Reklama

Clarkson dál láká na Grand Tour. I když říká, že na úspěchu mu nezáleží (videa)

Očekávaná automobilová show startuje již příští pátek. Jezza ale má pocit, že bude mrtev dříve, než si Amazon uvědomí, že mrhá penězi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Clarkson dál láká na Grand Tour. I když říká, že na úspěchu mu nezáleží (videa)

8.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Očekávaná automobilová show startuje již příští pátek. Jezza ale má pocit, že bude mrtev dříve, než si Amazon uvědomí, že mrhá penězi.

Již jen deset dnů zbývá do premiéry nejočekávanější automobilové show roku The Grand Tour. Nejnovější upoutávky poukazují na některá zajímavá fakta. Dle Clarksona bylo při natáčení první série najeto 1 474 546 320 mil, tedy 2 372 545 028 kilometrů. To je samozřejmě nereálné, Jezza a spol. by se museli otočit několikrát ke slunci a zase zpátky. Počet vypitých šálků kávy (14 951) ale nejspíše bude mít ke skutečnosti blíže, zvláště s ohledem na početný štáb. Kromě toho bylo během natáčení první sezóny zničeno 27 aut, což bude pravděpodobně také reálný údaj. Koneckonců destrukce měli Clarkson, Hammond a May v popisu práce i na předchozím působišti.

To jsou ale spíše zábavná čísla, která můžete uzřít i na posledním videu níže, zajímavější jsou dvě zbývající. První z nich hovoří o hledání „absolutního chaosu“ a během šedesáti sekund v něm můžeme nahlédnout do zákulisí pořadu, jehož výroba stála stovky milionů dolarů. Je to zatím nejlepší pohled na to, co v rámci GT uvidíme, takže za chvíli pozornosti stojí.

Na druhém se můžeme podívat na kužely, které se podle Hammonda zjevně nevyrábí v továrnách, nýbrž dochází k jejich pěstování pod melouny. Ty následně rostou až do plné velikosti, kdy je Richard s oběma zbývajícími moderátory mohou použít ke kratochvílím spojeným s rychlými vozy. Rozhodně bychom však neměli počítat s tím, že melouny či kužely tuto zábavu „přežijí ve zdraví“.

Tím se dnes můžeme rozloučit. Závěrem již zmíníme jen pár slov Clarksona, který nově uvedl, že jej vlastně nezajímá, zda Grand Tour bude úspěšné či nikoliv. „Je mi totiž 56, takže to není až tak podstatné, neboť stejně budu brzy mrtvý. Lidé říkají, že to bude příšerný program a že Amazon jen mrhá penězi. Já jim ale odpovídám, že budu mrtvý ještě předtím, než si toho kdokoliv všimne.“

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama