Jak pořádně umýt špinavé auto během pouhých 15 minut? Tady je návod profíka

Mytí auta je pro někoho příjemný relax na dlouhé hodiny, ne každý ale má tolik času a krásné auto chce mít stejně. Že je to nemožné? Omyl, při správném postupu stačí pouhých 15 minut.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Jak pořádně umýt špinavé auto během pouhých 15 minut? Tady je návod profíka

15.7.2018 | Mirek Mazal | 11 příspěvků

Jak pořádně umýt špinavé auto během pouhých 15 minut? Tady je návod profíka

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mytí auta je pro někoho příjemný relax na dlouhé hodiny, ne každý ale má tolik času a krásné auto chce mít stejně. Že je to nemožné? Omyl, při správném postupu stačí pouhých 15 minut.

Profesionální čistič aut Larry Kosilla zná snad všechny triky umývání automobilů. Péče zahrnuje vše od hloubkové detoxikace karoserie přes standardní čištění až po rychlý oplach. Nezdá se, ale je to věda, detaileři (ano, tak si profíci v tomto oboru říkají) rozebírají krok po kroku a řeší se složení šampónu, materiál houby, a klidně také hodnota ph - nikoliv pokožky po namáčení, ale laku auta.

Několik postupů s potřebnými pomůckami jsme si dříve představili, jenže byly všechny velmi časově náročné. Larryho řešení umí být i efektivnější, jako ukázal při rychlém odstraňování škrábanců pod klikami dveří. A teď vytáhl návod na rychlé čtvrthodinové mytí auta s třpytivým účinkem.

Uvedená technika poslouží na méně špinavé auto. Typicky týden provozu po větším mytí - člověk se vrátí z cest s prvními následky používání a nechce znovu leštit celý den. Pokud z podběhů visí bláto, barva není vidět a z oken zbyl tankový průzor, bylo by vhodnější zvolit delší variantu mytí. Druhá podmínka je dobré počasí, ideálně ráno nebo večer pod mrakem, aby vás nezdržovalo vypařování.

Podstatnou patnáctiminutovky je využití vysokotlakého čističe, jehož dobře mířený proud odstraní všechny hlavní nečistoty. Začít je potřeba od střechy směrem dolů a postupovat místo vedle místa, aby na autě nezůstala špína, která by pak mohla poškodit lak. Následuje sušení ručníkem z mikrovláken. Opět se nesmí vynechat ani centimetr karoserie, jinak drobné nečistoty na karoserii dále zůstanou.

Aplikace správného lubrikantu je klíčem k zářivému úspěchu. Larry doporučuje nanést trochu přípravku na švédskou utěrku, promnout ji rukama a v přímém směru začít utírat karoserii. Tento postup opakovat po celém voze, vrchní detailer doporučuje pokaždé tři dílky leštěnky a zapracovat do tkaniny. Jakmile hadr začne vypadat špinavě, je nutné ho vyměnit. Čisté ručníky (dva až tři na celé mytí budou stačit) jsou naprosto nezbytným faktorem proti poškrábání.

Velký pozor si zaslouží brzdový prach, protože se jedná o drobné kusy extrémně ostrého kovu, který může snadno zničit svrchní nátěr laku. Nikdy se nesmí používat stejná utěrka na kola a na karoserii. Opakovaně drhnout kola stejným ručníkem ničemu nevadí, ale je žádoucí mít tyto dvě věci spolehlivě oddělené. Celý proces je s trochou zkušeností otázkou 10, nanejvýš 15 minut.

Jedna rada na závěr - nezapomeňte s sebou vozit rozprašovač s tekutým voskem a čistou utěrku. Každý správný leštič využije vhodnou chvíli k tomu, aby preventivně ošetřil namáhaná místa...


Jak pořádně umýt špinavé auto během pouhých 15 minut? Tady je návod profíka - 1 - Jak umyt auto za 15 minut 01Jak pořádně umýt špinavé auto během pouhých 15 minut? Tady je návod profíka - 2 - Jak umyt auto za 15 minut 02Jak pořádně umýt špinavé auto během pouhých 15 minut? Tady je návod profíka - 3 - Jak umyt auto za 15 minut 03Jak pořádně umýt špinavé auto během pouhých 15 minut? Tady je návod profíka - 4 - Jak umyt auto za 15 minut 04Jak pořádně umýt špinavé auto během pouhých 15 minut? Tady je návod profíka - 5 - Jak umyt auto za 15 minut 05Jak pořádně umýt špinavé auto během pouhých 15 minut? Tady je návod profíka - 6 - Jak umyt auto za 15 minut 06Jak pořádně umýt špinavé auto během pouhých 15 minut? Tady je návod profíka - 7 - Jak umyt auto za 15 minut 07Jak pořádně umýt špinavé auto během pouhých 15 minut? Tady je návod profíka - 8 - Jak umyt auto za 15 minut 08
Larry Kosilla tentokrát radí, jak dobře umýt auto během 15 minut. Bude potřeba vapka, dva až tři ručníky a trochu chemie

Zdroj: Auto Blog

Mirek Mazal

Diskuze 11 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše