáka, jak s jejím autem jezdí po nákupech, „ukradla” si ho zpět - 2 - Zena nachytala zamestnance servisu pri projizdce 02Žena nachytala servisáka, jak s jejím autem jezdí po nákupech, „ukradla” si ho zpět - 3 - Zena nachytala zamestnance servisu pri projizdce 03Žena nachytala servisáka, jak s jejím autem jezdí po nákupech, „ukradla” si ho zpět - 4 - Zena nachytala zamestnance servisu pri projizdce 04
Vskutku svérázný případ zneužití auta majitele servisem se stal v Mississippi. Rázná majitelka problém vyřešila velmi neobvykle, šéf servisu se pak naštěstí zachoval naprosto kokrektně

Zdroj: Penny Ivy Thompson@Facebook přes Clarion Ledger

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše