Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Fiat Tipo se ukázal naživo v Dubaji, slibuje největší prostor pro nohy ve své třídě
11.11.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Italský sedan se dočkal premiéry na autosalonu v Dubaji. Zde se blýskla hlavně 1,6litrová benzinová verze, která se 110 koňmi dá stovku za 11,2 s.
O znovuzrození Fiatu Tipo jsme se již párkrát zmiňovali. Na rozdíl od minulosti však toto označení nebude zdobit pouze hatchback, ale rovněž i kombík a sedan. Zatímco na příchod prvních dvou karosářských variant si musíme počkat do březnového ženevského autosalonu, čtyřdvířko bylo odhaleno nyní na dubajské motor show. Pod názvem Aegea se již začalo prodávat v Turecku, jakožto Tipo ovšem bude od prosince dostupné v Itálii a následně také v dalších 40 zemích Evropy, Afriky a Středního Východu.
Sedan se pyšní 4,54metrovou délkou, 1,78metrovou šířkou a 1,48metrovou výškou, přičemž počítá s 2,64metrovým rozvorem a 510litrovým zavazadelníkem. Pod přední kapotou se objeví 1,3litrový a 1,6litrový turbodiesel MultiJet II, v jejichž případě můžeme počítat s výkonem 95 a 120 koní. Kromě toho pak dorazí i 1,4litrová benzinová jednotka Fire naladěná na 95 koní a spřažená s pětistupňovým manuálem.
Vrchol benzinové nabídky bude okupovat jedna-šestka s obchodním označením Etorq, kterou si můžeme představit poněkud podrobněji. Produkovat má 110 koní a 152 Nm točivého momentu, které na přední kola přenese šestistupňový automat. Zrychlení z klidu na stovku se odehraje za 11,2 sekundy, nejvyšší rychlost pak činí 192 km/h. V případě kombinované spotřeby máme počítat s 6,3litrovým průměrem.
V rámci interiéru se Fiat chlubí nejlepším prostorem pro nohy, přičemž již standardní výbava má být dostačující. Za příplatek je pak možné sáhnout po multimediálním systému UConnect s pětipalcovým dotykovým displejem, navigací TomTom, zpětnou kamerou, automatickou klimatizací nebo 17palcovými litými koly.





Fiat Tipo bude k mání nejen jako sedan, ale také jako hatchback i kombík




































V Dubaji se ukázala hlavně benzinová jedna-šestka naladěná na 110 koní
Živé foto: Indian Autos Blog
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Cristiano Ronaldo si nechal postavit nejdražší Mercedes třídy G na světě, už z barev je jasné, čemu se klaní
včera
Honda už ani nezkouší zastřít, že její pokus o velký návrat je velký propadák, zájem resuscituje novou edicí
4.5.2026
První menší Mercedes, který dostal zpátky motor V8, se ukázal v ostré akci při testech. Ohromit zatím zvládá jen jedním
2.5.2026
Nejnovější články
Lákavý Mercedes pro sedm koupíte po čtyřech letech za třetinu původní ceny, cenovka na náhradní baterii vám ale vezme chuť
před 10 hodinami
Tento elektrický model je takový propadák, že se ho dealerům nedaří prodat nový ani se slevou 1,5 milionu Kč
včera
Miláček Čechů od Kie nakonec v Evropě nekončí, dál přežije aspoň v této svérázné podobě
včera
Elektromobily dál připravují majitele o šílené peníze, tento mu během 147 schramstnul km přes 600 tisíc a skoro polovinu původní ceny
včera
Portugalci odhalili nový sporťák, který vypadá, jako by ujel z nejvyšší ligy automobilových závodů. A ono skoro jo
včera
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 05.06. 22:57 - M.Z.
- S větrem ve vlasech.... 05.06. 18:57 - M.Z.
- VZKAZY 05.06. 15:42 - pavproch
- Detektory policejních radarů 05.06. 15:05 - pavproch
- Bench Unlock jednotky Bosch PCR2.1 okoli Ostravy 05.06. 09:05 - bobo69
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 05.06. 05:59 - Truck Daškam
- Toyota Land Cruiser 250 || Nezastavitelná legenda 05.05. 10:46 - nuttythwack
- Fiat a vše kolem nich 05.04. 11:59 - pavproch
