Co musí ustát podvozek auta, když vjedete do výmolu? „Oholený” Mercedes ukáže

Že jízda po rozbité silnici není pro auto žádný med, je jasné snad každému. Ale co musí vůz zvládnout v opravdu velkému výmolu? Podívejte se na to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Co musí ustát podvozek auta, když vjedete do výmolu? „Oholený” Mercedes ukáže

18.10.2017 | Marek Bednář | 7 příspěvků

Že jízda po rozbité silnici není pro auto žádný med, je jasné snad každému. Ale co musí vůz zvládnout v opravdu velkému výmolu? Podívejte se na to.

Nikdo nemá rád díry v silnicích. Možná majitelé autoservisů ano, protože pak k nim lidé častěji jezdí pro nové díly podvozku, ale i oni sami po nekvalitních vozovkách musejí jezdit, takže by asi i oni byli radši, kdyby všechny silnice na světě byly z hladkého asfaltu, bez hlubokých děr a záplat.

Jenže takové nejsou. Ne v Česku, ne v Německu, ne v Británii, ne v USA, prostě nikde. A tak odpružení našich aut dostává pořádně zabrat pokaždé, když někam jedeme. Většinou to cítíme, často taky slyšíme, zejména ty větší rány nás skoro i bolí - jen to není vidět. Až do chvíle, kdy si pustíte tohle video.

Vidíme na něm Mercedes E 320 CDI, který dva roky stál a který jedno dealerství značky zdarma poskytlo autorovi videa, aby s ním dělal, co se mu zlíbí. Ten napřed vyměnil přední pružiny, protože byly prasklé, a pak auto zbavil vnější slupky, abychom viděli, co se děje v jeho útrobách, když bude projíždět obrovskou, 20 cm hlubokou dírou.

Tohle auto je na cestě na vrakoviště. Víme to, i tak je ale velmi nepříjemné sledovat, jak je na snad jedné z nejhorších silnic v USA mučeno kvůli internetové slávě. Ponaučení si z toho však můžou vzít jednak řidiči, že mají na díry dávat opravdu pozor, pokud by to náhodou dosud nedělali. A jednak úřady, aby, proboha, o silnice dbaly lépe. Daní na to platíme dost...


Co musí ustát podvozek auta, když vjedete do výmolu? „Oholený” Mercedes ukáže - 1 - mercedes e 320 cdi w211 v dirach 01Co musí ustát podvozek auta, když vjedete do výmolu? „Oholený” Mercedes ukáže - 2 - mercedes e 320 cdi w211 v dirach 02Co musí ustát podvozek auta, když vjedete do výmolu? „Oholený” Mercedes ukáže - 3 - mercedes e 320 cdi w211 v dirach 03Co musí ustát podvozek auta, když vjedete do výmolu? „Oholený” Mercedes ukáže - 4 - mercedes e 320 cdi w211 v dirach 04Co musí ustát podvozek auta, když vjedete do výmolu? „Oholený” Mercedes ukáže - 5 - mercedes e 320 cdi w211 v dirach 05Co musí ustát podvozek auta, když vjedete do výmolu? „Oholený” Mercedes ukáže - 6 - mercedes e 320 cdi w211 v dirach 06
Propadlým kanálům bychom se v Praze doporučovali vyhýbat jako čert kříži

Zdroj: Warped Perception@YouTube

Marek Bednář

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama