Reklama

Češi nachytali v akci prototyp revolučního Porsche. A nestačili se divit, co slyší

Na docela svérázném místě se podařilo nachytat v akci prototyp prvního Porsche s elektrickým pohonem. Ještě o dost překvapivější byl ale jeho zvukový projev.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Češi nachytali v akci prototyp revolučního Porsche. A nestačili se divit, co slyší

13.3.2018 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Na docela svérázném místě se podařilo nachytat v akci prototyp prvního Porsche s elektrickým pohonem. Ještě o dost překvapivější byl ale jeho zvukový projev.

Před několika málo dny jsme si mohli lépe přiblížit Porsche Mission E. Tedy chystaný vůz, který si dělá čáku na sesazení Tesly Model S z pozice krále elektromobilů. Je samozřejmě otázkou, zda se mu to podaří, minimálně po jízdní stránce ale ze Porsche důvěřovat a v rámci rychlodobíjení má nakročeno též k ještě lepším výsledkům.

Vzájemné poměřování obou aut si ovšem necháme na jindy, dnes naši pozornost zaujalo video českých kolegů z ProDriver CZ, kterým se podařilo natočit prototyp Porsche Mission E z bezprostřední blízkosti. Stalo se tak na docela svérázném místě, ve frontě u McDonald's - inu i testovací piloti občas dostanou hlad. Vůz díky tomu nemohl hned nasadit pekelné tempo a zmizet v dáli, ale pěkně pomalu se promenádoval před kamerou a ukázal se ze všech možných úhlů. Vzhled auta ale asi nemá čím překvapit, zajímavější je jiná věc.

Při takto blízkém a pomalém průjezdu Porsche dokonale předvedlo i svůj zvukový projev, který je na elektromobil zcela neobvyklý. Nelze mluvit o žádném neslyšném průjezdu, ale spíše o hřmícím defilé německého elektrického oře. To jen dosvědčuje, že zuffenhausenská automobilka nepřeháněla, když v tomto směru slibovala něco mimořádného.

Konkrétně se na toto téma dříve vyjádřil Stefan Weckbach, šéf divize elektrických Porsche. Ten uvedl, že se Němci na jednu nesníží k pouťovým trikům či užití zvukových efektů, na tu druhou má ale Mission E vzbuzovat emoce zvukovým projevem majícím jasnou vazbu na technickou podstat vozu. Tady můžeme slyšet, o čem Weckbach mluvil - je to docela drsný zvuk kombinující zřejmě „bzučení” motorů se zvukem diferenciálů či jiných součástí soustavy přenášející výkon na silnici. Škoda slov, poslechněte si to sami níže, stojí to za to...

Češi nachytali v akci prototyp revolučního Porsche. A nestačili se divit, co slyší - 1 - Porsche Mission E u McDonalda 2018 videoscreen 01Češi nachytali v akci prototyp revolučního Porsche. A nestačili se divit, co slyší - 2 - Porsche Mission E u McDonalda 2018 videoscreen 02
Porsche Mission E bylo nachytáno ve frontě u McDonald's. Více než čímkoliv jiným tentokrát zaujalo svým zvukem, který je pozoruhodná svým charakterem i intenzitou

Zdroj: Magazín ProDriverCZ@Facebook

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše