Reklama

Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo

Sportovní verze nového českého SUV dorazí jistojistě přinejmenším jedna, nejspíše ale můžeme očekávat obě. Takhle nějak by měly vypadat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo

22.5.2017 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Sportovní verze nového českého SUV dorazí jistojistě přinejmenším jedna, nejspíše ale můžeme očekávat obě. Takhle nějak by měly vypadat.

Slavnostní představení Škody Karoq máme za sebou. Šéf automobilky Bernhard Maier přímo ve Stockholmu prohlásil, že výkonová škála nemusí končit aktuálními 190 koňmi. Na stole jsou plány na odhalení skutečné sportovní varianty, neboť prý „existuje poptávka po SUV s logem RS a všemi ingrediencemi, které dělají ze Škody eReSo“. A podle všeho by na jejich realizaci skutečně mohlo dojít.

Jedním z důvodů, proč by se tak mohlo stát, je sesterský Seat Ateca Cupra. Ten je víceméně hotov, přičemž pod kapotou podle všeho hostí přeplňovaný benzinový dvoulitr o výkonu 300 koní. To je dostatečně vysoký výkon na to, aby španělské SUV ohromilo v přímém zrychlení. Úpravy podvozku a karoserie by se pro změnu mohly postarat o slušné zážitky i v zatáčkách.

Stejným způsobem by mohlo být poladěno české SUV, byť v jeho případě s 300 koňmi až tak moc nepočítáme. Karoq RS by se totiž takto dostal na úplný vrchol značky, neboť by převálcoval jak Škodu Octavia RS, tak Superb s přeplňovaným dvoulitrem naladěným na „pouhých“ 280 koní. Tím by ale narušil firemní hierarchii a ohrozil i postavení Kodiaqu.

Uvidíme tedy, zda se skutečně Karoq RS ukáže a pokud, tak s jakým výkonem. Verze Monte Carlo je ovšem jistotou, zástupci Škody už nám ji oficiálně potvrdili, však v případě jde nakonec o aplikaci vizuálních doplňků, navýšení standardní výbavy a případné snížení podvozku. Náročný vývoj tedy není třeba, po působivější vizáži by ovšem zákazníci hlavně ze zemí západní Evropy mohli jít jak slepice po zrní.

Jak přitom může takové provedení vypadat, nám aktuálně servíruje maďarský ilustrátor X-Tomi, který Škodě Karoq „přimaloval“ větší litá kola, plastové lemy lakované ve stejné barvě jako zbytek karoserie či černé doplňky jako kryty zpětných zrcátek či střešní ližiny. Ze stejného zdroje pak dorazil i snímek verze RS, která dostala také agresivnější nárazník.

Zda realita bude přímo takováto a zda na ni hlavně ve druhém případě - tedy u varianty RS - dojde, to je nyní ve hvězdách. Pokud ovšem Maier naznačuje, že existuje poptávka, pak se tak nejspíše skutečně stane - a to zřejmě ve zhruba dvouletém horizontu. Někdejší pravidlo, že Octavia bude jediným modelem RS značky, tak zřejmě již neplatí. Zlobit se za to nebudeme, třebaže bychom si dokázali představit vhodnější kandidáty na „eReSizaci”...

Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 1 - Skoda Karoq RS a Monte Carlo render 02Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 2 - Skoda Karoq RS a Monte Carlo render 01
Škody Karoq Monte Carlo a RS zatím existují pouze na neoficiálních ilustracích. Dočkat bychom se jich ovšem měli i v reálu - Monte Carla jistě, RS velmi pravděpodobně

Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 3 - Skoda Karoq zive prvni 10Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 4 - Skoda Karoq zive prvni 11Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 5 - Skoda Karoq zive prvni 12Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 6 - Skoda Karoq zive prvni 13Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 7 - Skoda Karoq zive prvni 14Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 8 - Skoda Karoq zive prvni 17Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 9 - Skoda Karoq zive prvni 19Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 10 - Skoda Karoq zive prvni 21Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 11 - Skoda Karoq zive prvni 22Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 12 - Skoda Karoq zive prvni 49Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 13 - Skoda Karoq zive prvni 51Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 14 - Skoda Karoq zive prvni 53Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 15 - Skoda Karoq zive prvni 57Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 16 - Skoda Karoq zive prvni 59Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 17 - Skoda Karoq zive prvni 62Až takhle agresivně může vypadat Škoda Karoq ve verzích RS a Monte Carlo - 18 - Skoda Karoq zive prvni 76
V oficiální rovině jsme vůz zatím viděli jen v základním provedení

Ilustrace: X-Tomi Design

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše