Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi

Letní měsíce s sebou přinášejí i jiné starosti než velké horko a otázky nad tím, jak co nejrychleji vychladit auto. K létu patří i krupobití, které během okamžiku dokáže zničit vše nekryté.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi

20.6.2019 | Mirek Mazal

Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi

/

Letní měsíce s sebou přinášejí i jiné starosti než velké horko a otázky nad tím, jak co nejrychleji vychladit auto. K létu patří i krupobití, které během okamžiku dokáže zničit vše nekryté.

Aktuální počasí nahrává letním radovánkám, ale vysoké teploty často střídají prudké bouřky leckdy doprovázené průtrží mračen a někdy i krupobitím. Padající kroupy mohou dosahovat velikosti od pár milimetrů po několik centimetrů v průměru. Tyto zmrzlé ledové hrudky jsou nebezpečné především svojí kinetickou energií, nejmenší kusy letí k zemi rychlostí asi 40 km/h, největší zvládnou před dopadem na zem nabrat až 170 km/h. Nejhorší projektily mohou proniknout i střechou domu nebo zabít člověka.

Následky dramatického krupobití na vlastní kůži pocítili obyvatelé Bavorska. Nad jejich hlavami se rozzuřila letní bouřka a po chvíli na zem začaly padat velké kusy zmrzlého ledu obaleného vodou. Asi čtyřcentimetrové kroupy zničily vše, co jim stálo v cestě. Jeden z bezmocných majitelů mohl jen z úkrytu sledovat destrukci jeho milovaného Audi RS6 Performance.

Špičkový kombík s výkonem 605 koní stál pod otevřeným nebem a dostal přesný zásah sprchou letících krup. Rodinná raketa neměla šanci proti přírodnímu živlu, po smršti zůstalo rozbité přední sklo a karoserie plná důlků. Záběry z katastrofy vyvolávají lítostivé pocity, majitel už ve svém životě zažil lepší dny.

Vypadá to jako obtížně řešitelná situace, ani v tomto případě ale nejsme úplně bezmocní. Pokud bouřky alespoň trochu čekáme, není od věci s sebou v autě vozit starou deku nebo dvě a auto se začátkem bouřky zakrýt. Čím více toho zvládnete zakrýt, tím lépe, ale už střecha a čelní sklo řeší většinu problému - střecha se špatně mění a s rozbitým sklem se špatně jezdí. Zdevastovaná kapota motoru zabolí, ale je to relativně snadno vyměnitelný díl, třebaže ne levný.

Pokrývky jsou celkem standardním opatřením, ovšem v místech, kde padají kroupy pravidelně, lze jít i dál. Rusové dostali ochranu na novou úroveň a jejich kartonové krabice či improvizované stříšky z vlnitého plechu s vlastními dřevěnými upevňovacími systémy se už osvědčily. Může to znít komicky, ale člověka smích přejde, až se během krupobití stane ze zaparkovaného vozu pomačkaná změť plechů a skla...


Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi - 1 - Audi RS6 znicene kroupami foto 01Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi - 2 - Audi RS6 znicene kroupami foto 02Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi - 3 - Audi RS6 znicene kroupami foto 03Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi - 4 - Audi RS6 znicene kroupami foto 04Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi - 5 - Audi RS6 znicene kroupami foto 05Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi - 6 - Audi RS6 znicene kroupami foto 06
Stačilo přes auto přehodit deku nebo jiný provizorní kryt a majitel krásného Audi nemusel teď vyjednávat s pojišťovnou

Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi - 7 - rusove chrani auta proti kroupam 01Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi - 8 - rusove chrani auta proti kroupam 02Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi - 9 - rusove chrani auta proti kroupam 03Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi - 10 - rusove chrani auta proti kroupam 04Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi - 11 - rusove chrani auta proti kroupam 05Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi - 12 - rusove chrani auta proti kroupam 06Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi - 13 - rusove chrani auta proti kroupam 07Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi - 14 - rusove chrani auta proti kroupam 08Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi - 15 - rusove chrani auta proti kroupam 09Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi - 16 - rusove chrani auta proti kroupam 10Majitel jen bezmocně sledoval, jak mu kroupy ničí jeho 600koňové Audi - 17 - rusove chrani auta proti kroupam 11
Rusové už dříve ukázali své neotřelé nápady, jak chránit auto před kroupami v místech, kde jsou takové situace velmi časté

Zdroj: superautos365@Instagram

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše