Luxusní SUV s výkonným TDI lidé přehlíží tak moc, že ho i dnes koupíte za cenu základní Octavie

Na první pohled se nezdá, že na dnešním trhu bylo možné koupit nějakou ojetinu výhodně, ale jde to. Stačí se zaměřit na auta, pro která se lidé do bazarů neženou, třeba Touareg 7P V8 TDI.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Luxusní SUV s výkonným TDI lidé přehlíží tak moc, že ho i dnes koupíte za cenu základní Octavie

5.9.2021 | Mirek Mazal

Luxusní SUV s výkonným TDI lidé přehlíží tak moc, že ho i dnes koupíte za cenu základní Octavie

/

Foto: Autohandel Kanzler, publikováno se souhlasem

Na první pohled se nezdá, že na dnešním trhu bylo možné koupit nějakou ojetinu výhodně, ale jde to. Stačí se zaměřit na auta, pro která se lidé do bazarů neženou, třeba Touareg 7P V8 TDI.

Situace na současném trhu s auty je složitá. Těch nových je málo a jsou drahá, což stále více lidí žene místo k dealerům nových vozů do bazarů. Stoupající poptávka stejně jako rostoucí ceny nových aut tlačí ceny ojetin nahoru, a tak není vůbec nic neobvyklého, že dva tři roky staré auto stojí stejně jako kdysi nové. Také proto se vám snažíme ukazovat vozy, které lze i za této situace koupit alespoň relativně výhodně. A dnes tu máme další.

Jde o Volkswagen Touareg, který Němci přivedli na svět v roce 2002 jako vůbec první pokus o luxusní SUV celého koncernu. Začátky byly složité, protože zákazníci neměli důvěru v obří VW za nijak lidovou cenu, odvaha a trpělivost se ale šéfům automobilky vyplatila - tento model se postupně stal velkým prodejním hitem.

Zájem zákazníků trvá dodnes, proto Volkswagen prodává už třetí generaci Touaregu, který je z hlediska univerzálnosti využití jedním z nejlepších ve své třídě. Toto SUV jako jedno z mála dodržuje základní principy vozu sportovně užitkové kategorie - může se chlubit vysokou úrovní komfortu, slušnými výkony i dobrými terénními schopnostmi. Kvalitu v multifunkční podobě je ale třeba v případě nového vozu draze zaplatit - nový Touareg s benzinovým 3,0 TSI začíná na ceně 1 867 900 Kč, naftový třílitr TDI je v základním provedení ještě o 18 tisíc dražší. Vrcholný Touareg V8 TDI, když byl ještě k mání, startoval dokonce za hranicí 2,3 milionu Kč.

To jsou všechno vysoké ceny, také předešlá generace Touaregu s interním označením 7P byla ale dostupná s naftovým osmiválcem. A její ceny se zdaleka tak vysoko nedrží. Je to obecně auto, které rychle klesá na ceně a ani letošní dění na tom nic nezměnilo. Zejména v Německu s poněkud nejednoznačným přístupem k naftovým motorům se ceny ojetých Touaregů V8 TDI propadly hodně nízko. Touaregy s tímto motorem stojí na západ od našich hranic ve slušném stavu od nějakých 350 tisíc korun a pokud přidáte dalších 100, můžete si vybírat už ze slušných kousků. A i na opravdu zachovalé exempláře nepotřebujete o mnoho více než 495 tisíc, kolik dnes stojí nejlevnější Octavie se základní výbavou a tříválcovým motorem o 115 koních.

V případech Touarehu se otevírá šance krotit 4,2 V8 TDI o výkonu 340 koní a 800 Nm točivého momentu. Malá lokomotiva řadí automatikou až osmý rychlostní stupeň, při zašlápnutí plynu do podlahy se stovka po startu z místa na tachometru ukáže za 5,8 sekundy.

Auto na fotkách níže je pozoruhodnou nabídkou z německého Jüterbogu, opravdu pěkně, neopotřebovaně vyhlížející verze Exclusive s rokem výroby 2012 a nájezdem velmi přijatelných 134 000 kilometrů. Konfigurace exteriéru zahrnovala decentní hnědé lakování, které ladí s konzervativně střiženými, desetipaprskovými litými kol. Elegantní, nenucená specifikace následuje i uvnitř, kde najdeme černé čalounění sedadel s pamětí, zadní lavice je na přání vyhřívaná. Všechny pasažéry obslouží automatická klimatizace a příplatkové ozvučení. Zájemce může celkově pochválit prvního kupce za volbu bohaté výbavy, i z rozmazlujících prvků je toho na palubě spousta.

Zajímavý kousek stál jako nový v základu v přepočtu okolo 1,8 milionu Kč, takto vybavené varianty se s cenou pohybovalo okolo 2,5 milionu Kč. Dnes jde o vůz za rovných 20 000 Eur, tedy asi 508 tisíc Kč. Úspora 2 milionů Kč se počítá v každém případě, zejména když má tato ojetina před sebou nejspíše ještě hodně života - verze s motorem V8 TDI platí za velmi spolehlivé a ani německé STK u nich neevidují typické větší slabiny.


Luxusní SUV s výkonným TDI lidé přehlíží tak moc, že ho i dnes koupíte za cenu základní Octavie - 1 - VW Touareg V8 TDI 2012 vyhodny prodej 01Luxusní SUV s výkonným TDI lidé přehlíží tak moc, že ho i dnes koupíte za cenu základní Octavie - 2 - VW Touareg V8 TDI 2012 vyhodny prodej 02Luxusní SUV s výkonným TDI lidé přehlíží tak moc, že ho i dnes koupíte za cenu základní Octavie - 3 - VW Touareg V8 TDI 2012 vyhodny prodej 03Luxusní SUV s výkonným TDI lidé přehlíží tak moc, že ho i dnes koupíte za cenu základní Octavie - 4 - VW Touareg V8 TDI 2012 vyhodny prodej 04Luxusní SUV s výkonným TDI lidé přehlíží tak moc, že ho i dnes koupíte za cenu základní Octavie - 5 - VW Touareg V8 TDI 2012 vyhodny prodej 05Luxusní SUV s výkonným TDI lidé přehlíží tak moc, že ho i dnes koupíte za cenu základní Octavie - 6 - VW Touareg V8 TDI 2012 vyhodny prodej 06Luxusní SUV s výkonným TDI lidé přehlíží tak moc, že ho i dnes koupíte za cenu základní Octavie - 7 - VW Touareg V8 TDI 2012 vyhodny prodej 07Luxusní SUV s výkonným TDI lidé přehlíží tak moc, že ho i dnes koupíte za cenu základní Octavie - 8 - VW Touareg V8 TDI 2012 vyhodny prodej 08Luxusní SUV s výkonným TDI lidé přehlíží tak moc, že ho i dnes koupíte za cenu základní Octavie - 9 - VW Touareg V8 TDI 2012 vyhodny prodej 09Luxusní SUV s výkonným TDI lidé přehlíží tak moc, že ho i dnes koupíte za cenu základní Octavie - 10 - VW Touareg V8 TDI 2012 vyhodny prodej 10Luxusní SUV s výkonným TDI lidé přehlíží tak moc, že ho i dnes koupíte za cenu základní Octavie - 11 - VW Touareg V8 TDI 2012 vyhodny prodej 11Luxusní SUV s výkonným TDI lidé přehlíží tak moc, že ho i dnes koupíte za cenu základní Octavie - 12 - VW Touareg V8 TDI 2012 vyhodny prodej 12Luxusní SUV s výkonným TDI lidé přehlíží tak moc, že ho i dnes koupíte za cenu základní Octavie - 13 - VW Touareg V8 TDI 2012 vyhodny prodej 13Luxusní SUV s výkonným TDI lidé přehlíží tak moc, že ho i dnes koupíte za cenu základní Octavie - 14 - VW Touareg V8 TDI 2012 vyhodny prodej 14
Takový Touareg V8 TDI Exclusive se dnes dá koupit za cenu základní Octavie ve velmi perspektivním stavu. Je to o asi 2 miliony Kč méně, než kolik stál kdysi jako nový. Foto: Autohandel Kanzler, publikováno se souhlasem

Zdroj: Mobile.de

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.