Mrtvých na silnicích Evropy přibývá. Proč? Policie málo měří rychlost, říká EU

 | 24 příspěvků | 20.6.2016 Marek Bednář
Reagovat

Nepřihlášený Embed

Co na to říct, snad klapne.. | 20.6.2016 19:22reagovat
avatar

Co na to říct, snad klapne Brexit a UK ukáže světu cestu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený J. Častoraj

Ono je to jednoduchý. Přem.. | 20.6.2016 19:24reagovat
avatar

Ono je to jednoduchý. Přemýšlím nad tím, co mi EU dala. A nenapadá mé nic. Přemýšlím nad tím, co mi EU vzala. A mohl bych o tom vyprávět dny. Nechápu, že jsme kdy svěřili moc takovým idiotům.

Nepřihlášený

Solidní zabednenec Častora.. | 20.6.2016 19:44reagovat
avatar

Solidní zabednenec Častoraj co. Rozhlédnete se kolem sebe a vsechno je z penez EU. Neznam témeř jedinou vec, ktera by se tu za poslednich X let opravila nebo postavila a neplatila ji z velké časti EU. Podívejte se někdy kolik penez tam sypou zeme jako Německo a kolik my, poté se podívejte kolik čerpají oni a kolik my. S rychlosti take souhlasim, za poslednich 5 let nemam jediny záznam o rychlosti a to na dálnici pod 160 nejdu, někdy i vysoko nad 200, jak je to vubec mozny?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Unknown

Reakce na: Solidní zabednenec Častora.. | 20.6.2016 20:03reagovat
avatar

Nerozumím vašemu komentáři, ale chtěl bych. Obhajujete názor EU na malé množství policejních hlídek nebo naopak ?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Helsing

Reakce na: Solidní zabednenec Častora.. | 20.6.2016 20:03reagovat
avatar

Z tohoto komentáře jsem se doslova nasral ....

Nepřihlášený brexit

Reakce na: Co na to říct, snad klapne.. | 20.6.2016 21:24reagovat
avatar

1. Brexit nebude. Ak bude hlasovanie vyzerat nevhodne, dobroseri ho vylepsia podla spravneho ciela - ako naposledy v Rakusku.

2. UK je cisty socik, plny dobroserov uz teraz. Pre nich uz niet nadeje. Vid volby v Londyne naposledy. Smola, presrali si risu, presrali si zbrane, presrali si demokraciu.

3. UK bolo prvou krajinou, ktora zasadne limitovala dopravu - co sposobilo zaostavanie Britanie na dalsich sto rokov - vid ich zasrate uzke cesty a plazive tempo.

Nepřihlášený

Reakce na: Nerozumím vašemu komentáři.. | 20.6.2016 22:49reagovat
avatar

Rozhodne jsem pro lepsi měření, pokud násobně porušují předpisy a nikdo me 5 let ani jednou nezastaví, je nekde hodne velky problem, nemyslíte?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Pavel

Reakce na: Rozhodne jsem pro lepsi měře.. | 20.6.2016 23:16reagovat
avatar

Nemyslíme. Pokud násobně a často překračujete rychlost a nikoho tím neohrožujete, tak jsou ty limity asi zbytečné. A jaký je pak důvod perzekuovat někoho za porušování zbytečných norem?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený uziv

Reakce na: Rozhodne jsem pro lepsi měře.. | 20.6.2016 23:16reagovat
avatar

A kolik jsi způsobil nehod? A jestli žádnou, nejsou ty předpisy jenom pro buzeraci, když jejich porušení nemá faktické následky?

Nepřihlášený older

Reakce na: Co na to říct, snad klapne.. | 20.6.2016 23:35reagovat
avatar

Jo kamaráde....UK, 115km/h a už tě berou....

Nepřihlášený

Reakce na: Nemyslíme. Pokud násobně a.. | 20.6.2016 23:36reagovat
avatar

Právě že nemyslíte. Vy odteď rozhodujete, které právní předpisy a jednotlivá ustanovení jsou zbytečná? Tak proč platí v 99% států na světě od nepaměti a nemění se, protože nefungují? Porušuji je, ale mám aspoň dost soudnosti a slušnosti si přiznat, že je to špatně a až mě jednou zastaví, tak se omluvím, víc lidí jako já, míň jako vy a tahle země by byla někde jinde.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Tiol

Proc je to spatne? Protoze.. | 21.6.2016 00:48reagovat
avatar

Proc je to spatne? Protoze EU rekla, ze je to spatne? Co mi ma kdo kecat do toho, jak rychle pojedu? Pokud nejsem retard, tak tak, abych neohrozil sebe a ani ostatni ucastniky provozu. To min snad veli rozum a nepotrebuju uredniky, ktery mi budou rikat, co je pro me dobre, nejsem ovce. Vzdy se najde nekdo, kdo tomprepalo a odsere, ale to tak bylo je a bude i kdyby byl limit 10kmh.

Nepřihlášený Pavel

Reakce na: Právě že nemyslíte. Vy odt.. | 21.6.2016 08:09reagovat
avatar

Odpovědnost za svůj život nesu jen já. Ani dodržování VŠECH možných právních předpisů (nejen v dopravě) mě před újmou a neštěstím neochrání. Žiji tedy svůj život tak, aby se mně a mé rodině dařilo co možná nejlépe a abych přitom neškodil ostatním. Neprodávám tedy hrnce důchodcům, nikoho neokrádám, nikomu neubližuju. Na silnicích se chovám stejně - jezdím tak, abych nikoho neohrožoval, neomezoval a abychom všichni dojeli bez úhony domů. Pokud si myslíte, že lidé jako já představují problém a ideálem bude člověk, který bude bez přemýšlení respektovat veškeré normy, aniž by nad jejich obsahem a účelem i jen na chvilku zapřemýšlel, pak se tedy nepochybně neshodneme.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Pavel Ihnát

Kdyz kazdym rokem jezdi po.. | 21.6.2016 08:19reagovat
avatar

Kdyz kazdym rokem jezdi po silnicich vic aut, tak je jasný ze stoupa i procento umrti

Nepřihlášený

Reakce na: Odpovědnost za svůj život.. | 21.6.2016 10:07reagovat
avatar

Ano neshodneme, protože normy regulují chování a každému prijde subjektivně nebezpečné jine chování, vam neprijde nebezpečné a ohrožující nedodržovat předpisy na silnici, deviantovi předpisy o przneni malých deti. Proto se maji stíhat vsechny stejne:) Tu hloupost, kterou tu obhajujete nikdy neuhadate, tak toho nechme

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený _!_

Reakce na: Ano neshodneme, protože no.. | 21.6.2016 10:59reagovat
avatar

Obávám se, že tohle neuhádáte vy. Nejde o nedodržování smysluplných pravidel, jde o hlídání a vynucování těch zbytečných. Nebezpečná jízda nemá s aktuální a povolenou rychlostí (která se měří a pokutuje) nic společného. Většina pokutovaných překročení povolené rychlosti jsou mírná překročení, cca. 150km/h na dálnici, přičemž v Německu se vůbec nejedná o přestupek a tato rychlost prokazatelně není pro dnešní vozidla nebezpečná. Naopak nedaleko kvůli stavbě projížděla plně naložená nákladní auta hustě obydlenou zástavbou, naložená jezdila z kopce a povolenou rychlost asi (možná?) nikdy nepřekročily, nicméně nebezpečné (nemluvě o hluku, prachu atd.) to bylo násobně víc, než ta pokutovaná auta na dálnici.

Nepřihlášený

A kdo rozhoduje, ktera jso.. | 21.6.2016 11:31reagovat
avatar

A kdo rozhoduje, ktera jsou zbytečná, vy? A kdo jste? Mate vubec pravni vzdělaní? Byl jste účasten nejakym speciálním výzkumům vlivu rychlosti na následky a počty nehod apod.? Nebo tu jen pláčete, ze nemůžete jezdit, jak rychle chcete. Cela tahle diskuze je nonsens, obhajujete nedodržování účinného a závazného předpisu a prijde vam to normalni.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Pavel

Reakce na: A kdo rozhoduje, ktera jso.. | 21.6.2016 20:14reagovat
avatar

Já zrovna právní vzdělání mám, ale nemyslím si, že jen díky tomu poznám lépe, zda je tam či onde nastavena nejvyšší povolená rychlost nevhodně. Víte, primárním zákonným ustanovením o rychlosti jízdy je § 18 odstavec 1 zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, ve znění pozdějších předpisů. Tam je zakotveno to základní pravidlo, že "Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.". Tím se snažím bezvýjimečně řídit, tohle je ta podstata. Překročení téhle rychlosti pro mě znamená nebezpečnou jízdu.

Ty Vaše paušalizace, snažící se obejmout nepostihnutelnou variabilitu silniční dopravy, tedy 50/90/130 atd., máte až v dalších odstavcích. Z mého pohledu je to strop pro lidi, kteří pro svou omezenost nejsou schopni přiměřenou a bezpečnou rychlost (podle § 18 odst. 1) určit sami. Ta paušalizace samozřejmě kulhá na obě nohy - často bude tento strop zbytečně nízký a mnohdy bude naopak příliš vysoký, což povede k tomu, že nemyslící individua poletí na okresce pokryté sněhem 90 a na dálnici v husté mlze 130 (protože přece "podle předpisů"); tohle je prostě nesmysl, který přede mnou nedokážete obhájit.

Neshodneme se. Shodněme se aspoň na jednom: jezděme bezpečně, bez nehod, ohleduplně k ostatním. Mně osobně tohle bude úplně stačit, i když třeba někde trochu překročíte nejvyšší povolenou rychlost :)

Nepřihlášený Ondra S.

EU opět lže, jaká novinka,.. | 21.6.2016 22:16reagovat
avatar

EU opět lže, jaká novinka, jako by to udělali poprvé. Hlavně že to dělají furt, systematicky a prvoplánovitě. Jejich krédem je co nejvíce škodit a ničit život běžným občanům, co nejvíce je zlomit, udupat, zdeptat a tohle je přesně v tomto duchu. Policie je bohužel v tomto snadno zneužitelná, protože proti policii se občané tak snadno nezbouří, ale tohle je právě to, co by bylo třeba a potom policii získat na stranu lidu a budou v řiti. Další level by byla armáda a potom by to zmrdi mohli zabalit, pokud by to přežili.

Já a par uvědomělých občanů jim tyhle lži nežerem, ale bohužel se najde až příliš velká masa dementů, kteří jsou ještě i dnes ochotni tomu věřit! Tohle je zásadní problém!!!

Dle mého EU zase dokazuje, že tahle zmrdská instituce založená na kolaborantském spiknutí státnických špiček proti zájmům jejich občanů v členských státech by se už konečně měla začít hroutit ve prospěch všech členských zemí a jejich národních zájmů a v rámci tohoto rozkladu by měly být rovněž vymazány ze sbírek zákonů všechny vnucené direktivy EU.

Nepřihlášený _!_

Reakce na: A kdo rozhoduje, ktera jso.. | 22.6.2016 11:13reagovat
avatar

Plácáte nesmysly a ještě u toho nepřemýšlíte! Zaprvé - neobhajuju nedodržování předpisu, vadí mi že vůbec vzniknul, že nikdo nezkoumá jeho vliv, a že se hlídá a pokutuje to nejméně nebezpečné chování a skutky. Rozhoduje většina, pokud například většina osobních aut jezdí v obydlené zástavbě výrazně pomaleji (pomaleji než je nejvyšší předepsaná rychlost) než naložené náklaďáky, nebezpečně se nechová ta většina. Stejnětak pokud většina je schopná jezdit bezpečně po dálnici v rozsahu 120-150 km/h (nejčastější příčina DN je mikrospánek nebo nepozornost řidičů kamionů), neustálé pokutování za 140 na poloprázdné dálnici k ničemu nevede.

BTW Výsledky různých výzkumů si můžete najít, jsou k dispozici v dostatečném množství, odkazy jsou i zde citovány.

Nepřihlášený Lada

Polistopadová a eurohujers.. | 22.6.2016 13:11reagovat
avatar

Polistopadová a eurohujerská totalita už předstihuje totalitu předlistopadovou. Všimli jste si, jak přibývá přestaveb širokých několikaproudových silnic na jednopruhové překážkové dráhy? Kdy naposledy jste viděli značku pro doporučenou rychlost? Kdy naposledy jste viděli značku (pozor,) jiné nebezpečí? Zato na dálnici jsou značky upozorňující na zvěř a při zapnutí dálkových světel oslňuji protijedoucí řidiče. Peníze na oplocení a úpravu středového pruhu nejsou, ale na kamery a neoznačená policejní auta se vždycky najdou. Samozřejmě: kdo bude dokazovat řidiči, který způsobil nehodu, že se plně nevěnoval řízení? Takže jedu po dálnici "opatrně" svou devadesátkou, protože šetřím na benzínu, přitom si z nudy vyťukávám SMSky a štvu ostatní řidiče. Do toho se přidají kamioňáci a řidiči dodávek, kteří bezohledně na poslední chvíli zároveň se zapnutím levých směrovek strhnou volant vlevo pár desítek metrů před rychle jedoucí auto a pak se vlečou kilometry než se jim podaří předjet jiný kamion. Jenže stejně tak, jako každý blb na první pohled pozná, jestli tráva je zelená nebo ne, tak je na první pohled viditelná a měřitelná "nebezpečná" rychlost. Hlavně postižitelná. O bezpečnost zde vůbec nejde. Jde o peníze vybrané na pokutách, ale primárně podle mne o vytvoření poslušného stáda nevolníků, se kterými si politici prostřednictvím úředníků budou moci bez odporu dělat, co se jim zlíbí. K tomu jim velice ochotně pomáhají ti, kteří nemají auto, finance a schopnosti řídit bezpečně od určité rychlosti, kterou vztahují i na jiné. Naposled nám to předvedli naši zákonodárci, když šmahem zamítli rychlost 150 km na dálnicích.

Mimochodem: půl roku máme pomalu za sebou a kde jsou značky povolující zvýšení rychlostí na silnicích, jak bylo vyhrožováno? Na ty peníze nejsou. Na dohled nad řádnou pracovní morálkou při opravě D1 není chuť. Dělníci (kolik jich tam je vidět a kde?!) prý jsou ohrožováni bezohlednými řidiči, jedoucími 82 km/h. místo 80... Tak proč nepracují nepřetržitě, tedy i v noci, kdy je provoz mini..

Nepřihlášený ovec

brusel má pravdu, musíme j.. | 24.6.2016 19:40reagovat
avatar

brusel má pravdu, musíme jezdit pomalejc! a taky by se měly za vysokou rychlost např 31km/h zabavovat baráky a ty dávat migrantům. maximálně 30 a v zátáčce a v noci tlačit...kam se sere bolševik na tyhle socialistický hajzly z bruselu. mám jezdit jak debil zatím co oni mi říkaj že jsem zdegenerovanej a valej nám sem nemakačenka, rasisty, náboženský fanatiky a neplatiče daní.hlavně aby banány měly správnej tvar

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše