Reklama

Čtyřdvéřový sporťák Mercedesu je realitou, tady je první pohled na AMG GT4 (+ video)

Ne každý věřil tomu, že se Mercedes do této eskapády pustí, ale udělal to. Podívejte se na vůz, který dorazí coby hvězdný konkurent Porsche Panamera.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Čtyřdvéřový sporťák Mercedesu je realitou, tady je první pohled na AMG GT4 (+ video)

5.3.2017 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Ne každý věřil tomu, že se Mercedes do této eskapády pustí, ale udělal to. Podívejte se na vůz, který dorazí coby hvězdný konkurent Porsche Panamera.

Mercedes dnes nenabízí a už dlouho nenabídl řidičsky tak zajímavé auto, jakým je AMG GT. To jsme jasně konstatovali v našem někdejším testu a pozitivně jsme německou novinku nepřijali jen my. Díky zájmu zákazníků tak od té doby mohla vzniknout i ostrá verze R či otevřený Roadster a celá řada mohla dostat pro letošní rok ještě zajímavější techniku. Jen u ladění dosavadní nabídky dvoumístného provedení ale Mercedes nezůstane.

Před pár hodinami totiž potvrdil to, co spekulace opakovaně naznačily. Tedy že třícípá hvězda resp. její divize AMG využije popularity řady GT a rozšíří její nabídku také o čtyřdvéřové provedení s adekvátním množstvím sedadel. Uvolněna byla první skica vozu jménem AMG GT Concept, nic extra „koncepčního” od ní ale nečekejte - tohle je první pohled na auto, se kterým se napevno počítá pro výrobu.

Vizuálně je to skutečně prodloužené GT, jak naznačovala nejedna spekulativní ilustrace. V případě konceptu připomene cosi jako mix mezi dnešním GT, studií Vision Gran Turismo a díky ztvárnění výfuku i Bugatti Veyron. A to všechno pochopitelně po blízkém setkání se skřipcem. Nenechte se ale mýlit vzhledem, toto auto po technické stránce nebude protažené GT, spíše se tak bude tvářit.

Coby konkurent stále zajímavější nabídce Porsche Panamera stane sériový vůz s očekávaným jménem GT4 namísto hliníkového základu kupé na trochu obyčejnějších technických základech příštího CLS (ponese jméno CLE). S tím si trochu bude trochu lézt do zelí, ale jen vážně jen trochu. GT4 bude vrcholný čtyřmístný stroj Mercedesu a jako takový bude nejen dražší, ale také schopnější - výkony se budou pohybovat od 460 do 640 koní. Ve vrcholné verzi má vůz zvládnout stovku za 3,3 sekundy, hravé pokořit 300 km/h a to se dokonce hovoří o verzi Black Series s více jak 700 koňmi.

To už ale trochu předbíháme, produkční verzi máme uzřít až zjara roku 2018. Teď jsme v roce 2017 a za pár dnů nás čeká debut konceptu. Zatím si jej můžete prohlédnout zezadu, další detaily čekejme během následujících desítek hodin...

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.

Čtyřdvéřový sporťák Mercedesu je realitou, tady je první pohled na AMG GT4 (+ video) - 1 - Mercedes-AMG GT Concept sedan Zeneva 2017 prvni 01
První oficiální pohled na koncept AMG GT pro čtyři naznačuje...

Čtyřdvéřový sporťák Mercedesu je realitou, tady je první pohled na AMG GT4 (+ video) - 2 - Mercedes-AMG GT4 sedan ilustrace 01Čtyřdvéřový sporťák Mercedesu je realitou, tady je první pohled na AMG GT4 (+ video) - 3 - Mercedes-AMG GT4 sedan ilustrace 02Čtyřdvéřový sporťák Mercedesu je realitou, tady je první pohled na AMG GT4 (+ video) - 4 - Mercedes-AMG GT4 sedan ilustrace 03
...že spekulativní ilustrace nemířily úplně mimo

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Autobazar

zobrazit vše