Nejméně spolehlivá auta pro rok 2019 dle CR máte kupovat jen na vlastní nebezpečí

Auto může být dobré jak chce, pakliže ale není nefunguje, jeho dobrých vlastností si stejně neužijete. Spolehlivost může být různá, podle předplatitelů Consumer Reports je ale u těchto aut úplně nejhorší.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Nejméně spolehlivá auta pro rok 2019 dle CR máte kupovat jen na vlastní nebezpečí

25.2.2019 | Petr Miler

Nejméně spolehlivá auta pro rok 2019 dle CR máte kupovat jen na vlastní nebezpečí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Auto může být dobré jak chce, pakliže ale není nefunguje, jeho dobrých vlastností si stejně neužijete. Spolehlivost může být různá, podle předplatitelů Consumer Reports je ale u těchto aut úplně nejhorší.

V sobotu jsme vám ukázali výběr nejlepších aut pro rok 2019, o který se postaral americký magazín Consumer Reports. Ten dal dohromady všechny vstupy, které sbírá, tedy vše od závěrů vlastních přes recenzí, přes informace o spolehlivosti až po spokojenost majitelů s uživatelskou přívětivostí a vyhlásil vozy, jejichž koupí byste v letošním roce neměli šlápnout vedle.

Dnes se podíváme na trochu jiný žebříček ze stejného zdroje, neboť Consumer Reports pro změnu vyhlásil i ta absolutně nejméně spolehlivá auta, která se nyní dají koupit. Jsou to vozy, u nichž je majiteli reportováno největší množství problémů, které se mohou týkat čehokoli od kvality montáže přes spolehlivost mechanických komponentů až po nefunkční elektroniku. Zkrátka všeho, co život s automobilem dokáže pořádně zkomplikovat.

Redakce Consumer Reports dokonce říká, že četnost potíží s těmito vozy je tak mimořádná, že byste si je měli kupovat jen na vlastní nebezpečí. Jak moc velkou vážnost těmto slovům přiložíte, necháme na vás, my jsme z vybraných vozů na každý pád vzali ty, které lze v totožné podobě zakoupit i u nás a předkládáme je vám seřazené od „nejlepšího” po nejhorší. Za pozornost stojí i to, že jde ve všech případech o auta značek, která spolehlivostí či kvalitou vyhlášené opravdu nejsou...

3. Alfa Romeo Giulia

Byl to krásný sen i návratu italské značky sportovně laděných aut zpět na výsluní, už mnohem dříve se ale začal rychle rozplývat. Snad uspěchaný vývoj a snaha dostat auto co nejdříve na trh, snad trochu jiná měřítka kvality obecně panující na Apeninském poloostrově se postaraly o to, že nová Alfa Romeo Giulia je v řadě ohledů nedotažená, nepříliš kvalitní a nepříliš spolehlivá.

Svědčí o tom i poznatky majitelů, kteří si sice chválí krásnou karoserii, atraktivní interiér a agilní jízdní projev, ale naříkají nad podvozkem po čase neschopným dobře absorbovat nerovnosti, neintuitivními ovladači, přílišnou hlučností, omezeným komfortem sedadel a složitým ovládáním palubních systémů.

Hlavní problémy: Elektrická výbava, motor, palubní elektronika


Nejméně spolehlivá auta pro rok 2019 dle CR máte kupovat jen na vlastní nebezpečí - 1 - Alfa Romeo Giulia QV nova sada 03Nejméně spolehlivá auta pro rok 2019 dle CR máte kupovat jen na vlastní nebezpečí - 2 - Alfa Romeo Giulia QV nova sada 08Nejméně spolehlivá auta pro rok 2019 dle CR máte kupovat jen na vlastní nebezpečí - 3 - Alfa Romeo Giulia QV interier dalsi 01
Nová Alfa Giulia je pořád sex, stejně tak ale má pořád problémy se spolehlivostí

2. Tesla Model X

Všechny Tesly dopadly v hodnocení CR bídně a už i Model 3 přišel kvůli své nespolehlivosti o doporučení ke koupi, některý z vozů fremontské značky ale musí být nejhorší. Je to Model X, který na jednu stranu zaujme dynamikou, bezpočtem vychytávek na palubě i některými praktickými řešeními, selhává ale prakticky ve všem ostatním.

Majitelé kritizují celkovou praktičnost, nízkou kvalitu jízdy a vysokou hlučnost a sice vizuálně zajímavé a někdy praktické, častěji ale pomalu se otevírající či vůbec spolupráci odmítající „sokolí dveře” Potíže jsou s kvalitou výroby a montáže čehokoli, od plastových prvků interiéru po lak.

Hlavní problémy: Karoserie, lak a provedení, palubní elektronika, hluk a úniky kapalin

Nejméně spolehlivá auta pro rok 2019 dle CR máte kupovat jen na vlastní nebezpečí - 4 - Tesla Model X windshield celni sklo 03Nejméně spolehlivá auta pro rok 2019 dle CR máte kupovat jen na vlastní nebezpečí - 5 - Tesla Model X windshield celni sklo 06Nejméně spolehlivá auta pro rok 2019 dle CR máte kupovat jen na vlastní nebezpečí - 6 - Tesla Model X windshield celni sklo 13
Tesly kvalitou obecně neoplývají, Model X je ale obecně nejméně povedený

1. Jaguar F-Pace

Ani Jaguary neplatí za spolehlivé vozy a stále nové SUV F-Pace to jen potvrzuje. Pomyslný „vítěz” tohoto klání si vysloužil od majitelů spoustu kritiky začínající u kompresorem přeplňovaného motoru 3,0 V6 či tvrdé a neklidné jízdy, pokračující u nízké kvality interiéru a končící u nepovedeného palubního systému. Zákazníci při cenách F-Pacu očekávají prémiový produkt, realita ale zůstává za očekáváními.

Hlavní problémy: Palubní elektronika, systémy pohonu, elektrická výbava, hluk a úniky kapalin

Nejméně spolehlivá auta pro rok 2019 dle CR máte kupovat jen na vlastní nebezpečí - 7 - Jaguar F-Pace prvni oficialni sada 46Nejméně spolehlivá auta pro rok 2019 dle CR máte kupovat jen na vlastní nebezpečí - 8 - Jaguar F-Pace prvni oficialni sada 47Nejméně spolehlivá auta pro rok 2019 dle CR máte kupovat jen na vlastní nebezpečí - 9 - Jaguar F-Pace prvni oficialni sada 50}
Jaguar F-Pace je prodejní hit, mnoho majitelů ale příliš netěší

Zdroj: Consumer Reports

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.