Reklama

BMW si v reklamách utahuje z Volva, rozmístilo je přímo kolem jeho ústředí

BMW se pokouší hrát na city Švédů a s nadsázkou naznačuje, že jeho M5 už dnes lze vnímat jako více švédský vůz než cokoli od Volva. A není daleko od pravdy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW si v reklamách utahuje z Volva, rozmístilo je přímo kolem jeho ústředí

27.11.2017 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

BMW se pokouší hrát na city Švédů a s nadsázkou naznačuje, že jeho M5 už dnes lze vnímat jako více švédský vůz než cokoli od Volva. A není daleko od pravdy.

Pro Volvo letošní rok vypadá velmi dobře. Švédská automobilka ve srovnání s loňským rokem prodala za prvních deset měsíců o 8,6 procenta více aut, celkově 461 313 exemplářů. Nejrychleji samozřejmě značka roste na čínském trhu, kde třeba jen v říjnu bylo prodáno 10 744 aut, tedy o 29,5 procenta více než loni ve stejném měsíci. Za tímto posunem stojí hlavně vozy jako XC60, S60L a S90, jež jsou vyráběny v tamních továrnách.

Volvo také rozjíždí výrobu nového SUV XC40, ani tentokráte ovšem není řeč o původní domovině značky. Místo toho je ve hře belgický Gent. Vedle něj jedinou výrobnou na Starém kontinentu zůstává švédská Torslanda, i v jejím případě se však do budoucna mluví o definitivním zastavení montážních linek. Za tím stojí i nová továrna ve Spojených státech, jež by měla být dokončena ve druhém pololetí 2018.

Jinými slovy, do budoucna můžeme Volvo titulovat jako švédskou či skandinávskou značku již jen s odkazem na jeho kořeny, nikoliv kvůli aktuální situaci. Toho si všímají i konkurenti a na dálku si z Volva tak trochu utahují. BMW totiž aktuálně poblíž sídla Volva ve švédském Göteborgu - kde automobilka kdysi své vozy také vyráběla, ale teď už tu jen sídlí - rozmístilo reklamy na novou M5, ve kterých ji popisuje jako „rychlé auto vyráběné v Göteborgu“.

Autoři billboardů tím nemají na mysli samotné auto, ale jeho virtuální provedení, neboť nová M5 je od začátku spjata s hrou Need for Speed: Payback. A tu vyvinula společnost Ghost Games sídlící právě v Göteborgu.

Můžete namítnout, že taková vazba na Švédsko je velmi vágní, ale o to tu prý právě jde - i vazba Volva, které v Göteborgu sídlí, ale nevyrábí tam vůbec nic, je velmi vágní. A pokud opustí i Torslandu, může BMW snadno říkat, že z jeho aut se toho ve Švédsku vyrábí víc než v případě Volva. Mimochodem, pokud to Švédové opravdu udělají, půjde v automobilové branži na takové úrovni o výjimečný krok - marně pátráme v paměti po případu, kdy velká a slavná automobilová značka výrobně zcela opustila svou domovinu...

BMW si v reklamách utahuje z Volva, rozmístilo je přímo kolem jeho ústředí - 1 - BMW reklama Volvo vysmech 01BMW si v reklamách utahuje z Volva, rozmístilo je přímo kolem jeho ústředí - 2 - BMW reklama Volvo vysmech 02
BMW je známé tím, že se nebojí šťouchnout si reklamou do konkurenta. Tušíme, že Volvo mu to při první příležitosti rádo vrátí...

Zdroj: Jalopnik

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama