Reklama

Bernie Ecclestone se rozloučil s kolegy z F1, na bizarně vyhlížející party

Již za dva týdny odstartuje nová sezóna Formule 1. Ta má již nového šéfa, pro toho dosavadního byla uspořádána svérázná rozlučka.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bernie Ecclestone se rozloučil s kolegy z F1, na bizarně vyhlížející party

10.3.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Již za dva týdny odstartuje nová sezóna Formule 1. Ta má již nového šéfa, pro toho dosavadního byla uspořádána svérázná rozlučka.

Také dnešním dnem pokračují předsezónní testy Formule 1. Aktuálně se přitom zdá, že pokořen by mohl být absolutní rekord barcelonského okruhu Circuit de Catalunya, který v roce 2008 taktéž v rámci předsezónních testů zajel Fernando Alonso. Ten se dostal na 1 minutu a 18,483 sekundy, na což momentálně Kimi Räikkönen se svým Ferrari a časem 1:18,634 ztrácí jen pověstný chloupek.

Pokud finský závodník ještě zrychlí, pak se dočkáme přepisování historie, což znamená jediné - změny provedené na letošních monopostech skutečně povedou k nemalému zrychlení. Jak ovšem mnozí naznačují, jen s tímto posunem se na trať nejspíše nevrátí vzrušení. Vyššího tempa budou dosahovat všichni, a to hlavně v zatáčkách. Předjížděcí manévry tak budou komplikovanější, což ale nutně nemusí být na škodu.

Jak už dnes zaznělo, Ferrari je v rámci předsezónních testů daleko před zbytkem startovního pole, takový Mercedes či Red Bull ztrácejí na Räikkönena sekundu i více. Je proto možné, že italská stáj se letos vrátí na vrchol, kde chyběla právě od onoho roku 2008 kvůli dominanci obou zmiňovaných týmů (oba navíc můžeme považovat s ohledem na sídlo ústředí za britské).

Ať ovšem již situace bude jakákoliv, jedno je nezvratné. Šampionát již nemá pod taktovkou Bernie Ecclestone. Ten byl novým majitelem, společností Liberty Media, sesazen do role jakéhosi čestného prezidenta, pročež sám prohlásil, že se sice na několika závodech objeví, neboť si to může dovolit, tím ale jeho účast na letošním ročníku končí.

Obdobně tomu bude také v budoucnu, máme zde tedy počátek nové éry. Ta dosavadní byla formálně ukončena toto úterý 7. března, kdy byl pořádán soukromý rozlučkový večírek na Bernieho počest. Toho se zúčastnila řada slavných lidí, kdy za všechny můžeme zmínit třeba Niki Laudu, Lucu di Montezemola či monackého prince Alberta. A Flavia Briatoreho, díky jehož aktivitě na Instagramu se o všem dozvídáme.

Jak můžeme vidět z fotek, na uvítanou se všichni „přestrojili za Ecclestona”, což dalo věci poněkud bizarní nádech. A nechyběly ani formální pozvánky či upomínky na rozloučenou. Podle Briatoreho byl Ecclestone touto poctou dojat a celý večírek v londýnské restauraci Sumosan Twiga skončil až v pozdních nočních hodinách. Tomu se nelze příliš divit - hlavně Bernie se postaral o to, že se Formule 1 stala něčím tak sledovaným a obchodně úspěšným. Jeho chytrý ekonomický model udělal bohatého člověka z něj i řady dalších - nezřídka právě z těch, kteří se s ním v úterý přišli rozloučit...

Bernie Ecclestone se rozloučil s kolegy z F1, na bizarně vyhlížející party - 1 - Bernie Ecclestone rozluckova party F1 01Bernie Ecclestone se rozloučil s kolegy z F1, na bizarně vyhlížející party - 2 - Bernie Ecclestone rozluckova party F1 02Bernie Ecclestone se rozloučil s kolegy z F1, na bizarně vyhlížející party - 3 - Bernie Ecclestone rozluckova party F1 03
Na počest Bernieho Ecclestona byl uspořádán večírek, který nám přiblížil jeho přítel Flavio Briatore

Zdroj: Flavio Briatore@Instagram

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Autobazar

zobrazit vše