Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt

(+ videa) Asi si nelze představit horší situaci než stát s autem za naloženým kamionem, do něhož nabourá jiný. I v tomto případě si ale lze zachránit krk.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt

20.8.2016 | Petr Miler | 31 příspěvků

Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ videa) Asi si nelze představit horší situaci než stát s autem za naloženým kamionem, do něhož nabourá jiný. I v tomto případě si ale lze zachránit krk.

Fráze jako „uniknout smrti o vlásek” či „utéci hrobníkovi z lopaty” se používají docela často, většinou ale v případech, kdy zase o takové drama nešlo. Situaci, kterou uvidíte dnes, ale ani taková slovní spojení dostatečně nevystihují - hned několik lidí ve dvou osobních autech dělily od jisté smrti maximálně decimetry a desetiny sekundy. Nevyhnuli se ji navíc náhodou, ale díky úžasnému postřehu řidičů, kteří ukazují, jak moc je třeba dávat na silnici pozor, abyste nástrahy provozu přežili bez úhony.

Co přesně se stalo? Záběry, které uvidíte, dokumentují nehodu, která se minulý týden odehrála v Polsku na obchvatu obce Gorzow. Ve čtvrtek ráno se tam z neupřesněných příčin vytvořila kolona stojících vozidel, do níž jako v tu chvíli poslední dojel řidič BMW, z jehož pohledu vše sledujeme. Kolonu zaznamenal včas a zastavil bez potíží za dvěma auty - kamionem plně naloženým plynem a šedou Škodou Octavia Combi druhé generace.

V tu chvíli se ale ke stejnému místu začal blížit další kamion. Jeho řidič z neznámých příčin kolonu nezaregistroval - jestli usnul, nevěnoval pozornost řízení nebo si problému všiml prostě pozdě a nestihl už zareagovat, nevíme, sázeli bychom ale na jednu z prvních dvou možností, do místa totiž dorazil ještě hodně vysokou rychlostí.

Zaděláno tak bylo na velmi krutý scénář - dvě osobní auta doslova slisovaná mezi kolosy o hmotnosti desítek tun, z nichž deformační možnosti toho prvního jsou prakticky nulové, by znamenala spoustu mrtvých, něco takového by nemohl přežít snad nikdo z posádek. Jenže řidiči BMW i Škody před ním prokázali fantastický cit pro pozornost. Podle policie řidič „bavoráku” jen periferně v zrcátku zaregistroval blížící se kamion a bryskně přejel do levého pruhu. Šofér Octavie reagoval na jeho pohyb (možná i na samotný kamion, když budete studovat brzdová světla - reagoval dříve než se BMW pohnulo) a i když nebyl tak rychlý, též nekontrolovatelnému trucku vyklidil cestu.

BMW rozjetý náklaďák minul o centimetry, to můžeme vidět na záběrech zadní kamery. Škodu Octavia lehce „líznul”, výsledkem je ale pouze rozbité zadní sklo a pochroumaný bok, nic více. Tito dva řidiči svou duchapřítomností jednoznačně přelstili smrt, ta si pro ně šla zcela odhodlaně. A opravdu nepřeháníme - řidič kamionu, který celou nehodu nejspíš způsobil, na místě zemřel. Jeho sešrotovaná kabina ukazuje, jaká rána to byla, bohužel.

Tohle je smutný aspekt celé události a je pro nás o to smutnější, že mělo jít o českého řidiče v kamionu se slovenskou registrací. Tuto informaci neumíme potvrdit, každopádně ale projevujeme soustrast těm, kteří tady přišli o někoho blízkého. Bylo to ale neštěstí ve štěstí, máme-li otočit obvyklou frázi - mrtvých tady mohlo být podstatně více a byli by to ti, kteří neměli na vzniku nehody žádný podíl.

Podívejte se na to sami na záběrech dvou kamer, máme díky našim polským čtenářům i fotky následků. Upozorňujeme jen, že pohledy zejména na zdemolovanou kabinu řidiče bourajícího kamionu by mohli slabším povahám zkazit den...

Díky za tip a informace, Piotre!


Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 1 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 01Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 2 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 02Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 3 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 03Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 4 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 04Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 5 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 05Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 6 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 06
Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 7 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 07Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 8 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 08Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 9 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 09Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 10 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 10Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 11 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 11
Tomuto se teprve říká uniknout smrti o vlásek

Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 12 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 12Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 13 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 13Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 14 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 14Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 15 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 15Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 16 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 16Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 17 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 17Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 18 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 18Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 19 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 19Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 20 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 20Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 21 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 21Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 22 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 22Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 23 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 23Do tohoto místa za chvíli vlétne rozjetý kamion. Co se stane pak, překvapí i smrt - 24 - Nehoda unik lis kamiony Polsko videa 24
Bohužel, ne všichni měli při této nehodě takové štěstí

Zdroje: Policja, Jakub Pikulik, Piotr Kowalski

Petr Miler

Diskuze 31 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše