Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení

Proti kroupám je nejlepší garáž, ale tu nikdy nebudou mít všichni. U nás jsou silná krupobití vzácná, vyskytnou-li se ale, zkušenosti Rusů přijdou vhod.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení

22.5.2016 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení

/

Proti kroupám je nejlepší garáž, ale tu nikdy nebudou mít všichni. U nás jsou silná krupobití vzácná, vyskytnou-li se ale, zkušenosti Rusů přijdou vhod.

Blíží se léto a k tomu patří bouřky. A k bouřkám kroupy - statisticky se v našich zeměpisných šířkách objevují při 10-12 procentech z nich. U nás padají kroupy obvykle relativně malé a auta je tak přežijí bez úhony, občas se ale objeví i větší a způsobí velké škody. Nakonec najít v autobazarech auta „po kroupách”, tedy nevzhlednými „ďolíčky” na kapotách a střechách, není zase tak výjimečné.

S ohledem na místní četnost těžších krupobití lidé obvykle neví, jak se jim bránit, ani když o nich vědí předem. Inspiraci můžeme čerpat z míst, kde silná krupobití nejsou ničím výjimečným - z ruského Stavropolu. Tam padají i kroupy velikosti vajec a takový kus ledu letící z mnohasetmetrové výšky může klidně zabíjet menší zvířat, ale také klidně udělat díru do skla auta. Spousta aut tedy bývá poškozena, protože stávají venku a nebyla proti kroupám nijak chráněna.

Když předpověď počasí hovoří o další bouři s kroupami, lidé, kteří nemají to štěstí a nemají pro svůj vůz garáž či aspoň přístřešek, se je snaží ochránit všemi možnými způsoby. A protože jsme v Rusku, tyto způsoby nabývají leckdy vtipných rozměrů, jak ukážou fotky níže. Pozoruhodný je zejména prodloužený Hummer.

Deky a jiné hadry nepřekvapí, to tu zkoušíme též a bohužel, proti velkým kroupám to obvykle příliš účinné není. Zajímavější a přitom snadno instalovatelné jsou zbytky kartonových krabic, pomoci může také linoleum a koberce. Leckdo to také zkouší s bublinkovou či jinou fólií, kterou auto prostě obalí - tady už si efektem jisti nejsme.

Pomoc stromů a budov vhod jistě přijde, opravdu pozoruhodné jsou ale improvizované stříšky z vlnitého plechu s vlastními dřevěnými upevňovacími systémy - to už chce dost důkladnou přípravu na podobné situace. Podívejte se na to sami a zvažte, jak to či ono řešení může být účinné. Jakékoli z nich ale bude jistě než žádné a v galerii také uvidíte, jak moc dokáže takové krupobití auto zdevastovat...


Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 1 - rusove chrani auta proti kroupam 01Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 2 - rusove chrani auta proti kroupam 02Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 3 - rusove chrani auta proti kroupam 03Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 4 - rusove chrani auta proti kroupam 04Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 5 - rusove chrani auta proti kroupam 05Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 6 - rusove chrani auta proti kroupam 06Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 7 - rusove chrani auta proti kroupam 07Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 8 - rusove chrani auta proti kroupam 08Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 9 - rusove chrani auta proti kroupam 09Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 10 - rusove chrani auta proti kroupam 10Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 11 - rusove chrani auta proti kroupam 11
Někteří Rusové mají neotřelé nápady, jak ochránit auto před kroupami

Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 12 - rusove chrani auta proti kroupam 12Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 13 - rusove chrani auta proti kroupam 13Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 14 - rusove chrani auta proti kroupam 14Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 15 - rusove chrani auta proti kroupam 15
Ve Stavropolu padaly kroupy i větší než vejce a očekává se další podobná bouře

Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 16 - Jak ochranit auto pred kroupami dalsi 01Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 17 - rusove chrani auta proti kroupam 16Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 18 - rusove chrani auta proti kroupam 17Jak ochránit auto před kroupami? Rusové našli pozoruhodná řešení - 19 - rusove chrani auta proti kroupam 18
Poškození od takových krup může být velmi devastující

Zdroj: English Russia

Marek Bednář

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše