- -

Co přesně teď udělá inovovaný Autopilot Tesly, když neřídíte? Podívejte se (video)

Tesla po sérii nehod upravila také reakce Autopilotu v momentě, když se na něj řidič spolehne příliš. Jestli dostatečně, posuďte sami.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Co přesně teď udělá inovovaný Autopilot Tesly, když neřídíte? Podívejte se (video)

27.9.2016 | Marek Bednář | 4 příspěvky

Tesla po sérii nehod upravila také reakce Autopilotu v momentě, když se na něj řidič spolehne příliš. Jestli dostatečně, posuďte sami.

Autopilot Tesly je v posledních měsících spojován především s různě vážnými nehodami. Už dříve se ale dostával do pozornosti nejen médií, protože nebylo nutné mít při jeho používání ruce stále na volantu. A tak ho někteří řidiči aktivovali a přestěhovali se třeba na zadní sedadlo.

Dlouho to k žádné veřejně známé nehodě nevedlo, přesto jistě nemusíme dodávat, že něco takového není dobrý nápad. Jeden z lidí, kteří na tento systém opakovaně spoléhal až příliš, v květnu zemřel při nehodě s aktivním Autopilotem a spustil tak řetěz událostí, který vedl až k nedávné aktualizaci.

Tesla zkrátka systém upravila, aby něco takového nebylo znovu možné. Bohužel při tom ochromila schopnosti systému pro ty, kteří ho používali zodpovědně, ale tak už to zkrátka chodí. Jak nyní Autopilot funguje, se můžeme podívat na videu níže. Předem prozradíme, že ruce na volantu nemusíte mít čtyři a půl minuty, nepotřebuje-li vůz váš zásah proto, že si neví rady s jízdou.

Po té době začne vůz nejprve decentně, později výrazně hlásit, že máte chytit volant. Pokud ani na to nereagujete, vypne se a dokud vůz „nerestartujete”, tj. neukončíte jednu jízdu a nezačnete další, funkce Autosteer, automatické zatáčení a hlavní trumf Autopilotu, není dostupná. Jak to vypadá a také co dělá v různých chvílích displej, se podívejte níže - svým způsobem je to jistě účinné, tolerance tolika minut neaktivity řidiče bude ale mnohé nadále neakceptovatelná...

Co přesně teď udělá inovovaný Autopilot Tesly, když neřídíte? Podívejte se (video) - 1 - chovani autopilotu tesly v8 01Co přesně teď udělá inovovaný Autopilot Tesly, když neřídíte? Podívejte se (video) - 2 - chovani autopilotu tesly v8 02Co přesně teď udělá inovovaný Autopilot Tesly, když neřídíte? Podívejte se (video) - 3 - chovani autopilotu tesly v8 03Co přesně teď udělá inovovaný Autopilot Tesly, když neřídíte? Podívejte se (video) - 4 - chovani autopilotu tesly v8 04Co přesně teď udělá inovovaný Autopilot Tesly, když neřídíte? Podívejte se (video) - 5 - chovani autopilotu tesly v8 05Co přesně teď udělá inovovaný Autopilot Tesly, když neřídíte? Podívejte se (video) - 6 - chovani autopilotu tesly v8 06
Trvá stále dlouho, než Autopilot začne pískat, abyste chytili volant

Zdroj: Autoblog

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše