Že to nejde? Podívejte se, jak v Británii trestají tento velký nešvar českých silnic

 | 227 příspěvků | 2.6.2018 Petr Miler
Reagovat

Nepřihlášený Mirek

V CR se pokutuje jen rychl.. | 4.6.2018 00:57reagovat
avatar

V CR se pokutuje jen rychla jizda, ostatni prestupky NE. Jizda v levem pruhu ma duvod, pravy pruh je zniceny a kdyz po nem jedu zjistuju ze neni a drive nez začli opravovat 2 useky na sjezd Humpolec jsem byl jeden z mala co jel v pravem pruhu, vim ze se netresta podjizdeni tak jsem si to VZDY dovolil. V levo bych stejne nemohl jet, MNOHO rychlých ridicu co tam jedou 110km/h mi to nedovoli a ti se nepokutuji neprekracuji rychlost a ja si v pravem mohu jet svych 135km/h a pohoda. Pro me idealni stav.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený A

Bohužel ve spoustě úseků n.. | 4.6.2018 03:06reagovat
avatar

Bohužel ve spoustě úseků není pravý pruh českých dálnic sjízdný vyšší rychlostí než 80 takže využívání levého pruhu je více méně objíždění překážek (děr) na silnici

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Pavel

Často jezdím mezi Ostravou.. | 4.6.2018 06:46reagovat
avatar

Často jezdím mezi Ostravou a Olomoucí. Dálnice je i v pravém pruhu dobrá, přesto jakoby neexistoval. Většina aut jezdí i ve 100-130 v prostředním nebo levém a pravý bývá prázdný. Ale rychlost tam měří rádi. Trefili jste to přesně.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Otelník

protože v pravém pruhu se.. | 4.6.2018 07:17reagovat
avatar

protože v pravém pruhu se jet nedá, to bych si zničil auto!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

To by musela Policie praco.. | 4.6.2018 07:53reagovat
avatar

To by musela Policie pracovat a to po ni snad nechcete že:-) Oni raději sedí na odbočce u lesa odklepou hodiny a je odděláno.Za ty prachy nedělej to

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Karel Novotný

Pominu dálnice, na ostatníc.. | 4.6.2018 08:12reagovat
avatar

Pominu dálnice, na ostatních silnicích je situace daleko horší a nikde jsem neviděl, že by to někdo řešil. Řidiči to nevědí a pokud ano, tak to nerespektují. Dohled policie nad těmito úseky vůbec neexistuje.

Nepřihlášený Ivo

Slyšel jsem to již před le.. | 4.6.2018 08:17reagovat
avatar

Slyšel jsem to již před lety, že se nedůvodná jízda v rychlém pruhu v GB bere jako velmi závažný přestupek, neboť ponouká jiné řidiče k nelegálním manévrům etc. etc. Takového řidiče policie vykáže z dálnice a je to.

Serve and protect, u nás PČR si jen pomáhá k odměnám a chrání se jiných přestupků, než těch snadno zjistitelných

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Arni

Mali by prijať podobný zák.. | 4.6.2018 08:20reagovat
avatar

Mali by prijať podobný zákon ako v usa,kde vo väčšine štátov sa môže predbiehať na diaľnici aj z pravej strany. Tam to nikomu nevadí,ani to nikoho neobmedzuje.Samozrejme v Nemecku by museli zrušiť neobmedzenú rýchlosť, ale inde v Europe by s tým problém nemal byť.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Chuan Perverez

Jezdit v pravém pruhu, či.. | 4.6.2018 08:25reagovat
avatar

Jezdit v pravém pruhu, či při pravém okraji vozovky je v našich podmínkách tzv.o hubu. Většinou jsou zde výtluky, vyjeté koleje. Kdo s autem alespoň trochu cítí, tak se snaží vyhnout těmto překážkám. Až u nás budou silnice jako v Německu, budu jezdit i v pravém pruhu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Láďa

Reakce na: To by musela Policie praco.. | 4.6.2018 08:28reagovat
avatar

Za ty prachy?? Koukám, že nejsi moc informovaný, když neberu media a jejich zkreslená průměrná mzda. Za ty prachy jsem s tím po 9 letech seknul, a dělám raději v soukromém sektoru, takže asi tak.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jan Štulc

PO 50 LETECH NA NAŠICH SIL.. | 4.6.2018 08:43reagovat
avatar

PO 50 LETECH NA NAŠICH SILNICÍCH BEZ HAVARIE MÁM DVĚ MOŽNOSTI,BUĎ JEDU V POMALÉM VOZIDLE A TÁHNU SE JAKO SMRAD S OSTATNÍMI,NEBO V RYCHLÉM VOZIDLE BEZ PROBLÉMŮ PROKLIČKUJI MEZI ,,SEDLÁKYˇˇ A ZMIZÍM ZA HORIZONTEM....S NÁZOREM POLICISTY SOUHLASÍM !!!

Nepřihlášený Kundun

Nejen jízda v prostředních.. | 4.6.2018 08:50reagovat
avatar

Nejen jízda v prostředních pruzích, ale u nás se neřeší ani svítící jen jedno světlo, zapnutá mlhová světla, protože to přeci líp vypadá (nebo to dohání to jedno nesvítící světlo), špatně seřízená světla, obrovský čoud a smrad z výfuku, protože katalyzátor se měnit nemusí, když je tak drahý, přikrytí sypkého nákladu plachtou, aby se z nákladního auta neprášilo, jízda na oranžovou a sem tam už i červenou, protože já to přeci stihnu (i když by dotyčný v klidu mohl zastavit, pro odbočující auta v protisměru peklo, protože jich pak projede málo), řazení se v ZIPu raději už dvacet metrů dopředu za každou cenou atd. A poslední dobou ani parkování. U Pracovního úřadu v Brně, kde je parkoviště zdarma na prvních 40 minut, tam parkuje velmi málo aut. Asi aby jim nestrhly dávky, kdyby viděli, v čem přijeli. Tak je tu aut tři prdele v ulicích okolo, parkuje se v křižovatkách, v protisměru (špatně otočené auto u podélného parkování), na invalidech, při nedodržení průjezdné šířky a dřív se tu parkovalo i na zeleni a na tramvajovém ostrůvku. To ale město vyřešilo místo pokut hnusnými šutry na trávu a rozestavěním odporných kuželů po celém ostrůvku (alespoň kdyby tam dali lavičky). A to nechtějte vidět ten bordel, když hraje Kometa. Nenene, zastavují jen lidi, co na přehledných úsecích s velmi nízkým provozem, kde nikoho nemůže nikdo ohrozit, jedou rychleji.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Honza

Častěji, než s pomalými ři.. | 4.6.2018 08:53reagovat
avatar

Častěji, než s pomalými řidiči osobních aut v levém pruhu se setkávám s předjíždějícím kamionem, který předjíždí jiný kamion (nejčastěji, když se jim to trochu více rozjede z kopce). Než se předjedou vznikne za předjíždějícím kamionem kolona. Toto bych zakázal, pokud nejsou 3 jízdní pruhy, tak by kamiony nesměli předjíždět!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený JP

Kdo v Británii (a jinde na.. | 4.6.2018 08:55reagovat
avatar

Kdo v Británii (a jinde na západě byl), chápe příčiny jízdy v rychlém pruhu v ČR. Osobně jsem se bavil i se západními řidiči, přejíždějícími k nám do džungle a po krátké zkušenosti také využívají jízdní pruh technicky vyhovujícímu silničnímu provozu motorových vozidel. Na co si tu hrajete, Pionýři? Až budu chtít rozbít vozidlo, použiju cestu ke hnojníku, je blíž a ve stejném (ne-li lepším) stavu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Amigac

Autorovi a každému kdo s n.. | 4.6.2018 09:00reagovat
avatar

Autorovi a každému kdo s ním souhlasí podle toho ilustrativního obrázku nad článkem bych dal spíš pár facek. To auto v červeném kroužku kdyby bylo v pravém pruhu ale jinak ve stejné vzdálenosti, tak absolutně nedodrží dvouvteřivovou mezeru mezi auty, která se na západě taky celkem slušně pokutuje. Pro vás závodníky je totiž normální narvat se předjížděnému hned před čumák, ale je to daleko větší a nebezpečnější prasárna než nad čím tady lamentujete:/.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Tim

Jak mohou tento nešvar tre.. | 4.6.2018 09:01reagovat
avatar

Jak mohou tento nešvar trestat v Anglii, když tam se to přece vůbec neděje? Všechny nešvary v dopravě se dějí pouze v ČR. Protože všude jinde jsou dokonalí. Jen abych dopnil komentáře zdejších remcajících idi.tů.

Nepřihlášený David

Reakce na: V CR se pokutuje jen rychl.. | 4.6.2018 09:05reagovat
avatar

To si ovšem dost zahráváte, protože většina řidičů neví, že mají pravé zrcátko. Dříve nebo později se někdo před vás vrátí.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený lomihnát

Do vedení české policie, a.. | 4.6.2018 09:07reagovat
avatar

Do vedení české policie, a to zejména té dopravní, se dostávají pouze lidé s omezenou mozkovou funkcí. Podle mne jsou cíleně vybíráni ti, co mají v lebce místo jedné hemisféry smotanou plechovou tabulku s nápisem RYCHLOST JE NEBEZPEČNÁ!. Víc k tomu snad nejde říci.

Nepřihlášený lomihnát

Reakce na: Autorovi a každému kdo s n.. | 4.6.2018 09:10reagovat
avatar

Co to meleš? Je to z Anglie, takže by mu patřilo zařadit se před to červené auto, a tam je místa víc, než dost.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lamer

Reakce na: protože v pravém pruhu se.. | 4.6.2018 09:13reagovat
avatar

Ale prosímtě, nedá se jet v pravém pruhu maximálně tak některé úseky na D1. Kdybys četl článek, věděl bys že je tam přímo psáno že o kakovéto případy se nejedná.

Zdá se Ti normální že i v noci, kdy projíždím městem kde jsou 2 souběžné pruhy, jedu v pravém a 2 km souběžně semnou jede 200m předemnou borec v levém pruhu přitom nikde přede mnou ani zamnou širko daleko nikdo není? To je prostě pičus, nezlob se na mě. A to co je na tomto videu, vidíme všichni dnes, a denně. Nájezd na dálnici, borec předemnou jede jak posraný, ale co nezapomene udělat, je rovnou vjet do levého pruhu i přesto, že před ním kilometr v pravém pruhu nejede nikdo.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Hatatitla

No, v levo 130km/h na dáln.. | 4.6.2018 09:16reagovat
avatar

No, v levo 130km/h na dálnici a vyblikávač v bouráku co to umí jen na suchu a rovince jede 150km/h a dke autora je špatný ten vlevo co jede max povolenou. Tak to je dosti trapné.

Podjíždění zprava a podobné prasárny to je OK a může za ně ten co jede povolenou rychlostí vlevo super.

Autor je asi jeden z tech dobytků co nechcete na silnici potkat.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jeliman

Reakce na: V CR se pokutuje jen rychl.. | 4.6.2018 09:18reagovat
avatar

No, to je rozum, čerstvý vlastník řidičského oprávnění, co? Počkej až se najednou někdo zprčí, a vrátí se do pravého pruhu bez toho aby se podíval do zrcátka. Pak máš vystaráno.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Milan

Ale to není o policii, kte.. | 4.6.2018 09:21reagovat
avatar

Ale to není o policii, která by měla trestat...!!! To je o hňupech, což je asi 80 % českých a moravských řidičů...!!! Jde o typický styl jízdy tisíce venkovanů, přijíždějících třeba po dálnici D1 do Prahy, kteří jezdí bezdůvodně v prostředním nebo v levém jízdním pruhu, rychlostí 100 km/h,aby vůbec dokázali pak po 10-ti kilometrech snížit rychlost těch svých naleštěných Hyundajů a Škodovek na 80 km/h, pak na 50 km/h pořád v prostředním pruhu a nakonec se na poslední chvíli cpát do pravého pruhu, protože ke svému velikému překvapení zjistí, že z dálnice se k obchodnímu centru Chodov sjíždí vpravo, přesto, že oni ho vidí vlevo, na druhé straně dálnice...!!! Pak si udělají 3 kolečka na každém kruháči než se jim nějakým zázrakem podaří trefit správný výjezd na parkoviště obchoďáku, kde to odstaví, samozřejmě uprostřed dvou parkovacích míst... protože jsou doma zvyklí na parkování v prostorných stodolách... nebo, ti méně majetní, na kolchoznickém dvoře... a do menšího prostoru se jednoduše netrefí...!!! Prúser je, že takovýto hňupové vůbec ty řidičáky dostanou... a za to, policie nemůže...!!! Uhlídat tyhle venkovské hňupy na silnicích, by si vyžadovalo nasadit trvale, jedno policejní auto na každého z nich...!!!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka

Reakce na: Často jezdím mezi Ostravou.. | 4.6.2018 09:23reagovat
avatar

Máte pravdu. Bydlím v Olomouci a do Ostravy jsem jezdil 5 roků od 2012 do 2017. Cca za tu dobu 200x. Na úseku, kde jsou 3 pruhy je dálnice zcela v pohodě (jako ostatně na celém úseku z Ol do OV) a kromě mě byl nanejvýš vždy ještě jeden řidič(ka) z 10 aut, kteří jeli v pravém pruhu. Zbytek střed nebo levý. Tak možná jste to byl někdy vy, ten další řidič kromě mě :-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Často jezdím mezi Ostravou.. | 4.6.2018 09:24reagovat
avatar

a proc by nejeli 130 v levem pri takove rychlosti je NEMA CO KDO PREDJIZDET leda sanitka s majakem

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Michal

Těžko dokazovatelný přestu.. | 4.6.2018 09:26reagovat
avatar

Těžko dokazovatelný přestupek? Každé policejní auto má u nás plubní kameru, tak co je za problém z dokazováním? Akorát alibismus policie.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Mirek

Reakce na: To si ovšem dost zahráváte.. | 4.6.2018 09:33reagovat
avatar

Nevrati se ani pri blikani a troubeni tak proc by se meli vracet jen tak? Vy vsichni preci vite ze pravy pruh je zniceny a nechcete si znicit auta. Jen by me zajimalo jestli i na okreskach jezdite v protismeru kdyz jsou ty okresky taky poniceny. Po D1 az po Humpolec byla silnice i v pravem pruhu dobra, dalo se po ni jet bez problemu v pravem pruhu i v opravenych usecich kde jezdi jen nakladaky se da jet bez problemu.

Nepřihlášený Mirek

Reakce na: No, to je rozum, čerstvý v.. | 4.6.2018 09:37reagovat
avatar

Horsi je jet za nekym kdo Vas nechce pustit a treba jako Vy najizdite na ridice pred sebou a on ne a ne uhnout. Taky jsem drive delal to ze blikam na auto pred sebou nebo troubil aby uhnul a ty ridici ne a ne uhnout. A kdyz vidim kolonu vlevem pruhu jak se tahnou za tema rychle jedoucima ridici a NIC to s nima nedela tak Ja v pravem mam klidek a opravdu se nebojim ze by nektery neumetel uhnul do praveho pruhu, NIKDO v nem nechce nechce jezdit vlastne ani policiste.

Nepřihlášený Marek

Reakce na: a proc by nejeli 130 v lev.. | 4.6.2018 10:06reagovat
avatar

Protože tam prostě podle zákona nemají co dělat!

Nepřihlášený Vasco

Reakce na: Ale prosímtě, nedá se jet.. | 4.6.2018 10:10reagovat
avatar

Než začneš druhým nadávat do pičusů, nauč se pravidla, vole. V obci si může jet v levém pruhu dlouho, jak chce.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka

Reakce na: Autorovi a každému kdo s n.. | 4.6.2018 10:12reagovat
avatar

U nás taky docela běžný jev (asi tak jeden z deseti). Auto v levém pruhu mě předjíždí dvě minuty, ale pak se zařadí deset metrů přede mě (bez toho, že by musel někomu v rychlém pruhu uhýbat).

Nepřihlášený smejkal

Reakce na: Nejen jízda v prostředních.. | 4.6.2018 10:15reagovat
avatar

Takže je lepší souvislá řada aut v pravém pruhu a zbytek dálnice prázdný a pravý pruh zničený, který blbec tohle vymyslel ???

Je mnohem lepší americký model, kde se rovnoměrné využívají všechny pruhy a dálnice se rovnoměrně opotřebovává, není třeba z toho dělat drama.

Nepřihlášený k

Reakce na: protože v pravém pruhu se.. | 4.6.2018 10:19reagovat
avatar

Klidně si v tom levém jeďte, mě to nevadí, ale až vás někdo dojede, tak ho pusťte před sebe, namísto keců typu jedu 130, tak mi vlez na záda.

Nepřihlášený Newmann

V ČR jen pokuta za rychlos.. | 4.6.2018 10:23reagovat
avatar

V ČR jen pokuta za rychlost. Stává se mi často, že spousta lidí nedává ani přednost z prava.

Nepřihlášený Pavel M.

Reakce na: Než začneš druhým nadávat.. | 4.6.2018 10:25reagovat
avatar

Pravidla se nauč ty, v obci sice můžeš jet v kterém pruhu chceš, ale ve chvíli kdy tě dojede rychleji jedoucí vozidlo máš povinnost mu uvolnit levý pruh.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Pajko

Reakce na: No, v levo 130km/h na dáln.. | 4.6.2018 10:27reagovat
avatar

Zdravim, prijde mi ze daleko vetsi problem je podjizdeni z prave strany na dalnici. Je to naprosto necekany manevr, najednou se zprava vynori auto, ktera tam nikdo neceka. Tohle by se melo hlidat! To ze nekdo jede pomaleji v levem pruhu je problem mnohem mensi. Holt si za chvilku vsimne ze ma nekoho za zadkem a uhne. Pokud to nekoho omezi ze musi prudce brzdit tak jenom proto ze jede vice nez 130...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Marcela

Reakce na: To by musela Policie praco.. | 4.6.2018 10:29reagovat
avatar

Ono milý pane jde spíše o to, co jim nadřízení poručí. A jak píšete o tom platu, tak věřte, že v každé fabrice by vydělávali více.

Měla pár dotazů na policistu. Odpověď byla, my o tom víme a rádi bychom některé tzv. řidiče potrestali, ale bohužel nesmíme z nařízení nadřízených, takže můžete jezdit vesele v kterém pruhu chcete, bez blinkrů a jiných nešvaru. Hodně šťastných km bez nehod všem

Nepřihlášený

To by napred v Cesku musel.. | 4.6.2018 10:36reagovat
avatar

To by napred v Cesku muselo byt bezpecne odlisitelne kdy jste v obci (mestu) a kdy uz to za mesto povazovat nejde a jde o dalnici ci rychlostni komunikaci. Ve velkych mestech bezny problem, stejne jako opustit silnici zavcas, nez prijde na placeny usek. Prijde mi, ze na Slovensku je to stejny problem, nastesti pokud clovek ujede polici muze si dokoupit dalnicni znamku zpetne, behem dne prohresku.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jarek

Jsou to většinou namyšlení.. | 4.6.2018 10:41reagovat
avatar

Jsou to většinou namyšlení nabubřenci,kteří si vynucují nadřazenost a v hlavě mají průvan.

Nepřihlášený

Reakce na: To by napred v Cesku musel.. | 4.6.2018 10:44reagovat
avatar

To ze uz jste na dalnici, i kdyz mesto nalevo mesto napravo a pul kilometru za poslednim semaforem, casto poznate jen podle troubicich mistnich, kterym zavazite v jejich spechu do zamestnani.

Jinak za mne mi na silnicich chybi stalost komunikace. Neustale se neco meni (momentalne se opet rusi kruhace coz je asi dobre), at vozovka tak znaceni a prikazy+zakazy. To jak se vrhly na vozovky obce je primo zvracene a hruzne.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: a proc by nejeli 130 v lev.. | 4.6.2018 10:44reagovat
avatar

Mají dodržovat předpisy. Jestli jedou 130 tak jim v pravém pruhu bude dobře. O tom byl celý článek pokud jste si nevšiml :-)

Nepřihlášený Pavel M.

Reakce na: Zdravim, prijde mi ze dale.. | 4.6.2018 10:50reagovat
avatar

Když tě někdo podjíždí zprava na dálnici, tak jsi zřejmě předtím spáchal dopravní přestupek. Nepoužil si levý pruh pouze k předjíždění, jak je stanoveno, protože když je vpravo volno, že tě někdo může podjet, asi nikoho nepředjíždíš. Navíc ses nevěnoval dostatečně řízení, když si ve zpětném zrcátku neviděl, že se k tobě blíží auto a neuhnul si mu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: To ze uz jste na dalnici,.. | 4.6.2018 10:52reagovat
avatar

Pritom neni ani smerovano dost z nasich dani na udrzbu stavajiciho.

Co treba rici na to, ze silnice je (uplne zbytecne) natolik klopena ze ridic musi neustale a unavne korigovat smer na zcela rovne ceste.

Silnic ktere se pres zimu doslova rozpadly ci zvlnily (a rozpadnou se az tak za deset let) take par znam. Misto svisteni dvadesatkou jste tu a tam radi za sedesat, a i tak je to mez pro tlumice, loziska, i rizeni (ridici tyce, klidne je mone ze auto s uvolnenym rizenim neda bezpecne ani tu sedesatku).

Nepřihlášený milan

Bohužel na našich dálnicíc.. | 4.6.2018 10:57reagovat
avatar

Bohužel na našich dálnicích nejde pravý pruh používat jelikož je plný kamionů, když tam nejsou kamiony zjistíme jak je zničený a vrátíme se do levého, je dobře že Policie toto u nás nehoní jsou rozumní. Je smutné, když jedete z půlky Chorvatska přes Slovinsko a Rakousko a za celých 800 Km potkáte 10 kamionů, přejedete Mikulov a už to je, za půl hodiny jich je milion a ještě akusticky od podvozku poznáte že jedete po české dálnici musíte zatnout zuby aby vám nepadaly z dásní.

Nepřihlášený Zdeněk

Reakce na: Častěji, než s pomalými ři.. | 4.6.2018 11:28reagovat
avatar

Noo ono pro toho řidiče kamionu to leckdy ale znamená, že může být doma u rodiny i o několik hodin dřív, kolikrát i den, když nestihne nakládku...Vás to zdrží o kolik když se dva kamiony předjizdeji, o pět minut?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Fuzz

Nebudu si ničit auto na vo.. | 4.6.2018 11:53reagovat
avatar

Nebudu si ničit auto na vozovce za kterou platím (dálniční známka) i za cenu porušení předpisů. Mame ty nejzku*venější dálnice v Evropě.

Nepřihlášený Milan

Dobrý den, taky mi vadí říd.. | 4.6.2018 12:05reagovat
avatar

Dobrý den, taky mi vadí řídící, kteří jezdí bezdůvodu v prostřední pruhu. Mluvil jsem s mluvčí Policie ČR a prý dělají s televizemi šoty o jízdě o dvou a více pruzích. Jsem zvědavý, kdy je uvidím a jestli se hloupým řidičům rozsvítí a budou jezdit v pravo. Pevně nervy s hlupáky na silnici.

Nepřihlášený Václav

Reakce na: Ale prosímtě, nedá se jet.. | 4.6.2018 12:08reagovat
avatar

"Zdá se Ti normální že i v noci, kdy projíždím městem kde jsou 2 souběžné pruhy, jedu v pravém a 2 km souběžně semnou jede 200m předemnou borec v levém pruhu"

V obci si ale řidič může vybrat, v kterém pruhu pojede, jelikož není povinnost jet v pravém pruhu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Venca

to jsou zase oduševnělý ci.. | 4.6.2018 12:17reagovat
avatar

to jsou zase oduševnělý cimty spodních 10 000......

Hele, nikoho nezajímá, že jezdíte v popelnicích bez trechnický - to je jen a jen Váš problém. Po D1 jezdim denně, ty kecy o tom ,že si nechcete ničit tlumiče si nechte pro svoje 5 leté ratolesti, ty Vám to ještě možná sežerou. Po D1 se dá jezdit bez problémů v pravém pruhu, občas řidič skřípe zuby, ale jet se dá.

Nikoho to neopravňuje, aby jel po D1 v levym pruhu tachometrových 130km/h a nepustil rychleji jedoucí vozidla. To je ta česká malost......"mám malou mrdku, která nejede, má shnilou kastli i tlumiče a pokud pojedu v pravym, tak si je orasuju ještě víc.......tak radši s tou sračkou zablokuju levej pruh, když nepojedu já, tak nepojede nikdo!!!"

Nevadí mi piráti, pokud jezdí v rozumné toleranci, ti neobtěžují nikoho, ve valné většině případů jsou i vyježdění, takže svojí rychlejší jízdou objektivně vzato nikoho neohrožují.

Ale tihle "školiči", co jezdí po Praze v levym pruhu stejně rychle jako řidič v pravém a pak v diskuzi zvrací něco o tom, že může, "že přece souběžná jízda"........ty lobotome, přečti si silniční předpisy! nikde se nepíše o tom, že máš v Praze jet v levym pruhu jak hlemejžď! jediné co je pravda, že mohu takového blba podjet. Blb ale nemá co blokovat levej pruh a jet v něm o kilometr rychleji než vozidlo v pravém

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Venca

prej nebudu si ničit tlumi.. | 4.6.2018 12:18reagovat
avatar

prej nebudu si ničit tlumiče......socky sobecký a ještě jste tak vylágrovaný, že se veřejně bijete v hruď, že blokujete ostatní řidiče

Nepřihlášený

Reakce na: "Zdá se Ti normální že i v.. | 4.6.2018 12:39reagovat
avatar

To je dalsi problem Cechu na ktery jsem parkrat narazil. Oni si snad mysli, ze ve meste by meli jezdit take v levem pruhu. P

Prinejmensim co to jde. Paradoxne jim nedela uz tezkou hlavu jakoby nasledne predjizdeni zprava.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: to jsou zase oduševnělý ci.. | 4.6.2018 12:42reagovat
avatar

Ciste technicky. Kdyz jedes 90/130 km/h tak by nikdo nemel mit duvod te predjizdet. Coz se vsak nedeje, tedy deje, to predjizdeni.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený zuzana vogelová

ale trestá, tchán dostal f.. | 4.6.2018 12:42reagovat
avatar

ale trestá, tchán dostal flastr za jízdu v levém...

Nepřihlášený

Reakce na: To je dalsi problem Cechu.. | 4.6.2018 12:45reagovat
avatar

Oprava. Mysli si ze jezdit po meste v pravem pruhu.

Nepřihlášený Kundun

Já teda podjíždím zprava... | 4.6.2018 12:52reagovat
avatar

Já teda podjíždím zprava. Když jsou tři pruhy na dálnici a já jedu v pravém, tak nebudu kvůli dementovi dělat manévr přes tři pruhy tam a zase zpět. A světe div se, když je podjedu a jedu dál v pravém, ve zpětném vidím, jak se zařadí také vpravo. Dál si většina majitelů těhle starých mrdek myslí, že nová německá auta jedou jak jejich staré plečky. Takže do té 100m velké díry mezi kamiony prostě neuhnou, i když já bych je předjel do 2 sekund od uhnutí. A když si tedy po kilometru jízdy "vpravo prostě neuhnu" dovolím probliknout kreténa, protože v těchto situacích podjíždět nechci, tak už se mi dvakrát stalo, že kokot šlápnul trochu na brzdy, aby mě vyškolil, proč jsem se mu po tom kilometru začal lepit na prdel a bliknul jsem. Protože jsem samozřejmě idiot, co má malý péro v luxusním SUV a tak mě chtějí právem školit, aby měli co večer říst Tondovi v jejich hospodě.

Co se týče jízdy vlevo ve městě, zákon je napsaný s vědomím, že je to těžký nutit jezdit vpravo, když ten člověk může chtít odbočit vlevo na další křižovatce. A pokud má vedle sebe místo vpravo, nebo chce odbočit vlevo, uhýbat nemusí. To jen při souběžné jízdě, kdy nechce odbočit vlevo a dojede ho rychleji jedoucí vozidlo. Každopádně tyhle retardy, co jedou vlevo ve městě pořád, aby za kilometr zjistili, že potřebují odbočit vpravo a pak se tam na sílu serou, nechávám být. Jezdí se vpravo z důvodu, že pokud se něco protijedoucímu vozidlu stane a trochu vletí do protisměru, tak pokud jedete od něj dál (pro kretény vysvětluji vpravo), nemusíte se potkat. A že jsem už nějaké ty havárky idiotů, co musí na dvou pruzích tam a dvou pruzích zpět jet vlevo a pak se o sebe rozjebou, viděl.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jarmil

Reakce na: a proc by nejeli 130 v lev.. | 4.6.2018 13:01reagovat
avatar

Takovýmu bych dal gumovou hadicí přes hřbet, aby se probral, jede 130 v levým a tudíž ho nemá nikdo předjiždět. Stupidní vychovávač, ale že sám porušuje zákon tou bezdůvodnou jízdou v levým pruhu už neřeší.

Nepřihlášený

Reakce na: Já teda podjíždím zprava... | 4.6.2018 13:06reagovat
avatar

Do 100 m diry mezi kamiony, s tim ze se tam necha zablokovat, jede jen sebevrah.

Ty pokud spichas klidne s nima srovnej krok, na zlomek vteriny se zarad a hned zas predjizdej.

Ti ridici kamionu by z tebe meli byt nervni, ale oni jsou uz tak otupeli, ze i kdyz kazdy den vidi jak mizerne jsou schopni co ubrzdit lepi se, asi kvuli predjizdeni a udrzeni minimalni mezery mezi sebou navzajem.

Nepřihlášený Jarmil

Reakce na: No, v levo 130km/h na dáln.. | 4.6.2018 13:17reagovat
avatar

Radši bych nepotkal tebe. Samozřejmě že ten špatný je ten, co se drbe 130 v levým, i když má prostřední/pravý volný. Nutí ty rychlejší právě podjíždět. A že tam nemá nikdo 130+ jet je na policii, ne na vychovávačích.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Bohužel ve spoustě úseků n.. | 4.6.2018 13:18reagovat
avatar

Zařadit se do pravého mezi kamiony? Jet celou cestu do Brna 80 - 90? Předjetí v levém neumožní idioti v BMW, kteří vás do levého zpátky nepustí. Nechat se srazit šílencem co jede 180? Neustálé kličkování z pruhu do pruhu v situaci, kdy i z prava vás předjíždí další idioti vysoko nad legální 130 km/hod.? Tohle je nechutný lobbing machříků, co jim ve 170 překáží řidič respektující povolenou rychlost. FUJ!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Pravidla se nauč ty, v obc.. | 4.6.2018 13:19reagovat
avatar

tak si to přečti znovu a lépe. pokud je pravý pruh volný, můžeš si jet klidně v levým. Jelikož jestli ty jedeš v pravém rychleji, NEjedná se o předjíždění a tudíž můžete jet oba v současném pruhu. Rychleji jedoucím vozidlům máš uvolnit levý, pokud v pravým jedou auta a v levým bys bránil "předjíždění".

Nepřihlášený

Reakce na: Za ty prachy?? Koukám, že.. | 4.6.2018 13:19reagovat
avatar

Tak, tak. OK

Nepřihlášený Amigac

Reakce na: Co to meleš? Je to z Angl.. | 4.6.2018 13:20reagovat
avatar

2 vteřiny jsou při 100km/h cca 60m a to tam bude asi jen tak tak a pokud jsou 2 vteřiny jako minimum, tak by teď měl začínat s vracením do pruhu. Já prostě na fotce přestupek nevidím (pokud fotka nezkresluje).

Nepřihlášený

Reakce na: Autorovi a každému kdo s n.. | 4.6.2018 13:22reagovat
avatar

OK

Nepřihlášený

Reakce na: a proc by nejeli 130 v lev.. | 4.6.2018 13:26reagovat
avatar

Jak múže někdo řvát, že nemůže předjet auto, jedoucí 130 km/hod.?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Radas

Ty mamlasoidni redaktore... | 4.6.2018 13:29reagovat
avatar

Ty mamlasoidni redaktore. Kdyby se tak opravdu jezdilo.....tak je konec s dopravou v CR! To by byl proste totalni kolaps. Uvedom si laskave, ze tady v Britanii je kazda dalnice min o trech pruzich a stejne tu maji nejpomalejsi provoz na svete. Kdyz jsem zil v LA...tak tam ma kazda dalnice aspon 5 pruhu. Jak myslis, ze by to vypadalo, kdyby jeli vsichni v tom pravem. Takove jako ty mam hrozne rad. Mas nacteno milion sracek, ale v praxi jezdit neumis....

Nepřihlášený Charlie

Úplně běžná situace - jedu.. | 4.6.2018 13:31reagovat
avatar

Úplně běžná situace - jedu dle GPS 132-135 km/h - což je ovšem dle přeměřujícího tachometru cca 145-148 km/h. Ano, je to mírně nad limit 130 , ale nikdy jsem s tím neměl problém. Jedu v pravém z Prahy, je opravený, volný. Dojedu kokota v prostředním, co jede svých tachometrových 125 km/h, protože přece není pirát, že? - ovšem reálně cca 110 - a mám na výběr: 1) přejet přes 2 pruhy až do levýho, abych kokota předjel, nebo 2) pokračovat v pravém. Pokud takto bezdůvodně musím kličkovat po celé šířce dálnice nejméně 10-15x na 20 km - tak bych vraždil! A když čtu ty jejich cynty zde, tak tuplem... Kvůli takovým pitomcům není možné jet plynule a svižně - i kdyby měla česká dálnice 15 pruhů, tak kolony, brždění a kličkování bude jen ve dvou nalevo a zbytek bude prázdnej.

Nepřihlášený Kiksfix

V ČR dálnice v podstatě ne.. | 4.6.2018 13:35reagovat
avatar

V ČR dálnice v podstatě není. A mezi Brnem a Prahou už vůbec ne. To za co chtějí místní úředníci výpalné jsou zkušební polygony.

Nepřihlášený Venca

nepřihlášený píše "Zařad.. | 4.6.2018 13:37reagovat
avatar

nepřihlášený píše

"Zařadit se do pravého mezi kamiony? Jet celou cestu do Brna 80 - 90? Předjetí v levém neumožní idioti v BMW, kteří vás do levého zpátky nepustí. Nechat se srazit šílencem co jede 180? Neustálé kličkování z pruhu do pruhu v situaci, kdy i z prava vás předjíždí další idioti vysoko nad legální 130 km/hod.? Tohle je nechutný lobbing machříků, co jim ve 170 překáží řidič respektující povolenou rychlost. FUJ!"

Co je Vám po tom, jestli Vás někdo předjíždí ve 140 nebo 240? od toho je snad policie ne? tady nikdo nelobuje za "machýrky v BMW", prostě se smiřte s tim, že je 21. století a 150km může jet po dálnici bez problémů i Fabie 1.2.......jo počkat, on ten všivej motor z vysavače pak žere 9.5 litrů a to se Vám moc nelíbí.

Pane používejte levej pruh k předjíždění, jakmile bezpečně předjedete, zařaďte se zpátky do pravého pruhu jak se sluší a patří......nikdo Vám neřekne půl slova.

Lidi jsou oprávněně nasraný na bez pardonu dementy, kteří blokují bezdůvodně pomalou jízdou levé pruhy, na dálnicích i na obchvatech ve městech.

Pokud jezdíte často, jistě na tyhle experty denně narazíte. Nikomu nevadí řidič, který dodržuje silniční předpisy a neomezuje ostatní (rozuměj, předjede a zařadí se)

Ale špindíře, která veřejně prohlašuje, že si nechce ničit tlumiče, je tak vylízanej, že se ještě veřejně na fóru bije v hruď,......těmhle vocasům bych bral na místě papíry. Technickej stav voztidla je VÁŠ problém, není to problém stovek řidičů, které svojí hlemíždí jízdou neustále vytáčíte do běla.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Radas

Reakce na: Ciste technicky. Kdyz jede.. | 4.6.2018 13:40reagovat
avatar

Kde jste na to prisel? 130km/h je pouze doporucena rychlost. Vy si hrkejte v klidu 110 v pravem pruhu s vasi Fabkou a neotravujte ostatni ridice, co maji ....auta...

Nepřihlášený Kiksfix

Reakce na: nepřihlášený píše "Zařad.. | 4.6.2018 13:44reagovat
avatar

No tak když si může jezdit, kdo chce jak chce. jak říkáte třeba 140, nebo 240 a prakticky trvale jede v levém, protože neřeší spotřebu a vlastně pořád předjíždí a je tedy v právu, tak ať si trhne nohou. Když on má na pokutu za rychlou jízdu, tak já mám na pokutu za jízdu vlevo. Miluju psychopaty, kteří se na mne blikajíc zezadu přiříti 250kou a vynucují si byvše na mne přilepení at uhnu doprava a to i přes to, že nemám závodní vůz a zrovna objíždím 2 kamiony a to mi chvilku trvá, že.

Nepřihlášený karel

Nejen jízda v levém, ale t.. | 4.6.2018 13:51reagovat
avatar

Nejen jízda v levém, ale třeba na D-1 před Prahou, kde jsou tři jízdní pruhy v jednom směru, velmi často v tom prostředním se "courá" osobák maximálně devadesátkou, Přitom pravý jízdní pruh - až na sem tam nějaký kamion je prázdný, zato v levém jede jedno auto za druhým. A co mám pak dělat - do levého pruhu se třeba i několik minut nemůžu zařadit pro silný provoz, předjet loudu pravým pruhem - tak jsem přestupcem já a on si jede bohorovně pomalu prostředkem dál. No nezabili byste ho?

Nepřihlášený

Myslim tu resite hovadiny... | 4.6.2018 13:52reagovat
avatar

Myslim tu resite hovadiny.

Pokud by dalnice prestala jet, proste se prirozene zaplni dalsi pruhy. A policie bude muset resit nezastaveni.

Proc ale hledat problemy kde nejsou. Jedu rychleji, nez auto ci auta prede mnou, pred nim ci nimi volna silnice, pruh vlevo je volny, prejizdim, predjizdim, radim se zpet v pravo.

Ja osobne narazim obcas na problem, ze predjizdeny ridic (v pravem) pruhu prerusi plynulou jizdu a snazi se znemoznit navrat zpet do pruhu. Nebezpecne je to na rychlostnich silnicich pri predjizdeni, obzvlaste blizi li se zlom kopce.

Druhou veci je ze dam znameni, ze odbocuji vlevo, prejizdim do leveho pruhu, a ridic ktery v nem je avsak znacne daleko seslapne ukrutne pedal plynu. Myslim, ze starsi clovek, nepripraveny na to a nesledujici neustale vse to muze snadno prehlednout, auto se mu dostane do mrtveho uhlu a nestesti je na svete.

Za oboje bych odebiral ridicaky, vsak sance ze to uvidi a spravne posoudi policista je minimalni. Pak tu take mame rizeni u prestupkove komise, ze.

Nepřihlášený ferko

Reakce na: To by musela Policie praco.. | 4.6.2018 13:57reagovat
avatar

Nástupní plat policisty činí 18.000,-Kč HRUBÉHO. Po absolvování nástupní školy a po dvou letech praxe a náročných zkouškách se dostává na cca 22.000,-Kč - opět HRUBÉHO.

Nepřetržitý provoz ( ranní, noční, soboty neděle, svátky), pravidelné zkoušky z tělesné zdatnosti, střelby, školení řidičů, atd.,atd. Pokud neprojdete, končíte.

Před nástupem k Policii ČR děláte zkoušky z fyzické zdatnosti, psychotesty, podrobnou lékařskou prohlídku. V poslední době projde cca 5 adeptů ze sta !!!

Denně za prdelí média, okamžité rozhodování ve složitých situacích. Pokud uděláte sebemenší chybu, komise GIBS má potom dva měsíce na to, aby vám v tom vymáchala rypák.

Agresivní opilci, agresivní řidiči, cikáni, bezďáci.

Dělal byste to za těchto podmínek vy?

Nepřihlášený

Reakce na: nepřihlášený píše "Zařad.. | 4.6.2018 14:01reagovat
avatar

Spravnym resenim je neprizpusobit rychlost jizdy maximalni povolene rychlosti, ale aktualni dopravni situaci.

To je zasadni problem vetsiny z vas zde. Zajimava jen co nejvyssi rychlost a te vse podrizujete i bezpecnost.

Nepřihlášený ferko

Reakce na: Těžko dokazovatelný přestu.. | 4.6.2018 14:03reagovat
avatar

Jo, každé policejní auto má palubní kameru a GPS, ale těch dálničních je pouze 28 kusů na celou republiku. Prostě nejsou prachy.

A ta nová auta, která ukazovali s velkou slávou v TV byla pouze na výměnu za ta stará, která měla najeto hrubo přes 300 tis. kilometrů.

Nepřihlášený Charlie

A ještě taková drobnost -.. | 4.6.2018 14:05reagovat
avatar

A ještě taková drobnost - aby mě nějak problikával nějakej chvátač v levým, co údajně letí 250 - no to už jsem nezažil snad rok. A to i když jedu na spotřebu třeba jen 115-120. I to na předjetí kamionu stačí a pak se zas klidím do prava. Ale s tím, že mě loudal blokuje trvalou jízdou uprostřed nebo vlevo - s tím se setkám KAŽDOU jízdou po dálnici XX-krát. Takže problém 1x ročně vs. XX-krát za den - to je jádro pudla!

Nepřihlášený Pavel

Reakce na: Ale to není o policii, kte.. | 4.6.2018 14:07reagovat
avatar

Typický příklad namistrovaného hovada z Prahééé. Tady v JČ takováto hovádka přímo "milujeme"... Milovníci přírody, každý kola na střeše, zákaz nezákaz, já jsem Pepík z Prahééé, všichni uskakujte, JÁ jedu. V neděli odpoledne jsou vás plné stoky a nemocnice. Na dálnici přece nemůžete jet v pravém, vždiť máte popelnice za 2 mega, v pravém, taková potupa, že?!....

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Kundun

Pokud se nějaký retard neo.. | 4.6.2018 14:09reagovat
avatar

Pokud se nějaký retard neodvažuje zařadit do pravého pruhu mezi kamiony, mezi kterými je rozestup celých 100 metrů, protože jak zde čtu "už by zpátky do levého nevyjel", tak těmto kundám bych bral papíry na místě. Pokud váš mozek není schopen zprocesovat takhle triviální úkol a máte panickou hrůzu ze změn pruhů v rychlostech přes 100 km/h, jezděte po okreskách. Ale tam je to taky samá píča. Na sjetých gumách na té jejich plečce, protože nemají na gumy nové, jezdí do zatáček 60, asi aby nedostali smyk a že brzdí normální auta, co jedou všude v klidu 90, je nesere. Což o to, jezděte si do zatáček pomalu, ale pak hned za ní nezrychlujte na 85, protože pak se fakt blbě předjíždíte. Nechtě předjet rychleji jedoucí auta, vocasové. Já, když jezdil s dodávkou, vždy, když mě dojelo na okresce rychlejší auto, i když jsem jel zrovna 90, tak pokud v protisměru nic nejelo, najel jsem si úplně doprava a dal pravý blinkr, aby mě mohl ten za mnou předjet. A pokud to bylo nutné, na chvilku jsem zpomalil. A světe div se, někteří i poděkovali blikačkama. Ale dnes je každej kokot v plechovce strašně důležitej a mistr světa a záleží mu jen na něm a na ostatní sere. Pak se nedivte, že máte tak patetické životy.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Fero

Reakce na: Noo ono pro toho řidiče ka.. | 4.6.2018 14:11reagovat
avatar

Jeden kamión 5 minut, za minutku rychlejší jízdy další spěchající kamión... Kolik minut, když předjíždí na cestě 12 kamiónů?

:-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Horymir

Také nemám rád auta která.. | 4.6.2018 14:16reagovat
avatar

Také nemám rád auta která se drží bezdůvodně v levém pruhu. Jestli ale někdo jel na viceproude dálnici v USA určitě ví že auta na dálnici bez problémů předjíždí z levé i pravé strany jde o to jen hlídat zrcátka....v ČR ale zákon praví jasně.

Nepřihlášený N.

Reakce na: Pokud se nějaký retard neo.. | 4.6.2018 14:20reagovat
avatar

Amen.

Nepřihlášený N.

Reakce na: Když tě někdo podjíždí zpr.. | 4.6.2018 14:24reagovat
avatar

Přesně tak, nadává na piráty, že porušují zákon, ale že sám porušuje, to už mu nevadí. Pokud to vůbec ví :-)

Nepřihlášený N.

Reakce na: Zařadit se do pravého mezi.. | 4.6.2018 14:31reagovat
avatar

Potrefená husa zakejhala :-)

Nepřihlášený N.

Reakce na: Jak múže někdo řvát, že ne.. | 4.6.2018 14:32reagovat
avatar

Jak se může někdo chlubit neznalostí zákona? Krajní nouze nic, viď?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený USA

ja bezne předjíždím pravym.. | 4.6.2018 14:45reagovat
avatar

ja bezne předjíždím pravym, ten je často volnejsi nez prostredni a levej

Nepřihlášený Petr

Jen velmi zřídka se zapoju.. | 4.6.2018 14:45reagovat
avatar

Jen velmi zřídka se zapojuji do diskuzí, ovšem toto téma mi nedá... Autor článku se asi vůbec nezamyslel, proč lidé vlastně jezdí v jiném, než pravém pruhu?

Zodpovězení je snadné, české pravé jízdní pruhy

jsou v dezolátním stavu a jízdu v nich

by absolvoval jen úplný pablb! Takže prosím nepište články o nevychovaných a hloupých českých řidičích, ano? Díky, pozdrav autorovi Petr

Nepřihlášený

Reakce na: Pokud se nějaký retard neo.. | 4.6.2018 14:48reagovat
avatar

Motas minimalne dve veci dohromady.

Umoznit rychlejsim jizdu je jedna vec. Nutit nekomu styl jizdy je druha vec.

Kazdy jeden ridic zodpovida v prve rade za sve vozidlo a to jak jede. Ty kdyz mas pred sebou pomalejsi auto a nemuzes ho objet z leva tak musis prizpusobit svuj styl jizdy. Nemuzes ho, ani ostatni ucastniky provozu, nijak omezovat.

V podstate, pokud ti neumoznuje predjet ho, by ses mel zaradit zpet v pravo, je-li to mozne.

Nepřihlášený Retard

Zajímavé je, že zakomplexo.. | 4.6.2018 14:49reagovat
avatar

Zajímavé je, že zakomplexovaní jedinci "já neuhnu z levého pruhu" a "všichni v drahých autech jsou kokoti" jsou vždy z řad plečkařů, tedy lidí, co asi mají podřadnou či žádnou práci. Já neviděl moc lidí v drahých autech, co by měli problém uhnout rychleji jedoucím lidem, nebo se rozčilovali, že někdo jede nad rychlostní limit.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený tonda

Reakce na: Zajímavé je, že zakomplexo.. | 4.6.2018 15:15reagovat
avatar

kokot jsi akorat ty kdyz urazis i ty co neznas a nic ti neudelali debile

Nepřihlášený S

Reakce na: Ale to není o policii, kte.. | 4.6.2018 15:19reagovat
avatar

Hnup seš ty pražskej pepiku ,pražáček přijede k nám na kruháče a kouká jak, co to je zvyklej z Prahy na semafory ,pokutovat ano ale jen když jsou dva pruhy a nějakej vol blokuje ten rychlý, ty tři a více pruhů je mimo obec co je v tom zákoně psáno je velice málo, a když je tak jsou odbočovací a to abych měl voči na štopkách-každý tři kilometry se nacpat rychle do leva do toho prostředního protože ten váš protěžovaný pravý v kterým podle vás musím za každou cenu jet každou chvíli je odbočovací a najednou koukáte a ejhle máte vedle sebe plnou čáru a už musíte odbočit-to se mi stalo několikrát proto jedu v tom prostředním svých 130km/h tak nemusím kličkovat jak postřelenej zajíc.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Hnup seš ty pražskej pepi.. | 4.6.2018 15:41reagovat
avatar

V klidu. Prece po tobe nikdo nechce aby ses drzel co nejvice v pravo pokazde, kdyz se zjevi odbocovaci pruh, sjezd?

Jak te to vubec mohlo napadnout. Neznam nikde na silnici (dalnici ci rychlostni) situaci, co by k tomu byt jen svadela. V tomhle jsou nase silnice celkem celkem prehledne.

Nepřihlášený Jimr

Perfektně zhodnocená situa.. | 4.6.2018 16:13reagovat
avatar

Perfektně zhodnocená situace na našich dálnicích. Nedávno jsem zaplatil za 65 v obci, ovšem v úseku mezi políčky, loukou a potokem - a tam radar, ovšem skrz náves můžete proletět :)

Nepřihlášený Katka

Dlouho jsem se tak nezasma.. | 4.6.2018 16:58reagovat
avatar

Dlouho jsem se tak nezasmala....v Anglii se totiz jezdi naprosto otresne, nejhorsi ridici a pokud se jedna o jizdni pruhy, absolutne nedodrzuji nic z toho, o cem se zde pise.

Nepřihlášený honzafi

Přesně vystižený problém... | 4.6.2018 17:00reagovat
avatar

Přesně vystižený problém. Jak jsem čekal, i zde se objeví hňupíci vymlouvající se, že je pravý pruh rozbitý atd. Nemá cenu snažit se jim vysvětlit, že na českých silnicích se auta ničí všude a jízdou v levém pruhu se to nezachrání, stejně budou pod touto hloupou záminkou šikanovat slušné řidiče dále. Třeba jim to však mastnou pokutou vysvětlí policista a už tak činit nebudou.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený robot

Jo jo přestupek a zavřít n.. | 4.6.2018 17:05reagovat
avatar

Jo jo přestupek a zavřít nepřehání se to?Jinak v pravim se nedá někdy vůbec jet vyjeté koleje díry mlácení podvozku....

Nepřihlášený robot

Reakce na: Přesně vystižený problém... | 4.6.2018 17:06reagovat
avatar

Já si opravdu nebudu ničit auto a v levém pruhu jezdím a neomezuji nikoho.amen.

Nepřihlášený

KDYŽ SI ZAPLATÍM ZA ZNÁMKU.. | 4.6.2018 17:35reagovat
avatar

KDYŽ SI ZAPLATÍM ZA ZNÁMKU-BUDU SI JEZDIT KDY CHCI !!!!!!!!!!!!

Nepřihlášený

A KDE CHCI !! | 4.6.2018 17:36reagovat
avatar

A KDE CHCI !!

Nepřihlášený Jarek

Reakce na: to jsou zase oduševnělý ci.. | 4.6.2018 17:54reagovat
avatar

Konečně smysluplný a právně narovnaný příspěvek...V obci na silnici o dvou a více pruzích mohu využít k jízdě i pruhu levého aniž by se jednalo o souběžnou jízdu, nicméně souběžně s tím jsem povinnen dodržovat pravidlo "vždy vpravo a při pravém okraji vozovky". To platí především při nízké hustotě provozu a v místech, kde rychlost není upravena dopravní značkou. Mimo obec je to ještě jasnější. Stavu a povaze vozovky, povětrnostním podmínkám jsem povinnen přizpůsobit rychlost jízdy a nikoli jízdu v jízdních pruzích...Tečka.

Nepřihlášený Michal

Reakce na: Jezdit v pravém pruhu, či.. | 4.6.2018 18:00reagovat
avatar

Jezdim nyni vetsinou jen po rakouskych dalnicich a takovych ceskych a polskych idi... co blokuji leve a stredni pruhy je jak maku. Bohuzel se tu neda vymlouvat na stav silnice jako v CR... Je to proste styl rizeni.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Milek

Ono se to tresta, ale asi.. | 4.6.2018 18:00reagovat
avatar

Ono se to tresta, ale asi ne moc casto... byvala za to dostala flastr 500,- Podotykam, ze jeste pred Ostravou, kde jsou vsechny pruhy v pohode. No uz je vyskolena a levy pouziva jen k predjizdeni :)

Nepřihlášený Milan

Reakce na: Typický příklad namistrova.. | 4.6.2018 18:17reagovat
avatar

:-))) von je v JČ zákaz vození kol na střeše automobilu...??? Co ses dnes ráno v kuchyni srazil s koněm... nebo to máš od narození...???

Nepřihlášený Milan

Reakce na: Hnup seš ty pražskej pepi.. | 4.6.2018 18:29reagovat
avatar

budu psát pomalu, protože vidím, že neumíš rychle číst...!!! Já psal o hňupech, kteří to "mydlí" 100 km/h v prostředním nebo levém pruhu...!!! Jsou to hňupové z venkova, kteří každej den ráno, kompllikují tímto svým, léty vypiplaným stylem jízdy příjezd do Prahy od Brna... třeba již od nájezdu na D1 u Mirošovic... což je dobrých 20 km...!!! Jestli ses v mém příspěvku poznal, tak se koukej nad sebou zamyslet, je-li čím a hlavně polepšit... abys nebyl až do své smrti za hňupa...!!!

Nepřihlášený qerulant

Reakce na: Zařadit se do pravého mezi.. | 4.6.2018 18:31reagovat
avatar

pokud bys jel těch 130-140 tak ok, ale když ty v levém jezdíš 80 -100,... tak se nediv a nenadávej na BMW.

Nepřihlášený qerulant

Reakce na: Jezdit v pravém pruhu, či.. | 4.6.2018 18:33reagovat
avatar

řekl ten, co jezdí v čele pelotonu v levém pruhu

Nepřihlášený qerulant

Reakce na: Noo ono pro toho řidiče ka.. | 4.6.2018 18:38reagovat
avatar

že by to měl přesně načasovaný a o pět minut nestihl nakládku?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Querulant

Reakce na: Kdo v Británii (a jinde na.. | 4.6.2018 18:40reagovat
avatar

o Hnoji na Tvém hnojníku se tu nikdo nebaví

Nepřihlášený qerulant

Reakce na: To je dalsi problem Cechu.. | 4.6.2018 18:44reagovat
avatar

Nedělej mi těžkou hlavu

Nepřihlášený mkvig

Pokud mne paměť neklame, t.. | 4.6.2018 18:54reagovat
avatar

Pokud mne paměť neklame, tak zákon mluví pouze o jízdě vlevo, jako pro účely předjíždění, objíždění......

O jízdě ve středovém pruhu, či pravém tam zmínka není.

Nepřihlášený Rudolf Černý

Podle mě jízda v levém pru.. | 4.6.2018 19:33reagovat
avatar

Podle mě jízda v levém pruhu je zcela v pořádku, pokud pojedu maximálně povolenou rychlostí, neboť není důvod nikomu uhýbat, když vyšší rychlost je zakázána zákonem, takže není komu uhýbat. Toto je moje praxe, a protože mám kameru, která zaznamenává i okamžitou rychlost, tak pokud mě rychleji jedoucí vozidlo předjede zprava, tento záznam předám bratranci, který pracuje u dopravní policie a on pak dělá svoji práci, už jsem takto ohlásil desítky neukázněných řidičů a to i motorkářů, kteří třeba kĺičkují na motorce (pro mě zcela nepochopitelný čin - asi případ pro chocholouška) taky na to pár motorkářů dojelo, protože všechny záznamy o přestupcích předávám policii, i blbý vyhození vajglu z auta. Na prasata je potřeba pořádný bič!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Podle mě jízda v levém pru.. | 4.6.2018 20:05reagovat
avatar

Vazeny pane,

Pristi tyden nastupuji na misto policejniho prezidenta, ktereho v jeho funkci nahradim.

Tyto i jako ne moresy nadalet trpet nehodlam. Sve zaznamy si strcte kam uznate zavhodne.

Verejnosti bude zpristupnena databaze poskytovatelu zaznamu a taktez v prechodne dobe vsem novym poskytovatelum zaznamu zabavime na dobu nezbytne nutnou jejich zaznamove zarizeni abychom posoudily zda jsou to parchanti z principu a nebo nas dokonce obelhavaji. Buh ochranuj tech par poctivych lidi mezi nimi.

Nepřihlášený Venca

2 Rudolf Černý tý brďo,.. | 4.6.2018 20:17reagovat
avatar

2 Rudolf Černý

tý brďo, to musí bejt na číču narodit se a žít jako Gríma Červivec :(

Nepřihlášený

Usek zobrazeny na videu zn.. | 4.6.2018 20:23reagovat
avatar

Usek zobrazeny na videu znam moc dobre a dela to tam spousta ridicu. Delaji to z duvodu zuzeni do dvou pruhu po priblizne peti kilometrech, pricemz levy pruh se staci do Guildford. Neni to omluva pro jejich chovani, ale napriklad dalnice M25 je velice vytizena a levy pruh je temer vyhradne jen pro sjizdeni, tudiz jizda v nem by pri odpolenim provozu byla s neustalym prejizdenim do pravych naprosto silena. Myslim, ze by se Cesi meli inspirovat u sobe blizsich statu.

Nepřihlášený Zdeněk

Reakce na: že by to měl přesně načaso.. | 4.6.2018 20:25reagovat
avatar

Na dejme tomu 1000 km při rychlosti vyšší byť jen o 5 km/h je ten uspořený čas již poměrně citelný a tu nakládku skutečně stihnout pak nemusí. Nejde pouze o to jedno konkrétní předjetí...

Nepřihlášený nepřihlášený

V Čechách standartní Neděl.. | 4.6.2018 20:37reagovat
avatar

V Čechách standartní Neděle kolem 17 hodiny: dálnice Liberec - Praha, všichni jedou v levém pruhu, v pravém skoro nikdo. Rychlost vozidel v levém pruhu cca 70-90 km /h :-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Pavel pataky

Když pojedu na dálnici 130.. | 4.6.2018 20:41reagovat
avatar

Když pojedu na dálnici 130 km/hod. v levém pruhu, tak mě nikdo na dálnici nebude chtít předjet. Stanovená rychlost je stanovená rychlost

?

Nepřihlášený Pavelpataky@seznam.cz

Reakce na: No, v levo 130km/h na dáln.. | 4.6.2018 20:49reagovat
avatar

Přesně tak ? souhlasím

Nepřihlášený Zdeněk

Reakce na: Jeden kamión 5 minut, za m.. | 4.6.2018 20:49reagovat
avatar

Ano počítat umím, nicméně řidič osobáku šlápne na plyn a ztrátu rychle dožene, kdežto řidič kamionu nemá ztrátu jak dohnat... A druhá věc je to, že na začátku předjíždění může být dálnice za kamionem prázdná a když předjíždění dokončuje, tak za ním již může být kolona, tak to prostě je. Netvrdím že jsou všichni kamioňáci beránkové, jsou i tací, kteří vám tam střihnou soupravu těsně před vámi, ale těch zase tolik není...

Nepřihlášený

Reakce na: V Čechách standartní Neděl.. | 4.6.2018 21:13reagovat
avatar

Co to tam lidi pijete, ze uz si pletete levou a pravou?

Nepřihlášený Vladimir

V Anglii je to úplně normál.. | 4.6.2018 21:27reagovat
avatar

V Anglii je to úplně normální situace, jizda v prostředním nebo v pravém (v Británii se jezdí vlevo, to jen tak na okraj) pruhu je národní sport.

Jinak těm co se tu ohánějí tím, že jedou 130 v levém pruhu a nechápou, proč by měli někomu uhýbat, bych rád jenom vzkázal, že na silnici byste měli dodržovat pravidla provozu a ne vychovávat ostaní.

Nepřihlášený Rudy

Reakce na: Pravidla se nauč ty, v obc.. | 4.6.2018 21:34reagovat
avatar

To snad nemyslíš vážně? Nebo jo? V případě, že jo, tak, prosím, vrať řidičák. V obci (rozumněj i ve městě jako je třeba Praha) na pozemní komunikaci a dvou a více jízdních pruzích v jednom směru jízdy řidič může použít jakýkoli jízdní pruh. Tudíž i ten, který jedede rychleji, může užít jakýkoli jízdní pruh, třeba i pravý, případně prostřední. Takže stručně. Mimo obec (všechny dálnice včetně vnějšího pražského okruhu D0) se jezdí v pravo. Za cedulí označující začátek obce jedu v jakémkoli prohu. Každý neználek, který se mi v OBCI v levém pruhu nalepí na zadek a problikává mi tím jasně dává najevo, že má řidičák OMYLEM!! Tak se měj a přečti si, prosím, zákon o provozu na pozemních komunikacích, ať přístě ze sebe neděláš pitomce.

Nepřihlášený Venca

ne Rudy, si debil....pokud.. | 4.6.2018 21:50reagovat
avatar

ne Rudy, si debil....pokud jezdíš třeba Blankou v levym a jedeš v tom levym tachometrovejch 70km/h, tak si prostě debil a vůbec se nedivim, že tě každej pražák vybliká. Nevim co to je za módu nasrat se do levého a jet stejně rychle jako vozidlo v pravém.

Takže Rudy, jestli jezdíš v levém a pouštíš ostatní když tě dojedou, no problem. Pokud jezdíš v levym, za tebou je šňura aut, protože tě nemaji kudy podjet (pravej je taky ucpanej) a ty je prostě nepustíš, protože sis někde přečetl, že můžeš jet v obci v levym, tak si tradiční dement a ostuda českých silnic

Nepřihlášený Josef

No ten hashtag #KeepLeftUn.. | 4.6.2018 22:21reagovat
avatar

No ten hashtag #KeepLeftUnlessOvertaking má v českém prostředí zajímavý druhý význam, který se dost blíží realitě :-)

Nepřihlášený Kundun

My o vlku a dnes cesta z B.. | 4.6.2018 22:35reagovat
avatar

My o vlku a dnes cesta z Brna do Slavkova, mírné stoupání za připojovacím posledním nájezdem z Brna, tři pruhy, v pravém daleko až na horizontu kamiony, jinak prázdný a v levém dvě auta předjíždí řidiče starého Renaultu Scenic, který si to šine v prostředním cca 110. Jinak nikde nikdo. Dojel jsem ho a podjel jsem ho, sorry, objíždět přes dva pruhy nebudu. Ale tady v tom místě každý kokot se starou plečkou zůtává v prostředním, i když je pravý prázdný až poloprázdný... No jo, pravý pruh se zužuje do prostředního už za 1,5 km, to tam přece nemá cenu vjíždět. A to peklo pak se trefit mezi auta v prostředním, to ne, to raději 110 celou dobu v prostředním. Kurva kde jsou filcky?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Bouce

každá druhá trapná hláška... | 4.6.2018 22:50reagovat
avatar

každá druhá trapná hláška... "v pravém nemohu, to bych si zničil auto". Je mnoho úseků, které mají stejný stav pravého i levého pruhu. Jsou úseky, kde je dálnice v dobrém stavu a tak by se dalo pokračovat. Včetně Prahy a jejích okruhů a stejně všichni jedou minimálně v prostředním a ideálně levém. Je to prostě diagnoza a tyhle výmluvy jsou jen trapné.

Nepřihlášený Hagrid

Alibistycký, sobecký dobyt.. | 4.6.2018 23:04reagovat
avatar

Alibistycký, sobecký dobytkové co neznaj blbější výmluvu, než že je pravý pruh rozbitý... Banda blbců a sobců, co nemá na silnici co dělat. Jestli vám vadí díry, tak nejezděte vůbec, protože díry máme všude! Navařim si na starýho Landcruise traverzu a uvidíme... Kdo neuhne tak jí schytá! Nazdar!

Nepřihlášený liposh

A vy se pořád ptáte, kde s.. | 4.6.2018 23:04reagovat
avatar

A vy se pořád ptáte, kde se bere ta averze zbytku republiky vůči pražákům...tak třeba tady. pražák nezná nic jako rozbitý pravý pruh, po D2ce nikdy v životě nejel, ale píše zpi...články a spousta jeho čížkovských kamarádů pak pyskuje v diskuzích.

Nepřihlášený Karel

Lidi tady lamentují nad tím.. | 4.6.2018 23:13reagovat
avatar

Lidi tady lamentují nad tím, že pravý pruh je samá díra. Mezi Prahou a odbočkou na Benešov jsou tři pruhy a hladké jak dětský zadek. Stejně jede většina aut uprostřed. Takže dírami v silnici to není.

Nepřihlášený U_chacha

Zase přehled extrémistů .... | 4.6.2018 23:22reagovat
avatar

Zase přehled extrémistů ... Podjížděči, vychovávači, vybržďovači, spotřebisté, lepiči, levoprouďáci ... Přemýšlím, kdo z nich je větší idiot a kvůli komu denodenně prostojíme na dálnicích a obecně všech pozemních komunikacích minuty až hodiny času. Tímto zdravím dnešní sendvičáře před kruháčem u Globusu v Olmiku a jen doufám, že dotyčný (á,í), co pro něj (ni, je) jela rychlá, je (je, jsou) v pořádku ... Protože ve stínu těch vsech, co si kroucení volantem vykládají po svém, je nejdůležitější jen jedno, dojet na místo určení v pořádku ...

Nepřihlášený Chuan Perverez

Reakce na: Jezdim nyni vetsinou jen p.. | 4.6.2018 23:24reagovat
avatar

Mám projeté Německo a vidím jak se jezdí po pěkných silnicích, ohleduplnost řidičů a slušnost je někde jinde než u nás.

Nepřihlášený medovník

Reakce na: Často jezdím mezi Ostravou.. | 4.6.2018 23:25reagovat
avatar

jezdím stejnou trasu a a pravý pruh je děsný. Jsou v něm vyjeté koleje od kamionů a to jezdím dodávkou .

V podstatě skoro celou cestu až do čenstochové se držím v levém pruhu,než stále nebezpečně odbočovat při předjíždění kamionů. V rámci zachování svého života porušuji zákony , pokud se někdo za mnou objeví tak mu okamžitě uhnu a opět se vrátím do rychlého pruhu.

Nepřihlášený Petr

Pokud jedu v levém pruhu n.. | 4.6.2018 23:34reagovat
avatar

Pokud jedu v levém pruhu na dálnici 130 km/h, pak nemohu nikoho nijak omezit. Pokud někoho omezím, tak jefině toho, kdo rychlou jízdou porušuje zákon daleko závažněji, než já. Proto chápu, že policie, narozdíl od překročení rychlosti, tento přestupek přehlíží. Na druhou stranu, pokud v levém pruhu jede někdo pomaleji než 130 km/h, to by se asi přehlížet nemělo. Upřímně, nechápu, proč se auta vyrábějí tak, aby byla schopná jet rychleji než 130 km/h, když vyšší rychlost nelze v ČR legálně využít.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Vladimir

Reakce na: Pokud jedu v levém pruhu n.. | 5.6.2018 00:04reagovat
avatar

Hlavně, že vy jste na světě proto, abyste někoho vychovával a poučoval. Jsem rád, že vás máme.

Nepřihlášený Paragrafy

Reakce na: Pokud jedu v levém pruhu n.. | 5.6.2018 00:13reagovat
avatar

Rád bych Vás vyvedl z omylu. Přečtěte si zejména § 12 odst. 1 nebo § 17 odst. 2 zákona 361 ... Myslet si, že když si to šinu v levém nebo se to tam chystám poslat v tachometrovych 130ti, jsem Mirek Dušín, je velká chyba.

Nepřihlášený Marty

Mimo obec se jezdí na více.. | 5.6.2018 00:33reagovat
avatar

Mimo obec se jezdí na víceproudovkách v pravém pruhu, ale v obci kde je více pruhů pro stejný směr se může jezdit kde chcete a pokud předjíždíte z prava, tedy podjíždíte, tak nic neporušujete. Přečtěte si pořádně zákon.

V Blance a ostatních tunelech klidně pojedu v levém tachometrových 70km/h, a nikdy tam nikdo nebliká, protože každý, zvláště pražáci vědí, že je to tam úsekově měřené. To jenom vidle si myslí, že jsou všichni blbci a jedou předpisově. Pokuty tam posílají i za 75km/h!!!

Nepřihlášený Skrblik

Reakce na: Autorovi a každému kdo s n.. | 5.6.2018 02:11reagovat
avatar

A ty dve vteriny pred/za kym? je tam docela dost sam . LOL navic je to Anglie a tam jezdej v levo ne v pravo ty kubo, radsi si nafackuj sam :-)

Nepřihlášený Niki Lauda

Každý druhý den jezdím po.. | 5.6.2018 06:39reagovat
avatar

Každý druhý den jezdím po dálnici která má v mém oblíbeném úseku asi tak 6 jízdních pruhů. Je úplně jedno v kolik hodin tam jedu, jak hustý je provoz, atd. Pravý pruh je vždycky (99.8% času) zcela volný. Nejvíce debilů je ve dvou pruzích úplně nalevo. Lidi je předjiždějí prostředkem, a já to všechno předjíždím napravo. Jo, všude je to stejný. Policajta by tady ani nenapadlo kvůli tomu někoho otravovat. Je to na nově rozšířeném úseku I-90 ze Schaumburgu do Chicaga u bratrů imperialistů.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Kupka

Navíc pokud předjede člověk.. | 5.6.2018 06:54reagovat
avatar

Navíc pokud předjede člověk zprava ačkoliv se jen zařadil do prázdného pravého pruhu protože ho ten k.o.k.o.t před nim v levém zdržuje a náhodou to vidí policajti tak se můžou zbláznit místo aby dali pokutu tomu co jede bezdůvodně v rychlem pruhu

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Venca

2 Petr pane Vaše předst.. | 5.6.2018 07:28reagovat
avatar

2 Petr

pane Vaše představa je krapet mylná - to že si myslíte, že když jedete v levém pruhu 130km/h, tak nemůžete nikoho zdržovat je dost špatné pochopení silničních zákonů.

Levý pruh slouží pro předjíždění (a ok, když za Váma nikdo nejede, tak holt lidi zůstanou často v levym, nemám nic proti) Uvědomte si ale Petře, že po dálnici nejezdíte jen VY, ale i záchranné složky, policie, koroneři, detektivové v neoznačených autech, diplomatické šarže, politicky exponované osoby, nebo třeba jen chlap, kterýmu volali z nemocnice, že mu umírá máma a chce se s ní rozloučit. Víte hovno, proč to auto po dálnici jede 150, 170, 200km/h, víte hovno, jestli v tom Superbu nesedí kriminalista, kterej jede k připadu. A i když Vás ve valné většině případů prostě dojede jen řidič, kterej je zvyklej jezdit 160km/h (na a? co je Vám po tom) tak v sobě snad máte dostatek rozumu, že mu uvolníte cestu ne?

Při pročítání některých komentářů mám pocit, že je půlka republiky zamindrákovaná

Nepřihlášený Venca

Moje auto jede na trojku b.. | 5.6.2018 07:36reagovat
avatar

Moje auto jede na trojku bez problémů 160km/h, v 21. století jezdit tachometrových 130 km (takže v reálu nějakejch 115km) po dálnici v levém pruhu je sobecké a omezujete ostatní řidiče.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Venca

sakra, odeslalo se to dřív.. | 5.6.2018 07:39reagovat
avatar

sakra, odeslalo se to dřív. Přitom mám 12 let starý auto, které nemá hodnotu větší než 150 000kč

Nepřihlášený řidič

Víte v ČR moc 3 proudých d.. | 5.6.2018 07:59reagovat
avatar

Víte v ČR moc 3 proudých dálnic není. Naprostá většina je dvouproudých. U Prahy je tříproudá snad jen D1. A to jsou v pravém pruhu samé kamiony a vyjeté koleje. Pokud budu chtít jet 130 tak to se mám jako pořád řadit semo tamo? A hlavně nejvíc jízda v prostředním pruhu vadí lidem, kteří jezdí permanentně jen v levém. Často jsem na dálnici zažil (a asi každý), že v levém pruhu jede víc aut než v pravém) a dokonce občas tam jedou i pomaleji. Ale hlavní problém je, že toto pravidlo nedodržuje v ČR skoro nikdo. Takže pokud by ho dosržovali VŠICHNI i jezdci z levého pruhu, tak s tím nemám problém.

Nepřihlášený David

Reakce na: Slyšel jsem to již před le.. | 5.6.2018 09:28reagovat
avatar

Tak to jsi slyšel blbě - tenhle případ ze Surrey je ojedinělý. Jezdím pravidelně jízdy po M3/A3, M25, M1, M11, M27 a je to všude stejný - kdybych mohl prodávat záznamy z DC, kde jsou zachycený pomalu jedoucí řidiči v prostředním, nebo pravém pruhu, tak se tím bez problémů uživím...

Nepřihlášený

Reakce na: My o vlku a dnes cesta z B.. | 5.6.2018 09:54reagovat
avatar

Jses dobrej typek prejizdet na kilometr do pripojovaciho pruhu, pri 110 km/h to mas na 54 seund. To opravdu nikdo normalni nedela, plynulost predevsim, ten co ho dehonestujs (podle toho jak to popisujes) jel spravne. Vjizdis takhle do vsech krajnich pruhu? Doporucuji ten pro poala vozidla a neprekracovat doporucenou rychlost!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: My o vlku a dnes cesta z B.. | 5.6.2018 10:04reagovat
avatar

Jak to tu tak ctu zacinam se bat jezdit. Nikdy to na ceskych silnicich nebyla zadna slava, kdyz ted ale tusim kdo to sedi za volantem...

Nepřihlášený

Reakce na: Každý druhý den jezdím po.. | 5.6.2018 10:08reagovat
avatar

Treba tuzemci se boji, kvuli rychlejsi jizde, vyuivat pruh pro pomala vozidla. Mysli si, ze pro ne neni urcen. Nemuze to byt neco podobneho?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Tudle jsem jel Praha Brno.. | 5.6.2018 10:11reagovat
avatar

Tudle jsem jel Praha Brno v rychlým a myslel jsem si ze mi bouchnou žárovky z vyblikavani

Nepřihlášený

Reakce na: Navíc pokud předjede člověk.. | 5.6.2018 10:19reagovat
avatar

Vetsinou se spise setkavam s tim, ze kdyz ridic na dalnici vidi nekoho na najezdu a je volny rychly pruh, tak najizdejicimu uvolni pravy. Je to podle mne v poradku a i kdyby mel najizdejici pocit male mezer a trochu na to slapl a podjel, nemyslim ze policie by to nepochopila a pochybuji ze by vubec ridice stavela. Oni vi ze se nejak musime domluvit, vyjit si vstric.

Nepřihlášený BoH

To by mě zajímalo, kolik z.. | 5.6.2018 10:20reagovat
avatar

To by mě zajímalo, kolik z těch, co tak nutně potřebují využít ten levý pruh, dodrží předepsanou rychlost (když už jsme u těch zákonů, tak nikde není napsané, že tu povolenou rychlost můžu překročit u předjíždění). Dobře, ať dostane pokutu ten, kdo jede zbytečně v levém pruhu a stejně tak, ať ji dostane ten, kdo pojede v tom levém pruhu. Jinými slovy, pěkné, že jste na to upozornili, nicméně pokud budeme dodržovat ty zákony striktně, tak budeme pěkně jezdit za sebou 130 km/h v pravém pruhu (a občas někoho pomalejší předjedeme no).

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Fero

Reakce na: Moje auto jede na trojku b.. | 5.6.2018 10:22reagovat
avatar

A neustále překračuješ rychlost kvůli krajní nouzi, žejo?

:-D

Tyhlety výmluvy na krajní nouzi jsou ještě horší než výmluvy na díry v pravém. Díry v pravém se vyskytují častěji než policajti jedoucí k zákroku nebo spěchání do porodnice.

:-D

Prostě přiznej, že porušuješ pravidla, ale sere tě, když někdo jiný je porušuje taky

:-D

Nepřihlášený Fero

Reakce na: To by mě zajímalo, kolik z.. | 5.6.2018 10:29reagovat
avatar

Oni pospíchají do porodnic a taky pátrají po kriminálnících, tudíž můžou překročit povolenou rychlost

:-D

Nepřihlášený Venca

jasně že můžou ty játro. N.. | 5.6.2018 10:41reagovat
avatar

jasně že můžou ty játro. Nevim proč by měl jet ministr/diplomat/kdokoli se svym řidičem za nějakym idiotem tachometrových 130km/h.......ať si jede třeba 250km/h, hovno je ti po tom.

Dál si jezdi svých tachometrových 130km/h, s hysterickym pohledem sleduj ručičku tachometru, aby si náhodou nebyl 1mm za 130km, křečovitě svírej volant a drž se v pravym.........a až tě někdo předjede ve 200km, tak ho natoč a pošli to policajtům, jako ta svině Rudolf Černý tady z diskuze.

Já nemám problém s řidičema, kteří jezdí v prostředním pruhu pod limitem, klidně ať si jezdí. Ne každej má výkonný auto a "morál" na to, jet po dálnici, v dnešní době neškodných, 150km/h.

Prosím, ať si jede třeba 100km/h, neměl by, ale já se na něj vztekat nebudu. Může to bejt vystresovaná, nevyježděná máma s dětma, starší člověk s pomalejšíma reakcema, nebo třeba někdo, komu umřel při nehodě někdo blízký a pak prostě začal jezdit "pomalu".

Ale ty imbecilní hovada, kteří neustále zasírají levej pruh, zvrací něco o tom, že pravý pruh je rozbitý a proto teda jedou v levym tachometrových 125km/h ani o kilometr více protože "co kdyby tady jel policajt a vůbec, maximální povolená rychlost je 130km/h, takže mě nemáš co předjíždět".....tak těmhle bez pardonů lobotomům bych nakopal prdel, že by si tejden nesedli

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený ness

Reakce na: Když tě někdo podjíždí zpr.. | 5.6.2018 10:44reagovat
avatar

Já vím že podle neinteligentního pisatele článku a jeho příznivců je omezování povolenou rychlostí na dálnici trestuhodné a je zcela pochopitelné že člověk co jede 130 (plynule) v provozu v rychlejším pruhu, kde tak stejně jedou i další vozidla, jelikož v pravém pruhu se zdržují nákladní vozidla a kamiony jedoucí min. povolenou rychlostí je špatné. Jelikož idiot co se přířítí 200 Km/h musí kvůli těmto lidem co jedou plynule a bezpečně nebezpečně manévrovat a kličkovat mezi levým a pravím pruhem, aby se vyhnul překážkám. :-). Ano plynulost a slušnost by se měla trestat, aby ti arogantní sebevědomí blbci co si silným autem léči své komplexy mohli žít ve svém světě kde platí jen jejich pravidla. Tento článek je fakt inteligentní.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Venca

2 ness ty seš inteligen.. | 5.6.2018 11:13reagovat
avatar

2 ness

ty seš inteligentní, vůbec nic si nepochopil a pindáš tu zažité klišé " o těch šmejdech v BMW, co nedodržují předpisy"......těch je pár ty trumbero.

Jezdím denně město i dálky a nestává se často, aby mě někdo předjížděl ve 250km. Když už náhodou jedu v levym, předjíždim a vidim, že se blíží rychle jedoucí vozidlo, tak na to šlápnu, předjedu a zařadim se zpátky do pravého - hotovo tečka.

S čím se ale setkávám denně je sobecká banda pičusů, kteří dělají to, co jsem v diskuzi napsal už asi 5x, jen bych se opakoval.

Nessi, představ si, že řidič auta, který si dovolil tě předjet "stošedesátkou" je třeba 60 letej chlap, kterej vystřídal 30 aut a má naježděno několik milionů kilometrů bez nehod a pokut. Ty nemáš právo takového řidiče omezovat, to může Policie ČR, ty mu máš slušně uhnout, jakmile ti to dopravní situace umožní ne se jak zasran dál křečovitě držet v levym a předjížděcí manévr ukončit po 2 minutách a 3 kilometrech, kdy se za tebou celou dobu ostatní vlečou tempem, kterým se jezdilo v dobách ČSSR.

A ty si možná sváteční, nebezpečnej řidič, kterej najezdí pár tisíc ročně, jakmile sedne za volant, tak se mu z nervů sevře žaludek a pokud se nedejbože dostane do nečekané, kritické situace, tak místo aby v té půl vteřině něco udělal, tak povolí řitní svěrač, nahodí blbej šokovanej výraz a strnule čumí před sebe......ale hlavně že dodržuješ na kilometr přesně dopravní značení :-) snad se mýlím

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: jasně že můžou ty játro. N.. | 5.6.2018 11:18reagovat
avatar

A kam jinam patri auto jehoz ridic chce jezit rychlosti 100km/h? V pravem pruhu bezna rychlost mnoha vozidel, dokonce uz od 80 km/h. Schvalne, kolik je na dalnici procent aut, jejichz konstrukcni rychlost je jen 90 km/h.

Jinak nevim kudy jezdis ty, ale u mest a vsechny nove useky maji 100 km/h jako horni limit.

Nepřihlášený Venca

ale lidi jsou prostě svině... | 5.6.2018 11:20reagovat
avatar

ale lidi jsou prostě svině.....s tim nic neuděláš, dál budou v zimě s pejskama v lese ničit vyježděné běžkařské stopy "protože, přece nepůjdu v závěji!!, tak Vám tady rozdupu stopu, protože se mi v ní jde pohodlněji"

Dál budou lézt na černý sjezdovky se svejma harantama a tam je učit lyžovat a pak jsou tůze překvapený, že na tý černý sjezdovce jezdí ostatní rychle a div na ně nechtěj volat policii, protože "já tady učim díte lyžovat a ty svině tu jezdí rychle!"

Brzdy zasraný.....na dálnici se jezdí 130km/h, v pravym pruhu! levej slouží k předjíždění, hotovo tečka. Furt tu mektáte něco o ohleduplnosti, začněte u sebe

Nepřihlášený

Reakce na: 2 ness ty seš inteligen.. | 5.6.2018 11:34reagovat
avatar

To uz je spatne. Ty se mas radit zpet do pravyho ihned jak jsi dokoncil predjizdeni. Ne az uvidis ve zpetnym rychlejsiho. Naopak ten za tebou, nemuze- li te predjet musi prizpusobit jizdu tobe a zbytku dalnice.

Nepřihlášený medovník

Reakce na: Máte pravdu. Bydlím v Olom.. | 5.6.2018 11:43reagovat
avatar

Já teda vidím na silnicích největší problém v té zlobě lidí mezi sebou. Některá pravidla také porušuju a zrovna je to tak jízda v levém pruhu a vyšší rychlost. Ovšem pokud dojedu auto v levém tak mě to prostě nemůže nijak vytočit. Prostě přibrzdím a počkám až mě pustí dál. Stejně tak to dělám já když dojede někdo mě. Žádný problém.

A úplně minimálně se mi stává že se na mě lepí nějakej trouba co si myslí že skočím šipku do první díry mezi kamionama, neskočím. Na manévr potřebuju prostor, jeho ušetřené vteřiny mi nestojí za bouračku. Prostě v klidu, žádný vztekání a hlavně žádný vychovávání ( naschvály) . Bude se nám všem jezdit lépe.

Nepřihlášený Jakub S.

Kokoty bez auta před sebou.. | 5.6.2018 13:46reagovat
avatar

Kokoty bez auta před sebou na dálnici v levým 130 na tempomatu, co na probliknutí ani levý blinkr nereagujou, je nejjednodušší předjet zprava, zařadit se před ně a házet jim neustále spršku na skla, dokud neuhnou.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený medovník

Reakce na: Kokoty bez auta před sebou.. | 5.6.2018 14:52reagovat
avatar

Nechápu proč tolik agrese, proč někoho trestat když už jsi problém vyřešil a můžeš nerušeně jet.?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Hatatitla

Reakce na: Radši bych nepotkal tebe... | 5.6.2018 15:27reagovat
avatar

Nejsem vychovávač. Po chvilce, když je vpravo volno a není tam místo jen pro pidiauto, tak uhnu. Jen obhajoba kokotů, kteří nechápou, že vždy nejde uhnout hned a pomalu by to vzali přes svodidla aby už mohli ukázat, že na suchu jsou to borci mí příjdou jako.....

Rychlá jízda ve smyslu překračování limitů o jisté porce je stejná kokotina jako pomalá jízda.

+30 na dálnici je +30 mino město a koukněte se pánové a hlavně autor jaký je za to postih.

Ohleduplnost chybí a ne jen na silnici.

A ti rychlí, když mají mnohdy předvést jak umí jezdit, tak to začne skřípat a jim hnědnou spodky.

Nepřihlášený Ackela

Reakce na: Jses dobrej typek prejizde.. | 5.6.2018 20:11reagovat
avatar

Ono to podjíždění pravým pruhem vlastně porušení zákona není. Pokud bereme zákon jako celek a ne jen jednu vytrženou část. a to proto, jelikož ustanovení o předjíždění vlevo vychází z ustanovení že se jezdí pravým pruhem. (kdy pak už vpravo je jen odstavný pruh, který k jízdě není určen) Pokud ale jedou auta v rozporu se zákonem v levém/ prostředním pruhu, pak rychlejší jízda v pravém pruhu není předjíždění, ale souběžná jízda. Stejně jako se smí jet rychleji v připojovacím pruhu při najíždění na dálnici, nežli jedou auta v průběžném pravém.

Nepřihlášený Ackela

Reakce na: Podle mě jízda v levém pru.. | 5.6.2018 21:33reagovat
avatar

.. a bratranec se s celým záznamem může leda tak vyfotit. Záznam rychlost z necejchovanýho zařízení je zc jako důkaz v přestupkovém řízení zcela bezcenný...

Nepřihlášený Niki Lauda

Reakce na: Treba tuzemci se boji, kvu.. | 5.6.2018 23:47reagovat
avatar

Problém s domorodci je v tom, že každý z nich je středem vesmíru. To že zásadně jedou pokud možno v levém pruhu je výsledek následujícího myšlenkového procesu:

1. Levý pruh je pro rychlejší auta

2. Chci se z bodu A do bodu B dostat rychle

3. Jsem král silnic takže zabírám levý pruh pro sebe

4. Auto za mnou si může blikat jak chce, je to moje silnice

5. Vlezte mi na záda

Jsou to debilové, hajzlové, a sobci, jako všude jinde na světě, a já je predjíždím zprava a oni se můžou posrat. Super.

Nepřihlášený Pipo

Tak to je opět duchaplný čl.. | 6.6.2018 08:21reagovat
avatar

Tak to je opět duchaplný článek.Pisatel by se měl jet podívat do slavné GB jak se tam jezdí.Řidiči dokažou jet 20 km v prostředním pruhu na tří proudé dálnici rychlostí 75km/h.A když jej chci předjet tak v žádném případě neuhne.Podotýkám, že je to tam zcela běžné.Nezbude nic jiného než takového borce objet zleva.A jinak jsem tam do měsíce minimalně 2x kamionem.Takže vím o čem mluvím.Članek pouze pro lidi kteří se tam snad jen chystají.

Nepřihlášený

Reakce na: Jses dobrej typek prejizde.. | 6.6.2018 11:29reagovat
avatar

A přesně o tom je čecháčkovství. Víš o tom hovno a budeš tu rozumovat. Poslední napojení z Brna směr na Vyškov vypadá tak, že u připojení jsou krátké přerušované čáry, aby tam prostřední pruh nevjížděl vozidlům přijíždějícím na dálnici, ale po chvíli se čáry změní na klasické a svislou značkou je dáno, že daný úsek je klasický úsek dálnice se třemi pruhy. Tehdy se mají auta řadit do pravého dle předpisů a dopravního značení. Ale jsi asi stejnej kokot jako pán v Citroenu.

Nepřihlášený

Reakce na: Jses dobrej typek prejizde.. | 6.6.2018 11:47reagovat
avatar

A ještě, retarde, 1,5 km se ujede za minutu a půl při 110 km/h. Celou tuto dobu tedy porušoval předpisy. Ale aspoň chápu, proč lidi neuhýbají rychleji jedoucím vozidlům ani do 100m díry mezi kamiony (aniž by museli snižovat rychlost, jen pustili vozidlo a hned se zase zařadili do levého), když plynulost především a chraň bůh se řadit i do 1,5 km úseku.

Nepřihlášený Jakub S.

Reakce na: Nechápu proč tolik agrese,.. | 6.6.2018 13:36reagovat
avatar

Z důvodu, aby jim pro příště došlo, že tam v levém nemají neustále "kempit", protože by je to mohlo potkat znovu od dalších řidičů, v horším případě je pak někdo mohl vybrzdit. Nejezdím kvůli bodům A-B, ale protože jezdím rád a čas na to řidiči dát najevo, že levopruhařství není v pořádku se najde vždy. Za levopruhařem mohou dojet další auta, co už budou striktně dodržovat předpisy a nepodjedou ho. Běžně lze na dálnici potkat kolonu i o 7 autech v levém. Představte si že jste 8. auto v levém pruhu na dálnici a asi se vám nebude chtít podjet 7 aut s 1. pomalým vládcem dálnic vpředu, což může být i dost nebezpečné, ale tomuto typu levopruhaře je jedno, že tvoří za sebou kolonu. Proto radši dát pasivně agresivním způsobem (ostřikovačema) najevo, aby řidič zajel zpátky, když už na probliknutí i levý blinkr nereagoval. Rozhodně ale nevybržďovat.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Z důvodu, aby jim pro příšt.. | 6.6.2018 20:01reagovat
avatar

Pokud si do nádržky ostřikovače nechčiješ, nechápu, co to má být za trest a pasivní agresi.

Nepřihlášený

Prospelo by vam drzet se z.. | 6.6.2018 21:49reagovat
avatar

Prospelo by vam drzet se zlateho pravidla: necin druhemu co sam nechces aby on cinil tobe.

Neucinite-li tak, a nezvladnete-li to i za situce kdy druha strana nereaguje ci toho dokonce zneuziva, zustanete si zoufat az do uplneho konce zivota. Dalo by se rict delejte (delate) to pro sebe, uzitek budete mit vy i ostatni, a co vam po tech co se zmenit nechteji (vsak vice jich uz nebude, muze jich jen ubyt).

Nepřihlášený igi

Reakce na: Mali by prijať podobný zák.. | 6.6.2018 23:51reagovat
avatar

Jenže v USA mají většinou trochu víc pruhů. Tam to má logiku. Na těch našich vůbec.

Nepřihlášený Tomáš Kos

Jezdit vpravo je normální,.. | 7.6.2018 00:10reagovat
avatar

Jezdit vpravo je normální, jenom tady v ČR to většina lidí nechápe. Denně předjedu zprava x aut, nejvíc na pražském okruhu a jižní spojce, kde je pravý pruh obvykle nejrychlejší :-) Co jinýho má člověk s takovýma blbama dělat?

Můj kolega vzal na pražském okruhu zprava i hlídku policie, která jela pomalu v prostředním pruhu. Nejde se tedy divit tomu, že to policie nepokutuje, když někteří její příslušníci sami neví ve kterém pruhu mají jet.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Jezdit vpravo je normální,.. | 7.6.2018 00:53reagovat
avatar

Myslim, ze jsi tomu prave nasadil korunu.

Neznam Prahu, ale co si vybavuji jine mestske okruhy nejsi na dalnici a pro jizdu je mozne vyuzit a take se vyuziva vsech pruhu. Vsak sleduj znaceni na vozovce a znacky oznamujici jizdni pruhy. Mimochodem, leckde okruhy ani viceproude nejsou, ne trvale, takze budte radi za takove vymozenosti.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Tomáš Kos

Reakce na: Myslim, ze jsi tomu prave.. | 7.6.2018 06:38reagovat
avatar

Zkrátka a dobře pokud neni důvod jet vlevo, tak snad jedu vpravo a nebo alespoň uhnu, když někdo za mnou chce jet rychleji. To dá rozum.

Mimochodem pražský okruh je dálniční.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Zkrátka a dobře pokud neni.. | 7.6.2018 08:23reagovat
avatar

Ano je to urcita prirozenost jet v pravo, ale ve meste/obci je treba pouzivat rozum a chovat se i prirozene.

V Cesku jsem se setkal uz parkrat s tim, ze lide (patrne skoleni nekym o pohybu na dalnici a rychlostni komunikaci, vsak vyhlasku neznajici ci nechapajici a z provozu vse spravne neodkoukavse) neumi jezdit ve meste v pruzich. Vetsinou sice nemaji az takovy problem "predjizdet z prava" ( netuse, ze o zadne predjizdeni nejde, ale ze proste jedou svym pruhem), kdyz je silnice plna a kazdy pruh si zije svym zivotem. Ale ten chaos co musi mit v hlave... Nikdy pak nevis co mohou udelat v situaci, ktera je zaskoci ci prekvapi.

Zaznelo to i v diskusi - jednak, ze se to deje, pak tu nekdo zminoval jizdu tunelem. Proto jsem si dovolil predchozi prispevek. Proto, ze mam pocit, ze si mnozi podobne legendy sirite sami mezi sebou.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Tomáš Kos

Reakce na: Ano je to urcita prirozeno.. | 7.6.2018 09:30reagovat
avatar

No jasně. Stačí za volantem trochu používat hlavu. Není to přece žádná věda. Pro některé jedince je to však nad jejich schopnosti, bohužel...

Ještě přidám jeden příklad pro ty, kteří se stále dokola obhajují tím, že ve městě si mohou používat jaký jízdní pruh chtějí. To je sice pravda, ale půjdeme li pěšky po chodníku, tak snad taky nejdeme tak aby jsme překáželi nebo bránili těm za náma jen proto, protože si zkrátka můžu jít kudy chci. Nebo eskalatory v metru. Tam se přece taky nepostavim naschvál tak aby nemohl nikdo projít jen proto, že si můžu stoupnout kam chci. Jsme lidi a tak bychom se měli všichni chovat.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: No jasně. Stačí za volante.. | 7.6.2018 10:05reagovat
avatar

Nedavno jsem jel za Brnem do obchodniho centra u sjezdu na Modrice. Je tam nejakou dobu nove predelana krizovatka. Lidi co prijizdi z kruhace z normalni silnice musi (je to tak nejjedodusi) na jeden zatah prejizdet rovnou tri pruhy aby mohli na parkoviste. Tam si lidi zajedte az budete potrebovat nekomu nazorne ukazat co je to radit se co nejvice v pravo. Nastesti tam nebyva velky provoz a ty pruhy brzdi i semafor.

Nepřihlášený H.

Reakce na: Já vím že podle neintelige.. | 8.6.2018 21:25reagovat
avatar

Pokud si budete někdy moci dovolit lepší auto, tak možná poznáte svou ubohost, závistivost a neschopnost...

Nepřihlášený Georg

Až nebude pravý pruh pro k.. | 20.6.2018 13:08reagovat
avatar

Až nebude pravý pruh pro kamiony připomínat tankodrom kde po 5 000km neoddělam podvozek nebo až budou všichni jezdit služebákama, myslim že bude po problému.

Nepřihlášený Stanislav Dostál

Reakce na: Častěji, než s pomalými ři.. | 22.6.2018 11:39reagovat
avatar

Je to zakázané, cituji zákon o silničním provozu - § 36 Provoz na dálnici:

Řidič nákladního automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg a řidič jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 m, nesmí předjíždět jiné vozidlo, pokud k jeho předjetí nemá dostatečnou rychlost, takže by omezil v jízdě ostatní vozidla svou výrazně nižší rychlostí jízdy.

Nepřihlášený jenda911

ok, až na to, že tohle je.. | 23.6.2018 22:40reagovat
avatar

ok, až na to, že tohle je tříproudovka a nevšiml jsem si nějakého zvláštního provozu. Víceméně se dá mluvit o prázdné silnici. U nás když jedu 130 km/h (což je mimochodem max. dovolená rychlost, kdyby to jako někdo nevěděl) po dálnici, tak abych byl mistr ve slalomu, protože plynule se dá jet pouze vlevo za prvé kvůli faktu, že mnoho řidičů jede pomaleji, tudíž je budete ve svých 130 předjíždět, to není problém, jenže jakmile zajedete do pravého, přijede kolona pitomců co jedou 140 bez rozestupů, takže brzdíte nejdřív na 110, pak na 90 protože je tam kamion a pak zase znova zrychlujete a když už jedete zase 130 tak přijede další pitomec co jede 140 a je děsně rozčílenej, když okamžitě nebererte myšku doprava. To je na bednu. Na tříproudovce problém není, problém je v tom, že jedinci, kteří chtějí jet rychleji než je dovoleno, si vyhrazují přednostní použití levého pruhu pro sebe bez ohledu na plynulost a bezpečnost jízdy ostatních, kteří třeba jedou nejvyšší dovolenou rychlostí. Jediný argumentem těchto lidí je pravidlo "po silnici se jezdí vpravo co nejblíže pravému okraji vozovky". Neříkám, že mým snem je autovlak, kdy jedou všichni stejně, ale pokud je hustý provoz, tak je prostě ze všech možných důvodů blbost neustále zajíždět do pravého, brzdit a prudce zrychlovat jen kvůli jedincům, kteří se rozhodnou nerespektovat obecně platná pravidla. I já někdy někde třeba jedu rychleji, ale beru to tak, že je to moje riziko i včetně rizika menší plynulosti jízdy. Co na to dopravní policie?

Nepřihlášený Jayson464

Pomalá jízda v levém rychl.. | 24.6.2018 14:57reagovat
avatar

Pomalá jízda v levém rychlém pruhu a blokování ostatních mne taky štve. Chápu že jsou pravé pruhy zničené, ale pokud již někdo jede krokem v levém pruhu, tak ať o to více a pořádně čumí do zrcátek! A jakmile uvidí blížící se auto, ať ihned maže doprava! V žádném případě by nemělo dojít k brždění, problikávání nebo troubení. To už je skutečně napřesdržku. Mám ale pocit, že na dálnici mnozí řidiči zpětná zrcátka úplně ignorují a čumí pouze a jen dopředu.

Nepřihlášený Pepa

Pravda je jediná a to že s.. | 28.6.2018 14:08reagovat
avatar

Pravda je jediná a to že se má zásadně jezdít vpravo! K předjíždění v dalších pruzích lze ale jakmile se ukáže pravý jízdní pruh volný,odbočím zpět.Jsou řidiči,kteří toto vůbec nedbají a jedou v levém jízním pruhu z Prahy až k Slanýmu. Další nešvar je že mnoho jak starých tak nových aut nemají blinkry.To je zlozvyk až to není hezké. To by taky měla policie trestat.Tudle jsem se na semaforu zeptal řidiče zda má blinkry.Odpověd: Né nemam.Ani na semaforech ač stál v levém pruho a odbočoval doleva,blinkr nedal a takových je daleko víc.Tak nevím,je to normální???

Nepřihlášený tom

Reakce na: Jak se může někdo chlubit.. | 1.7.2018 09:10reagovat
avatar

Krajní nouze? Co to je? Pokud jse někomu o život stačí zavolat na 112 a počkat si na sanitku nebo vrtulník.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Tom

Reakce na: Jak se může někdo chlubit.. | 1.7.2018 09:14reagovat
avatar

Čeští zabedněnci se ozvali. Aspoň to tak v diskuzi vypadá. Udělejte si občas výlet autem do zahraničí a zjistíte že nejsme jediní kdo má rozbité cesty a debilní řidiče. Například před pár dny průjezd Francií po dálnici - místní zásadně nepouživají blinkry.

Nepřihlášený sonor

Reakce na: Ale to není o policii, kte.. | 2.7.2018 09:32reagovat
avatar

Ano stává se to, ale taky jsem byl mnohokrát svědkem, jak ti podle tebe nadlidi z měst přijeli k nám do hor v zimě na letních nebo celoročních gumách a hodně se divili, že jim to nejede. Takže asi tak.

Nepřihlášený N.

Reakce na: Krajní nouze? Co to je? Po.. | 2.7.2018 09:50reagovat
avatar

http://www.letmegooglethat.com/?q=krajn%C3%AD+nouze

Nepřihlášený Lukáš

Jojo, středopruháky a ješt.. | 3.7.2018 10:31reagovat
avatar

Jojo, středopruháky a ještě neblikače bych trestal přednostně.

Nepřihlášený Zdeny

Vyžeňte z dálnic kamiony,.. | 10.7.2018 16:51reagovat
avatar

Vyžeňte z dálnic kamiony, opravte pravý jídzní pruh a nebude problém. V prostředním pruhu jezdím téměř pravidelně a seru z vysoka na ty, kteří při mých GPS 130km/h na mě blikají. Až bude vhodné místo, uhnu jim. jestli spěchají, mají letět letadlem. Kvůli těmto idiotům, co umí jet rychle jen rovně po dálnici, nebudu každým 50 metrů vjíždět do kolony kamoonů, jedoucích 80km/h a nota bene nalepení čumák na prdeli. Tak to ani omylem. Minuta v lidském životě je nic a tomu, kdo nevydejchá, než se zařadím (když ten za mnou s etedy už může postrat), když už tedy mermomocí dotyčnému hrozí mrtvic ea IM, poradím, ať jede vlakem. A propos, jezdím od roku 1975, najel jsem přes 2 mio km bez jediné mnou zaviněné nehody a z toho jsem převážnou absolutní část najezdil v D, A, I, H, F, PL, RUS, BY. Ale problém s pravým pruhem je markantní jen u nás. Jinde vesvětě- zejména ve SKandinávii-si málokdo dovolí na toho před sebou, co jede na povoleném limitu rychlosti, zablikat nebo nedej bože zatroubit. To si dovolím obyvkle český přitroublý poblblík, co si myslí, že kvůli minutě se posere svět. Zdar!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený švejk

Reakce na: Vyžeňte z dálnic kamiony,.. | 10.7.2018 19:09reagovat
avatar

OK dobrý argumenty, ale v levým pruhu nemáš prostě co dělat !!!! i když jedeš 130 máš jet v pravým, levej je na předjíždění chápeš? pochopils ty školiči?

Nepřihlášený Tomáš

Reakce na: Co to meleš? Je to z Angl.. | 18.1.2019 20:36reagovat
avatar

K Tvému názoru. Z ilustračního fota není jasně zřetelné, jestli se jedná o pravostranný nebo levostranný provoz, ale to je to méně důležité. Každý, kdo chodil na základní škole na fyziku a matematiku, tak si dokáže spočítat, že bezpečná vzdálenost doporučovaná BESIPem (2 vteřiny) je při 100 km/h přepočtená na vzdálenost 55,56 metrů a to v žádném případě vozidlo nemá ani před vozidlem v pravém ani levém pruhu. Takže kdyby vozidlo z prostředního pruhu přejelo do kteréhokoli jiného, tak by omezilo řidiče jedoucího v pruhu do kterého přejelo, jelikož by řidič musel snížit rychlost jízdy, aby si vytvořil bezpečnou vzdálenost.

Nepřihlášený Kkk

Reakce na: Autorovi a každému kdo s n.. | 28.1.2019 21:28reagovat
avatar

sám uvádís ILUSTRACNI FOTO a co je ilustrační foto vis?debile

Nepřihlášený Václav

Internetove diskuze pod ta.. | 28.1.2019 21:49reagovat
avatar

Internetove diskuze pod takovymi clanky jen potvrzuji me nevalne mineni o mych spoluobcanech.. kdy vetsina nezvladne docist cely clanek, natoz ho pochopit v cele komplexnosti a vžít se do myslenky autora.. ta sama neschopnost docist ci pochopit komentare pri tvoreni 'nejzajimavejsi' odpovedi.. kazdy si vybere jen tu svou cast a uz tam ukaji svoji malost a urazenost ze sveho nestastneho zivota.. je mi te vic nez poloviny lidi lito.. to ze jich je tolik, dokazuji i mimo jine volby z poslednich 10ti leti.. :-\ vic prosim vsichni myslete než čiňte! A delejte vice radost lidem okolo sebe! Pekny den.

Nepřihlášený olin

Pánové, v cizině se trestá.. | 31.1.2019 21:54reagovat
avatar

Pánové, v cizině se trestá také ten, který se v levém pruhu dožaduje uvolnění pruhu blikáním a nalepením se na kufr vozidla.A toto je omyl i našich policistů a jejich argument ,ženevíme proč řidič za námi spěchá a nejsme také od toho abychom někoho vyučovali .Tím jen blikačům a lePIČŮM dávají do rukou neoprávněný argument obhajoby! I při jízdě 130km se přilepí dost porodních bolestivých co vezou manželku k moři! A kdo koho omezuje a omezuje i dopravu já,když musím snížit rychlost na 110 a zařadit se na chvíli do pravého pruhu k vůli spěchajícímu neurvalci ? Po ujetí pár km další koko v SUV ! Nedodržuje se pravidla chování už v ničem ! A to nemluvíme o jedoucích vozidlech jedoucích v levém pruhu 160 majícího na zadku blikače ! V těchto případech dělá policie medvědí službu i s propagací v televizi !! Benzín za 100Kč, řidičáky do čistírny a bude Klid! ČEKÁM reakce ,ale ne od těch co jezdí 150 a výše!

Nepřihlášený kexx22

Před 18ti lety jsem odstav.. | 6.9.2019 06:23reagovat
avatar

Před 18ti lety jsem odstavil náklaďák a přestal kupovat dálniční známky. Život jsem si přizpůsobil,abych omezil jízdu po dálnici na minimum,a jsem tomu opravdu rád. Chápu,že každý takovou možnost jako já,a tak lituji všechny co musí po D1 jezdit.Takže problémy jízdy v pruzích mě nechávají zcela chladným.A podle příspěvků v diskuzi,bych se s některými machry opravdu něrad potkal. Hezký den a suchou stopu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Před 18ti lety jsem odstav.. | 6.9.2019 16:35reagovat
avatar

Škoda Auto.... ee co to je?

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif