- -

Faceliftovanou Hondu Jazz odhalil únik, downsizingu se prý vyhnula

Třetí generace Jazzu je na trhu od roku 2013, a to znamená v roce 2017 jediné - facelift. Ten už je na spadnutí, ještě před oficiálním entré ho ale odhalil únik.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Faceliftovanou Hondu Jazz odhalil únik, downsizingu se prý vyhnula

4.5.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Třetí generace Jazzu je na trhu od roku 2013, a to znamená v roce 2017 jediné - facelift. Ten už je na spadnutí, ještě před oficiálním entré ho ale odhalil únik.

Stávající generace Hondy Jazz je na trhu již od roku 2013, a tak není překvapením, že se japonská automobilka rozhodla pro její modernizaci. Ta bude pro začátek spojena pouze s domácím trhem, kde se facelift ukáže již během příštího měsíce. Na evropskou variantu si nejspíše budeme muset počkat až do zářijového Frankfurtu, značka totiž zmiňuje zahájení prodeje na Starém kontinentu až ve druhé půli roku.

Na slavnostní odhalení vozu ale nemusíme čekat, venku jsou totiž první uniknuvší oficiální snímky. Ty prozrazují zejména přepracované čelní partie, kde byla nahoru posunuta maska chladiče. V souladu s tím byly modifikovány také světlomety a nejspíše i kapota motoru, nový je pak rovněž nárazník s integrovanými mlhovkami, jenž nově lemují chromové obroučky.

Další změny jsou spojeny se svěžím designem litých kol, vzadu je možné počítat taktéž s odlišnými lampami i nárazníkem. I v jeho případě Honda použila více chromu než dosud, kromě toho si ovšem značka vzala na paškál také víko zavazadelníku. Ve finále lze zmínit ještě novou paletu barev, přičemž evropské provedení by mělo profitovat ze všech těchto novinek - jen některé chromové prvky mají nahradit černé detaily.

Přesunout se můžeme do kabiny, kterou vylepší nejen nové čalounění, ale také odlišné podsvícení přístrojového štítu a modernější multimediální systém. Asijské modely budou v tomto ohledu profitovat ze sedmipalcového dotykového displeje, v Evropě jej ale čekejme jen u vyšších úrovní výbavy. Důraz bude totiž kladen na bezpečnostní asistenty, jichž dorazí požehnaně.

V zákulisí je prozatím zmiňován monitoring jízdních pruhů a systém zabraňující nechtěnému opuštění vozovky, novinek ale nejspíše bude více. Otázkou je pak motorový prostor, kde podle zdroje nedojde k implementaci nového litrového tříválce. To by byla dobrá zpráva, je ovšem otázkou, nakolik ji lze věřit i v případě evropských trhů, tady bychom si na downsizing vsadili spíš.

Více si řekneme za pár týdnů, kdy se japonské provedení ukáže oficiálně. Na odhalení evropské varianty si ovšem počkáme minimálně do letních prázdnin, tedy za předpokladu, že debut ve Frankfurtu je reálný. V opačném případě se zájemci o modernizovaný Jazz budou muset obrnit ještě o něco větší trpělivostí.

Faceliftovanou Hondu Jazz odhalil únik, downsizingu se prý vyhnula - 1 - Honda Jazz 2017 facelift unik 01Faceliftovanou Hondu Jazz odhalil únik, downsizingu se prý vyhnula - 2 - Honda Jazz 2017 facelift unik 02Faceliftovanou Hondu Jazz odhalil únik, downsizingu se prý vyhnula - 3 - Honda Jazz 2017 facelift unik 03Faceliftovanou Hondu Jazz odhalil únik, downsizingu se prý vyhnula - 4 - Honda Jazz 2017 facelift unik 04Faceliftovanou Hondu Jazz odhalil únik, downsizingu se prý vyhnula - 5 - Honda Jazz 2017 facelift unik 05Faceliftovanou Hondu Jazz odhalil únik, downsizingu se prý vyhnula - 6 - Honda Jazz 2017 facelift unik 06Faceliftovanou Hondu Jazz odhalil únik, downsizingu se prý vyhnula - 7 - Honda Jazz 2017 facelift unik 07
Honda Jazz se dočkala faceliftu, prozatím ovšem pouze v asijské verzi

Zdroj: IndianAutosBlog

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše