Reklama

Čerstvě zrenovované Ferrari F40 shořelo na troud, při první jízdě

Pokud máte pocit, že jste měli vážně špatný týden, věřte, že někdo měl horší. Velký požár vzácného, čerstvě renovovaného auta zasáhne i vás.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Čerstvě zrenovované Ferrari F40 shořelo na troud, při první jízdě

24.9.2016 | Petr Miler | 7 příspěvků

Pokud máte pocit, že jste měli vážně špatný týden, věřte, že někdo měl horší. Velký požár vzácného, čerstvě renovovaného auta zasáhne i vás.

Život umí být velmi krutý, to všichni známe na vlastní kůži. Zažíváme to ale různými způsoby, z nichž některé umí být krutější než jiné. A to, co vám ukážeme dnes, musela být pro někoho vskutku tvrdá zkouška psychické odolnosti.

Pochopitelně, bavíme se „jen” o autech a ztráta jakéhokoli vozu bude vždy nicotná vedle ztráty blízkého člověka, přesto musíte uznat, že tohle prostě zabolí. Řeč je Ferrari F40, legendě automobilových legend, která jako vůbec první ze silničních aut pokořila rychlost 320 km/h i 200 mph a byla posledním vozem, jehož vývoj dozoroval sám Enzo Ferrari. Je přes nikterak malou produkci - 1 311 kusů - vzácný a ceněný, jehož průměrné ceny se dnes na trhu pohybují okolo 34 milionů Kč.

Zničení kteréhokoli z těchto aut bude smutná věc, v tomto případě ale musela zabolet ještě více. Vůz, jehož torzo vidíte, totiž takto shořel při vůbec první jízdě po náročné renovaci. A dokážete si asi představit pocity, pokud během chvíle přijdete o výjimečný vůz, který jste si nechali zrenovovat a po měsících čekání do něj můžete zase usednout - to snad musí být ještě horší než nedávná nehoda čerstvě koupeného Rolls-Royce.

Detaily k příčinám požáru nejsou známé, čekejme ale důvod spojený právě s onou renovací - něco prostě nebylo dáno do původního stavu tak, jak by mělo. Je to celé o to smutnější, že požár byl ve své „práci” velmi důkladný - možná ne tak jako u novějšího FF nedávno, ale i tak z auta nezbylo prakticky nic. Použitelná z něj budou možná přední kola.

Jaký bude jeho další osud, zatím není jasné. Pokud byl pojištěn, bude muset být vzhledem k místu registrace (Velká Británie) a totální škodě zlikvidován. Pokud nikoli, může být prakticky postaveno znovu jako podobně, ale jinou cestou zničené Enzo. Snad se mu ještě podaří vrátit život. Existuje-li automobilový bůh, musí...

Čerstvě zrenovované Ferrari F40 shořelo na troud, při první jízdě - 1 - Ferrari F40 shorele po prvni jizde 01Čerstvě zrenovované Ferrari F40 shořelo na troud, při první jízdě - 2 - Ferrari F40 shorele po prvni jizde 02Čerstvě zrenovované Ferrari F40 shořelo na troud, při první jízdě - 3 - Ferrari F40 shorele po prvni jizde 03Čerstvě zrenovované Ferrari F40 shořelo na troud, při první jízdě - 4 - Ferrari F40 shorele po prvni jizde 04
Toto Ferrari F40 a jeho majiteli měli vážně velkou smůlu. Snad to nejsou poslední záběry z jeho existence na tomto světě

Zdroj: Ferrari Chat

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše