Reklama

Co zbude z panoramatického okna, když auto skončí na střeše? Podívejte se

Někteří mají pocit, že panoramatické střechy jsou na nehody stavěné a že posádku ochrání stejně jako ty plechové. Opravdu tomu tak není.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Co zbude z panoramatického okna, když auto skončí na střeše? Podívejte se

1.6.2017 | Marek Bednář | 14 příspěvků

Někteří mají pocit, že panoramatické střechy jsou na nehody stavěné a že posádku ochrání stejně jako ty plechové. Opravdu tomu tak není.

Prosklené střechy u nás nepatří mezi oblíbené výbavové prvky. Kdysi jsme je dokonce zmínili mezi 10 prvky příplatkové výbavy, které si do auta určitě nekupujte a to z důvodu jejich diskutabilních přínosů, ale obtížně přehlédnutelných nedostatků. Jedním z nich je negativní vliv na pasivní bezpečnost, neboť i když se to nestává často, auta někdy při nehodě skončí právě na střeše. A okno může z podstaty jen stěží ochránit vaši hlavu tak dobře jako kus plechu.

Někteří tomu nevěří a mají pocit, že sklo sice bude při nehodě poškozeno, zůstane ale vcelku a spolu s dalšími bezpečnostními prvky „nepustí pole do interiéru”, obrazně řečeno. Dostali jsme za ta léta od vydání výše zmiňovaného článku řadu e-mailů zpochybňující naše obavy a možná patříte k těm, kteří bezpečnosti panoramatických střech věří. Je-li tomu tak, ukážeme vám, co zbylo z jednoho takového okna právě po nehodě, při níž vůz skončil na střeše.

Jde o vážně havarované Audi Q7 či spíše jeho zbytky, na které jsme narazili na prodej v Nizozemsku. Dost pravděpodobně je to nejlevnější Q7 4,2 TDI S-Line na světě, neboť stojí jen 2 500 Eur, navíc se značkami a technickou. Ale o to tu nejde, do kompletního auta má tento stroj opravdu daleko.

Co je zajímavější, na fotkách jasně vidíme nejen to, ale i jak při nehodě dopadlo panoramatické střešní okno. Vůz primárně havaroval na příď a pak se „jen” překulil na svou přední třetinu, i to ale stačilo k tomu, aby bylo přední i střešní sklo kompletně pryč. Pochopitelně, vždy to tak nemusí dopadnout, třeba při téhle loňské nehodě sklo ve střeše vydrželo. Přesto máme pocit, že bychom si podívanou do nebes ve stínu tohoto rizika raději odpustili...

Co zbude z panoramatického okna, když auto skončí na střeše? Podívejte se - 1 - audi q7 42 tdi sasi prodej 01Co zbude z panoramatického okna, když auto skončí na střeše? Podívejte se - 2 - audi q7 42 tdi sasi prodej 02Co zbude z panoramatického okna, když auto skončí na střeše? Podívejte se - 3 - audi q7 42 tdi sasi prodej 03Co zbude z panoramatického okna, když auto skončí na střeše? Podívejte se - 4 - audi q7 42 tdi sasi prodej 04Co zbude z panoramatického okna, když auto skončí na střeše? Podívejte se - 5 - audi q7 42 tdi sasi prodej 05Co zbude z panoramatického okna, když auto skončí na střeše? Podívejte se - 6 - audi q7 42 tdi sasi prodej 07Co zbude z panoramatického okna, když auto skončí na střeše? Podívejte se - 7 - audi q7 42 tdi sasi prodej 06
Panoramatické střešní okno může být i fajn, dokud se ovšem nepřevrátíte při nehodě na střechu

Zdroj: Marktplaats

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 14 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše